12.12.2011 – 0+0+0+1+1+1

Ajaveeb

12.12.2011 – 0+0+0+1+1+1

 

Nädalavahetusel võtsime mõõtu Ridnauni radadel – esmakordselt olime siin 2002. aastal , kui siin juunioride MM toimus. Hiljem oleme Eveliga siin päris mitmel korral koondisega laagerdamas käinud, näiteks viimati andsime siin vormile viimast lihvi enne Vancouveri OM-i. Üldiselt on mul sellest kohast head mälestused. Siin toimunud juunioride MM-ilt on mul ette näidata individuaali 12.koht. Ka Eveli on sellest kohast sõna otseses mõttes tuule tiibadesse saanud – siin võistles ta laskesuusatajana oma esimestel tiitlivõistlustel.

 

Kui nüüd nädalavahetuse peale tagasi mõelda, olen võistlustega natuke rahul ja natuke mitte. Mõni suvel drillitud element õnnestus hästi, mõni mitte nii hästi. Väga heal tasemel oli 20km laskmine, kus ma sõna otseses mõttes kõva käbi olin. Oli ülim nauding lasta 4 tiiru alla 2min, täpsemalt 1min57sek ja ka tulemus oli igati korralik 0+0+0+1. Ei jäänud kätt väristama ja tegutsesin automaatselt. Tasuks elu kõrgeim IBU Cupil saavutatud 16.koht.  Ka sprindi 1+1 ja seda 56sek kõmmutada ei ole mingi kaos – lihtsalt öeldes … saab pisut täpsemalt. Pidin leppima 40.kohaga. Väike „murelaps“ oli mõlemal päeval sõidukiirus. Lootsin pisut kabedamalt liikuda.  Ma nüüd ei oska täpselt öelda, kas see oli kuidagi aklimatiseerumisega seotud või oli mingi muu põhjus, aga loodan, et suudan võistluselt-võistlusele pisut kiiremaid sõiduaegu näidata. Treeninud olen ma selleks suvel vintskelt ja keha peaks selleks valmis olema küll.

Samal ajal tiirles MK karusell Hochfilzenis, kus Rolts mitu korralikku/stabiilset etteastet tegi ja pisut 39. kohaga MK punkte kogus. Toimus ka selle aasta esimene teatesõit, kus poisid sõitsid välja 18. koha. Loodan järgmine kord enda panust anda, et suudaksime ette poole nügida. Uudisena toimub ka kolmas MK etapp Hochfilzenis, kuna Prantsusmaal lihtsalt ei ole lund.

Nüüd oleme otsapidi Obertilliachis. Ole Einar Björndaleni koduradadel. Nagu sellel aastal tavaks, ei ole ka siin lumega priisata. Seda on täpselt nii palju, et saaks võistlused ära pidada. Igati head on 5km jagu võistlusradasid, aga põldudel on vaid 5cm looduslikku lund. Reedel võtame mõõtu sprindis ja laupäeval ajame lihtsalt üksteist reedeste tulemuste põhjal taga. Püsige lainel!