02.09.2007 – MM algab nüüd

Ajaveeb

02.09.2007 – MM algab nüüd

Kohevarsti sõidame Otepääle ära, et MMiga pihta hakata. Täna on mitteametlik treening, homme ametlik treening ja avamine ning ülehomme, st teisipäeval hakkavad võistlused peale jooksu sprindiga. Mina ilmselt võistlen eelmainitud jooksu sprindi ning rulli sprindi ja jälituse. Priit tundub, et jääb ainult rullide peale.

Image

Laagri lõpp läks ilusti. Minul vähemalt. Treeningvõistlusel, 3km jooksu sprint, lasin 0+0 ja saavutasin kindla esikoha 30 sekundilise eduga Sirli ees (1+1). Kadri lasi ka 0+0, aga pidi siiski Sirlile umbes 10 sekundiga alla vanduma. See oli nagu ükskord talvel, kus Triin mõtles, et teeb elu võistluse, laseb 0+0 …ja siis tulin mina ja lasin ka 0+0. Ebaõnn. Igal juhul tüdrukud lasid selgelt paremini kui poisid… Pildil tüdrukud koos treeneritega Haanja laagri ajal, foto Jarek Jõepera.

Joosta oli keskmine. Esimene ring olid jalad kanged, kiiresti joosta ei mõistnud. Pulss oli suhteliselt madal, alla 180 ikkagi, aga tunne oli selline, et kiiremaks ka ei lähe. Sirli käest sain umbes 15 sekundit sisse esimesel ringil. Teine ring oli stabiilne, tunne oli normaalne, aga taas kiirust ei olnud. Sirliga ma arvan, et umbes võrdne. Ja viimane ring oli panna vaja, Sirli selg ees paistis (ta startis minust 30 sek ees). Raske oli, kops oli kinni, kippus vilistama, ja käed(!) läksid krampi. Pulss oli kõrge-kõrge, viimase ringi keskmine oli 186, maksimum 190. Nii et pulss tõuseb küll;) Kokkuvõtvalt võiks öelda, et korralik treeningvorm. Kiirust eriti ei ole, pingutada enam-vähem jõuab. Jooksus ma arvan, et Sirlile kaotasin pisut, täpselt ei oska öelda, sest trahviringi pikkust-kestust ei tea.

Tegelikult oli see laskmine selline poolkoba, kindlust ei ole. Ma tean, et ma võin nulli lasta, aga samas võib ka kolm juhtuda. Talvel oli seevastu selline seis, et lamades ma teadsin, et ma lasen nulli või ühe ja kui midagi väga viltu läheb, siis kaks. Aga vähemalt ei ole praegu "nullikartust", nullid ikka juhtuvad. Vaatame, mis päris võistlustel saama hakkab.

Selge on see, et suuri medaleid minul loota ei ole, eriti jooksus. Seal on ikkagi spetsjooksjad kohal, naistest umbes samal tasemel (või natuke paremal) kui Tobreluts meestest. Ehk siis minul pole probleemi kilomeetri peal 20 sekundit kaotada. Ning kuna jooksus on trahviring ka lühike ning keegi nendest välejalgadest ikka alla kolme trahvi laseb, siis põhimõtteliselt ei ole varianti. Aga ma ei põe, jooksma ma lähengi rohkem iseenda pärast, et kõva treening saada ning võistluslaskmist proovida-harjutada. Kui Sirli vähegi pihta saab, siis peaks ta minust kõvem olema, ikkagi eelmise aasta juunioride pronks Euroopa MVlt.

Rulli pealt on lootused pisut kõrgemad, aga samas eestikad näitasid, et poolteist minutit sõidus kaotada ei ole samuti probleem. Nojah, võibolla on vorm paremaks läinud, vähemalt enesetunne on parem? Kadri on rullidel praegu kõvas hoos, nii et… PIhta peaks igal juhul laskma. Üritan lihtsalt teha võistluse, millega ise rahule jään, hästi lasta ja võimetekohaselt sõita/joosta.

Esmaspäeval, 3.septembril kell 20:00 on avamine. Muuhulgas on Tagnel sünnipäev ka.

Image

Koondis Haanjas. Pildilt puudub Roland. Ikka Jarek Jõepera.