09.04.2008 – Kevadpuhkus

Ajaveeb

09.04.2008 – Kevadpuhkus

Kui Kadri kirjutab oma blogis, kuidas temal tarkusehambaid välja tõmmatakse, siis mina saan sellise väikese asjaga täitsa ise ka hakkama. Või noh, iirise sümboolsel kaasabil. Ja tõe huvides peab ka märkima, et ega see tarkusehammas polnud ja ega ta päris välja ka ei tulnud.

Mul oli uuest aastast alates suus üks poolik hammas (vt Uude aastasse Eesti meistrina) ja eile läks see veel omakorda pooleks. Ilma mingi kärtsu ja mürtsuta, rahulikult sõin iirist, kuni ühel hetkel oli kõva tükk hamba all. Ausõna, ma mõtlesin, et nüüd ongi selle hambaga ühel pool, sest see tükk oli NII SUUR. Aga ilmselt mul ongi hiiglaslikud hambad, sest kui ma just väga spetsiifilist poosi ei võta, ei sa keegi aru, et midagi valesti on. Mis seal ikka, Priit paneb meile juba mitmendat päeva hambaarstile aega, lähima (paari) nädala jooksul võiks midagi ette võtta.

Aga see pole veel kõik! Jätkame tervise-teemadel. Eile käisin ka verd andmas. Korralik doonor nagu ma olen, igal aasta aprillis-mais käin korra. Rohkem ei kannata, sest keset võistlus-treeninghooaega on mul endalgi seda verd hädasti vaja. "Kas ikka 50kg kaalute?" – vabalt, kui väga vaja, siis ka 55, aga mitte praegu. Minu kõrval väitis üks minust peajagu pikem ja täiesti tavalise, mitte sugugi anorektilise figuuriga naisterahvas oma kaaluks 49. Selge, järelikult olen mina paks. Hemoglobiin 138. Normaalne. Arsti juures hakkas nalja saama. "Eveli Saue… hmm… mis selle nimi oligi, kes see lasi ja sõitis…" Koos jõudsime järeldusele, et "jah, mina olengi see, kes sõidab ja laseb" (Priit ütleks selle kohta: "Sina oledki see kuulus laskesuusataja Eveli Saue!"). Järgnes traditsiooniline märkus, et küll sa oled ikka väike (jah, olen küll. 163cm. Telekas valetab), mida ütleb iga teine inimene, kes mind varem reaalses elus näinud pole. Sellel aastal loen esimese hooga kokku 5 korda. Ühesõnaga, spordijuttu pisut ja padavai verd andma. See läks suheliselt libedalt ja kiirelt. Polnud veel jõudnud sisse elada, ega midagi. Telekast tuli CSI ja ma ei jõudnud isegi mitte aru saada, milles seekord asi, kui juba nõel välja võeti. Eelmisel korral olin ma enda arvates terve igaviku ja siis tuli telekast ainult teleturg. Tuleb õige aeg valida. Üleüldse läksid kõik asjad väga libedalt. Tavaliselt on mul mõni aeg üsna paha olla, minestada ei taha, aga kiireid liigutusi ei maksa ka teha. Korra olen pidanud bussipeatuses kindluse mõttes vastu seina toetama, aga tavaliselt on lihtsalt pisut uimane. Aga eile ei midagi! Tatsasin mööda linna ringi nagu mees muiste, ainult trepid tuletasid meelde, et kehas ringleb ligi pool liitrit vähem verd.

Mõju sporditegemisele ei oska hetkel kommenteerida, sest ei ole sporti teinud. Kui nüüd mööda linna ringi tatsamised välja arvata, siis ei midagi. Neljapäeval on kavas minna Ihaste neljapäevakule, et Jüriöö ei kujuneks päris esmakohtumiseks kaardiga. Muidu olen tubli koduperenaine, õmblen, küpsetan, lõhun puid ja teisi asju;) Sellega seoses, kas ma juba mainisid, et
1) ma õmblesin ise rooma kardinad ja need toimivad! Ülejäänud kahele aknale ostan poest (meie aknad on umbes 2,5-3m).
2) ma tegin elus esimest korda pärmitainast ja see õnnestus! Lisaks igati kaubanduslikule väljanägemisele kõlbasid need rullid ka süüa! Seda peaks veel tegema
3) lõpule hakkavad jõudma kirjutuslaua restaureerimistööd, ootan, et ta natuke vähem haiseks, siis võib tuppa tuua.

Kui asi samas vaimus edasi läheb, siis on meil lootust mai alguseks remont lõpetada. Kahe aastaga nagu niuhti.

Veel terviseteemast – neljapäeval näitan oma õla jälle arstile ette, praegu ta valu ei tee, aga jama oleks, kui jama järgmisel aastal jälle korduks. Priit läheb reedel tallatestile ehk ametlikult öeldes jalgade koormusjaotuse uuringule.

Lõpetuseks pilt CISMi lõpetamiselt (mis oli minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt täielik läbikukkumine, eriti eelimise aasta Haanja-Võruga võrreldes). Meie ja mees, kes isegi mitteprofisportlasena, moe pärast ennast liigutades paljudele profisportlastele koti pähe tõmbab.

Image

5 thoughts on 09.04.2008 – Kevadpuhkus

  1. Keskmine Mees
    teravama silmaga lugeja võib pilti suuremalt vaadetes isegi rinnasildilt nime välja veerida;)

  2. Tänud hea uudise eest, ma sain just teada, et vähemalt hemoglobiinis olen ma sinust kõvem 🙂

  3. Evelile ja fännidele
    Kena,et nii fantastiline spordimees nagu Poiree ka pildil on,kuid ei saa pagunitest aru,kas keegi ei tea mis auastmes ta on!

Comments are closed.