09.03.2012 – Viimased päevad Ruhpoldingus

Ajaveeb

09.03.2012 – Viimased päevad Ruhpoldingus

Ja ongi MM läbi saamas, homme veel teatevõistlus. Üldiselt oli tore. Ilmad olid enamasti ilusad, välja arvatud puhkepäevad. Ja kuigi +15 ja päike on iseenesest ju ilus ilm, siis mitte alati just suusatamiseks. Aga see selleks.

 

 

Individuaal läks normaalselt. Lasin nii, kuidas oskasin, sõitsin nii, kuidas jõudsin. Kontrollisin olukorda. Püsti teise lasu juures hakkasin korra lolle mõtteid mõtlema, lasin mööda ja siis hakkasin jälle normaalseks. Lamades läks ka üks lask natuke mööda. Juhtub. Üldiselt võtsin laskmist rahulikult ja kontrollitult.

Õnneks oli öösel natuke jahedam ja rada selle võrra isegi minu stardinumbri juures pisut kõvem. Esimene ots sai minuga võrreldes kindlasti rohkem kelgutada, aga kui ma ka ühest ja teisest äärest kõvemat rada otsisin, siis võis isegi sõita. Mäest üles loomulikult ei jõudnud, aga laskumises olen jätkuvalt tipus (peaks võibolla mäesuusatajaks hakkama?). Taga startimisel oli muidugi oma eelis – tugevad startisid ja sõitsid oma sõidu varakult ära, minu ajaks oli rajale jäänud ainult see seltskond, kellega võrreldes ma päris kiiresti sõidan. Lõbus.

Kokkuvõttes olin tubli. Kindlasti saaks ka paremini, aga see oleks pigem juuksekarva lõhki ajamine. Tegin rahulikult “oma” ära. Ja sain MK-punktidki;) Pärast luumurdu 2009/2010 hooajal näiteks seda ei suutnudki, kuigi tegelikult olin siis tugevam kui praegu.

Eile käisime veel väikse seltskonnaga korra Salzburgis (~35min autosõitu ja kuigi ma olen olnud Ruhpoldingus n+1 korda, pole varem seal käinud). Ilm oli erakordselt kole, aga isegi siis oli äge. Meil on siin täiesti fenomenaalne bussijuht ka muidugi. Esiteks räägib ta täiesti vabalt inglise keelt, mis sakslase puhul on üsna haruldane, teiseks on ta hirmus jutupaunik ja aktivist – tema selle Salzburgi välja pakkuski ja oli meile ka giid-teejuht. Teine sama fantastiline mees on ka meie hotelli peremees. Eh, ilusal ajal elame.

Homme viimane vahetus.

Muudest asjades kirjutan siis, kui selleks õige aeg on.