12.09.2011 – Kuld ja hõbe + hõbe ja kuld

Ajaveeb

12.09.2011 – Kuld ja hõbe + hõbe ja kuld

Alustame ikka negatiivsete uudistega – pühapäeval lõppes Priidu võitudeseeria eestikatel, seekord tuli leppida hõbedaga. Seekord jäi saldosse kolm järjestikust võitu. Mina sain laupäeval oma kauaoodatud keretäie, Ramsaus laagris mäestikuõhku hingavat Katsi asendas edukalt ammusest ajast tuttav Moskva esindaja Elena. Tulemused: sprint ja jälitus.

Minu võistlemine läks üldiselt raskemalt kui augustis, sõita eriti ei jõudnud ja lasketiirus ei osanud ka midagi peale hakata. Teiseks päevaks olin juba harjutanud, siis sain isegi pihta. Õnneks on vana rasva siiski piisavalt alles, et noortel tüdrukutel minu peale hammas veel ei hakka. Aga jah, Kats oleks mind ilmselt loputanud nagu kassipoega.

Priit võitisMis aga päris laskesuusatamisse puutub, siis seal näitas Priit laupäeval, kuidas asjad tegelikult käivad. 0+0! On põhjust näppu visata küll, tulemusest hoolimata, kuigi tulemus oli täpselt selline, nagu vaja. Edu Indreku ees oli küll minimaalne, aga ikkagi edu;) Kusjuures ettevalmistus ei läinud üldse libedalt, vahepeal oli haige ja võistelnud polnud tükk aega ja viimastes trennides ei saanud pihta ka enam… Aga võistlustel tuli ikka meelde, mida suvi läbi (ja üldiselt juba aastaid) harjutatud on.

Mehed lehvivadPühapäev oli aga teine päev. Ühtedel, teistel ja kolmandatel põhjustel ei suutnud pea-aegu ükski mees normaalselt lasta ja lõpuks aeti asjad üsna põnevaks. Indrek lasi esimeses tiirus 0 ja sellega oli tema eest läinud. Ülejäänud seltskond madistas omavahel, trahviringidel käidi ikka hulgakaupa ja suurtel kiirustel ning viimaseks tiiruks oli tegelikult neljal mehel hõbedavõimalus. Oi, see oli vaatamist väärt. Roland – 4, Daniil – 3, Priit – 1 (sai lõpuks laskmise selgeks, isegi rütm oli täiesti olemas), Kauri (kes oleks nulli korral võinud veel kõik kinni püüda) – 2. Üleüldse lasid 11 meest 44 tiirus kokku 5 nulli ja need kõik lamades. Püsti oli parim tulemus 1 trahv (viiel korral). Ilm oli üsna tuuline küll, aga meestel on ilmselgelt mingi teema nende jälituste-ühisstartidega. 

Nii et viimane ring oli Priidul lihtsalt vormistamise küsimus. Raskelt tuli see hõbe (ja ühtlasi punktid MK-katsevõistluste arvestuses), aga ikkagi tuli. Töövõit, öeldakse selle kohta. Vormist oli asi üsna kaugel, umbes sama kaugel kui võistlushooaeg, aga tase on täiesti piisav.

Nüüd on jäänud veel viimane nädal treenimist Eestis ja seejärel algab suusahooaeg! Septembri lõpus ootab Priitu ees Ramsau ja mind üle x aasta Eesti oktoober. No vaatame seda asja.

Aga laupäeval on meil kurikaval plaan kuidagi seda Eesti treeninghooaja lõppu ka tähistada. Sportlikult muidugi – mingi poolepäevane matk või nii ja väike saun – nii et jääge kuuldele. 

Lõpetuseks pühapäevane põhivõitluspaar.

Priit ja Daniil