03.09.2007 – Kõik on kohal

Ajaveeb

03.09.2007 – Kõik on kohal

Täna õhtul avamine, aga homme juba jooksu sprint. Meestel start kell 11, naistel 14. Meestest ma pikalt ei kirjuta, eestlastest on stardis Tobreluts, Lessing, Kõiv ja Remmelg. Tobre on igal juhul soosik. Naistest on eestlastest rajal nr. 7 Sirli Hanni, nr. 14 Eveli Saue ja nr. 26 Kadri Lehtla. Lisaks nii mees- kui naisjuuniorid.

Nendel viimastel päevadel on kohe süda seest soojaks läinud – talv tuleb nii meelde. Palju tuttavaid nägusid, isegi treener Anatoli on platsis. Kõik IBU asjapulgad, palju konkurente… Võtame aga naiste protokolli ette ja vaatame tuttavad nimed üle.

Nr. 1 Lilia Efremova, UKR. Torino olümpia sprindi pronks, 2006/2007 hooajal ei võistelnud.
Nr. 2 Eva Tofalvi, ROU. Üks paljudest, kellega mul ennast võrrelda meeldib. 2001 aastal oli MMil 6. Eelmisel hooajal MK kokkuvõttes 52, MMi parim 32.
Nr. 4 Zdenka Vejnarova, CZE. Taas konkurent. 2006 Anterselva MK jälituse ajal sõitis ta minust igal ringil mööda. MK parim koht üldse 7, 2006/2007 hooaja kokkuvõttes 60, MMil seeria 33-37-34.
Nr. 7 Sirli Hanni, EST. Eelmise aasta Euroopa MV juunioride pronks jooksu sprindis.
Nr. 10 Petra Slezakova, SVK. Kuni eelmise talveni olime üsna võrdsed… MK parim koht 37.
Nr. 17 Marika Jänka, FIN. Puhtalt jooksule spetsialiseerunud. Väike, aga väle. Kui pihta saab, siis kindlasti üks medalisoosik.
Nr. 18 Gerda Krumina, LAT. Noor ja lootustandev lätlane, tegi sel talvel oma parima hooaja, laeks jäi 38. koht.
Nr. 19 Jana Gerekova, SVK. Eelmisel aastal Pokljuka MK etapil oli mul temaga kõva madistamine. Lõpuks jäi kahe kohaga peale, oli 36 ja see ongi tema MK-sarja parim koht.
Nr. 21 Elena Khrustaleva, KAZ. Muu hulgas Euroopa meister aastast 2003, MK-l jõudnud ka kuuendale kohale, selle talve parim 30. koht.
Nr. 23 Kaisa Mäkäräinen, FIN. Kas on vaja midagi öelda? Tegi eelmisel talvel hiilgava hooaja, neli korda esikümnes, sealhulgas MMil seitsmes. MK kokkuvõttes 27. Jagu oli temast ikka väga raske saada.
Nr. 24 Dana Plotogea, ROU. Eelmise suve Euroopa Meistrivõistlustel jooksus oli mul temaga kõva rebimine, sprindis kaotasin, massis vist võitsin. Torino sprindis oli täpselt koht minu taga – 48. Talvel MMil oli sprindis 25.
Nr. 25 Pavla Matyasova, CZE. Veel üks jooksuspetsialist ja samuti väike ja väle. Samuti alati favoriit, aga pole seni õnnestunud.
Nr. 26 Kadri Lehtla, EST. Koondise uustulnuk, aga hoidke alt!
Nr. 27 Natalya Sokolova, BLR. Mitmekordne talvine Euroopa meister, 6-kordne suvine maailmameister, sellel aastal talvel korra kolmas, kokkuvõttes 18. Pole paha? Kindlasti üks tugevamaid nimesid kohal.

+ veel suur hulk vene-valgevene tüdrukuid, kes on väga kiire jooksuga, aga talvel eriti ei võistlegi… Jooksus kipub ikkagi valitsema idablokk, eriti Venemaa, Valgevene, Ukraina. Meestest ka tðehhid ja eestlased;)

Ise lähen peaasjalikult ilusti laskma, sest jooksutüdruku jalad mul just ei ole:D Muidugi, trehvata võib alati, aga selle peale loota ei maksa. Peaasjalikult võitlen “omasugustega” – rumeenlased, Gerda, teised eestlased… Jookseme lihtsalt jalad ja kopsu lahti, siis on võibolla reedel rulli peal ka lihtsam. Laskmine on ka “fifty-sixty”. Täna lasin esimesed kaks tiiru lamades+püsti 1+4. Suur tuul oli. Ja siis lasin 0+0 otsa. Pole hullu;) Ühesõnaga, vaatame, mis saama hakkab.

Ning teate, mis jooksu ajal kõige hullem on, sest iseenesest on jooks meeldivalt lühike, nii 15 minutit? Relva kandmine. Jookseme me loomulikult ilma relvata, relvad on tiirus, aga sealt me peame need võtma ja jooksma relv käes – torust hoides, kindlasti toru ülesse suunatud – oma laskekohale, seal laseme ning uuesti püss oma kohale tagasi. Ühesõnaga, saame terve tiiru pikkuse edasi-tagasi neli kilo käe otsas joosta. Nii umbes 200-300 meetrit. Ausõna, püssiga 15km suustatada on lihtsam kui 200 meetrit joosta… Aga tegelikult ei ole see asi nii hull ka. Pealegi, mu püss kaalub ainult 3770 grammi + salved:D Kaaluti üle täna.

Homme pean veel ühe logistilise vägitükiga hakkama saama. Kella 10.15-12.00 on mul idee poolest Tartus praktikum ning 13.00 algab pealelaskmine. Ei ole hullu, jõuab ja aega jääb ülegi. Otse koolipingist võistlema ei ole just tavapärane, aga üks kord on ikka esimene;)

Tahaks veel lisada, et avamisel lauldi vist Tagnele sünnipäeva puhul soovilugu. Teate seda laulu, et “isamaa ilu hoieldes…” Seal on ju sellised sõnad, et “pane tähele”… Tagne ütles selle peale, et ta on seda nalja juba kuulnud:D

2 thoughts on 03.09.2007 – Kõik on kohal

Comments are closed.