11.07.2011 – IBU karikas

Ajaveeb

11.07.2011 – IBU karikas

Nädalavahetusel avati Eesti suvine biathlonihooaeg – ja teoreetiliselt mitte ainult Eesti, vaid koguni terve IBU, sest just suvise IBU karika esimene etapp Haanjas toimuski. Laskejooks, sprint+jälitus, juuniorid+täiskasvanud.
 

Need suvebiathloni võistlused on ikka naljakad asjad küll. Ühelt poolt tehakse suvist IBU karikasarja ja puha, aga teiselt poolt need näod, kes talvel midagi korda saata proovivad, neid ikka eriti võistlustena ei võta… Mingid puhtalt jooksu peal väljas olevad seltskonnad vahel tekivad, aga ka need pole eriti püsivad. Ühesõnaga, minu silmis on need pigem võistlust simuleerivad tugevad treeningud. Võita tahetakse ikka, aga protsess annab seisust märksa parema ülevaate kui tulemus.
IBU Karika autasustamineIBU karikas, Priit jälituse finishisSee oli siis pikem vabandus, miks medaleid koju ei tulnud;) Priit tegi mõlemal päeval kokkuvõttes hea tugeva treeningu ja tuletas meelde, kuidas on kiirema tempo pealt lasta. Mul on naljakas hinnangut anda, sest tegelikult oli laskmine halb ja jooksuvorm polnud ka suurem asi, aga tegelikult mulle meeldis. Jooksu poole pealt oli teada, et seda vormi ei ole ja ei saagi olla. Ja laskmisele jättis oma jälje üsna intensiivne (laskmise koha pealt) laager koosmõjus esimeste võistlustega. Ehk siis oli rapsimist ja möödalaske, aga tiirus tegutsemine jättis mulle küll hea mulje. Lähipäevadel edastan Askole ka pildi-videomaterjali, siis saab ka tema kommentaari. Piltidel sprindi autasustamine ja “meeleheide” (öelge keegi mulle, kuidas facepalm eesti keelde tõlkida) jälituse finishis.
Sprindi ja jälituse tulemused. Mustal ja valgel siia ka kirja – sprint 0+3, jälitus 1+2+2+2, kaks korda viies koht.
Mis veel suvisesse võistluskalendrisse puutub – üldisel on see vist salastatud, aga hämaraid teid pidi (kuulujutud + Tehvandi koduleht) olen tuvastanud, et rulli eestikad peaks olema 12-13.august.
Treenimine läheb üldiselt hästi, kui traditsiooniliselt organisatsioonilised asjad välja jätta. Kolm mesotsüklit on läbi, tänasega algas nädalane puhkeperiood. Laias laastus sai nüüd treenimine treenimiseks (=üldettevalmistus) läbi, nüüd hakkab spetsiifilisemaid harjutusi märksa rohkem sisse tulema.
Ja see, et siin nii pikk vaikus oli – minul on kiired päevad, nii et spordilainele satun ainult nädalavahetustel ja hommikuti-õhtuti ning ka siis pigem teen kui kirjutan sellest. Priit pole oma kirjutamissoolikat jätkuvalt üles leidnud (selle peale tuleb mulle alati meelde lugu, kuidas ajateenistuse ajal Priit ja teised noored olevat muru seest asimuuti otsima pandud).