10.09.2007 – 5 SAUE Eveli EST 1+0+1+1 3 +1:26.2

Ajaveeb

10.09.2007 – 5 SAUE Eveli EST 1+0+1+1 3 +1:26.2

Läbi sai! Keset septembrit keha ei ole veel päris valmis mitu päeva järjest võistlema. Või hoopis teine variant, et jõudnud veel hoogu sisse saadagi? Igal juhul oli laupäeval rajal raske, kuid tulemusega võib taas kord rahule jääda.

Enne starti oli olek suhteliselt rahulik. Esiteks olid olud tiirus ideaalsed, null tuult. Teiseks oli pealelaskmisel vähem rahvast=rahulikum meeleolu. Ning kolmandaks olin ma eelmine juba endale tõestanud, et ma olen tubli ning nüüd võis asja juba kainemalt võtta.

Mina ei tea, mis jama selle esimese ringiga on. Enda arvates sõitsin ma kiiresti. Või vähemalt normaalselt, tempokalt, nagu 10km esimesele ringile peaks kohane olema. Eessõitja ka nagu väga kiirelt eest ära ei läinud ning tagant ei tulnud üldse kedagi. Sellest hoolimata kaotus ringil parimale 25 sekundit. 25 !!!! Müstika. Nojah, kiireim sõitja (Jana Gerekova, SVK) tundus üleüldse klass omaette olevat, aga võin öelda, et kui minul olid Lilia Efremovaga võrreldes kiired rullid, siis sellel neiul olid minust ka kiiremad. Aga sport on juba selline ja heas vormis ta oli.

Esimeses tiirus kohe esimene mööda. Talv tuli meelde, siis ma ainult esimest mööda lasin. Noh, peaaegu. Igal juhul tuli kohe must masendus, sest keegi teine ei eksinud. Olud olid tõepoolest ideaalsed, me veel Sirtsuga rääkisime enne starti, et maru jama, nüüd ei saa trahve tuule kaela ka enam ajada. Ühesõnaga, peale seda ühte õnnetut trahviringi oli liidrite rong eest läinud ning mul jäi üle oma seltskonnaga võidelda kohtadele neli kuni lõpmatus.

Egas midagi, võitlesime. Nii tiirus kui rajal. Kolmandal ringil saabus surnud punkt, läks raskeks. Neljas ring oli taas lõbusam ning viimane oli küll valus, aga see-eest ilus. Laskmine oli lõpuni keskmiselt keskmine, mitte palju, aga vähe ka mitte. Tegelikult mul ei ole püsti raske lasta, lihtne on, aga sellegipoolest suudan igas seerias teha mingi vale liigutuse. Trennis on muuseas samamoodi, nagu kellavärk lased seerias ühe trahvi. Hakkab juba kergelt närvidele käima. Harjutame seda asja veel.

Kuigi sõit oli raske, tundus et ka teised väga teravas hoos enam ei olnud. Sprindiga võrreldes tuli sõidukaotus parimale umbes sama, kuid teisele kohale juba märksa väiksem. Viimasel ringil kolmas aeg. Ei saanud seda häbi endale lubada, et viimase ringiga kaotada. Ning mis kõige olulisem – Katsi võitsin sõidus 1,6 sekundiga;) Taas kord ütlen, et Kats on kõvas hoos. Arvestagem, et see oli tal viies võistluspäev järjest, tal oli rohkem trahviringe kui mul ja mul oli vaja viimasel ringil paarile tüdrukule ära panna. Nii et olgem ausad, taas kord oli tema tugevam. Talvel loodame punktikohti, sest sisu tal nendeks kohe kindlasti on.

Nii et lõppkokkuvõttes jäin võistlustega rahule. Ma loodan, et kõik kaasaelajad, nii kohapeal, teleka vahendusel kui ka mõtetes on sama meelt. Nüüd pole muud, kui septembri lõpus veel ühed eestikad rulli pealt ning siis ongi talv käes.

Ning mis teema selle kiivriga oli? Igaüks küsis vähemalt korra selle kohta. Isegi härra peaminister ei saanud muidu, kui pidi kiivri teema tõstatama, aga eks see ole vist ka temal õrn koht… Igal juhul ei ole sellel kiivril mingit pistmist Saksamaa, sõjaväe ja II Maailmasõjaga. See on minu õepoja trikikiiver – teate küll, millega uiskudega/rulaga rambil ja skatepargist hüpatakse-karatakse. Ning selle kandmise põhjus oli see, et tavaline rattakiiver segab püssiga sõitmist, tagaots on liiga suur ning püss käib vastu. Oli erinevaid lahendusi: slemmid, mida mul kuskilt võtta polnud; rattakiiver tagurpidi; kõigest hoolimata rattakiiver; triki- või hokikiiver. Kõike leidus. Slemm oli muidugi elegantseim, nii et kui ma kuskil ilusat näen, siis peaks ära ostma.  

2 thoughts on 10.09.2007 – 5 SAUE Eveli EST 1+0+1+1 3 +1:26.2

 1. Kiivri-asi
  nu mina vaatasin, et selle trikikiivriga võiks pisut liiga palav olla. neli auku 180-se pulsi õhkjahutuseks tunduks pisut vähe 🙂

 2. thanks
  only competition that i saw.
  both skiing(skate?) and shooting were excellent. i’m happy to be your fan 🙂
  helmet is cool too.

  special thanks for pigtails 🙂

Comments are closed.