19.06.2008 – Vahelduva eduga

Ajaveeb

19.06.2008 – Vahelduva eduga

Laager tüürib järjekindlalt oma lõpu poole. Laupäeval on pidu läbi. Seni aga harjutame ja harjutame. Tulemused on vahelduva eduga – laskmisel on nii paremaid kui halvemaid hetki ja füüsilise poole pealt on jalad küll pisut valusad, aga üldine enesetunne hea.

Täna ma võin kiidelda. Kavas oli rahulikult kümme seeriat lamades ja kümme püsti ning kokku lasin mööda 3 lasku, 1 lamades, püsti 2. Tabavusprotsendid 98% ja 96%. Pole sugugi paha. Kuigi püsti ei ole väga hõisata ka, trahvid olid kaugel-kaugel-kaugel ja üldtihedus ei olnud üldse mitte keskel. Tuleb jätkuvalt harjutada. Lamades on praegu väga kindel tunne, no kogemata läks üks mööda ja üleüldse oli tuul ka.

Seis muutub muidugi kohe, kui tuleb kiiresti lasta. Suvel on see mulle päris raske. Üks treening, kui seda harjutasime, oli ikka üsna nukker, trahve tuli nagu murdu. Lõpuharjutus oli aja peal 1+1+1+1+1+2+3+2+3+5 lasku. Lamades sain 6 trahvi (tabavus 70%) ja püsti 4 trahvi (tabavus 80%). Olen pareminigi laskunud. Üldiselt on lamades raske kiiresti lasta, peab ennast sundima ja läheb kohasti liigseks rabistamiseks, püsti on aga raske kiiresti pihta lasta, st kiirelt lasta pole probleemi, tuleb loomulikult, aga lihtsalt ei saa pihta. Nüüd olengi kahe vahel, et mida teha – kas harjutada kindlust ja lasta aeglaselt või harjutada kiirust ning leppida trahvidega? Ilmselt on tõde seal vahepeal. Kiiret laskmist tuleb harjutada, aga rapsima ei tohi hakata ja aeg-ajalt on vaja hoog maha võtta ja pisut sihtida.

Puhtfüüsiliselt on laager olnud üsna leebe. Juunikuu värk, maht ei ole tippu jõudnud ja kiirust pole vaja ka teha. Ehk enamus trenne on sellised mõnusad pooleteisttunnised loksumised. Noh, niivõrd-kuivõrd. Jõutreeninguid teeme, nii erialast kui tavalist ja mõned kiiremad sutsud on ka olnud. Aga sellegipoolest jäävad magusamad palad järgmistesse kuudesse. Juuli-august on tippkuud mahu mõttes ja intensiivsust tuleb talve lähenemisel järjest juurde. Praegu on rohkem reziimiga harjumine, kuigi plaani järgi tuleb kuus ikka 55 treeningtundi. Aga ütleme nii, et siit jookseb see piir, kust edasi minul juba raskeks läheb. 65 tundi on kõva sõna.

Palju õnne kõigile koolilõpetajatele ja värsketele lapsevanematele ka meie poolt!