09.12.2011 – Lõpuks ometi talv

Ajaveeb

09.12.2011 – Lõpuks ometi talv

Peale 24 tundi ratastel vuramist oleme jõudnud ilusti ehtsasse talveparadiisi – Ridnauni (1350m.). Reis läks üsna kenasti – jagasime 2000km kenasti kolme peale ära (Meelis säästis spordimehi/naisi ja valis endale peaasjalikult öise sõidu) ja kohal me olimegi. Lund on siin piisavalt ja ilm kergete miinuskraadidega päikseline. Kui aus olla, siis nii head olud päris ei ole, et kõik matkarajad ja võistlusrajad 100%-lt sees oleks aga kindel on see, et võistlused saavad kenasti peetud.

Aga ilmselgelt on siin Otepää 950m raja ees mõningaid eeliseid – esiteks on siin sees rajad kuni 3,3km-ni ja lasketiir on ka ilusti lume all, nii nagu peab. Hetkel tõenäoliselt saaksid nad ka 4km võistlusraja kenasti sisse lükatud, aga kuna lumi saabus viimasel hetkel, ei hakka korraldajad asja keeruliseks ajama. Nii meeste 20km kui ka naiste 15km distants toimub ebatraditsioonilistel ringidel. Mehed sõidavad peaasjalikult 3,3km ringi koos ühe topeltkaarega ja naised peavad oma distantsi kokku saama 3,3+3,3+3,3+2,5+2,5 suurustest ringidest. Kohal on siin tõeline rahvaste paabel – riikidest on kohal karvaseid ja sulelisi, nii tuntud laskesuusamaid kui ka ülimalt eksootilisi. Seda tõestab ka asjaolu, et korraldajad pakuvad lausa määrdekoolitus-seminari päev enne võistluspäeva, et kõik „uued biathlonimaad“ teaksid ikka, mis pidi suusad jalga panna ja kuidas elementaarne suusamäärimine käib. Koosolekul korrati korduvalt – kui kiirem tagant tuleb, peab neile teed andma.   Põnev saab olema. See aga ei tähenda, et siin tase kuidagi moodi kannatab. Kohal on mitmed kõvasid nimesid Saksa , Norra, Venemaa, Prantsusmaa ja Itaalia koondisest – üks suusemiad üllatusi minu jaoks oli näha väsimatut vanameistrit Frode Andreseni.

 

Kodus olles oli päris suureks väljakutseks kvaliteetsete erialaste treeningute läbiviimine. Pidin leppima kas mustamaa treeninguga Elvas või siis Otepääl suusatreeninguga. Ainuke võimalus laskmist teha oli kas enne või pärast suusasõitu tossu pealt lasketiirus paugutada. See andis eile esimesel vabatreeningul kohe tunda. Üllatavalt võõras oli lasta – eriti püsti. Täna veel kerge võimalus laskmisega sõprust uuendada, kerge suusatest ja homme siis 20 km  ja ülehomme 10 km mõnusat libistamist.

 

Kuulu järgi olevat ka Otepääl talve hõngu – edu Evelile sealsete nõlvade nühkimisel.


 

2 thoughts on 09.12.2011 – Lõpuks ometi talv

  1. Õnnitlen!
    Näitasid veelkord, et oled distantsil hea. Viimases tiirus nulliga oleksid olnud ülihea!
    Jään põnevusega homset sprinti ootama.

  2. Hea laskmine!
    Täpne ja kiire laskmine, tubli! Kui nüüd vaiid selle põhilise eestlaste murelapse, sõidukiiruse, ka mingile viisakale tasemele suudaks viia;), siis ehk võib juba MK-karusellis sollidsele resultaadile loota.

Comments are closed.