11 ESTONIA 0+4 0+6 1:15:53.96 +3:33.4

Ajaveeb

11 ESTONIA 0+4 0+6 1:15:53.96 +3:33.4

Vöistkonna tulemus normaalne. Mina tegin seevastu uskumatu söidu, pool kaotusest vöib minu arvele lahedalt kirjutada. Algusest saadik – lükkasid ja lükkasid, aga edasi ei läinud. Lihtsalt valisin vale suusa, ilm läks kuivemaks-külmemaks ja ma olin uskumatult kinni. Halb vorm + halb suusk = eriti halb vöistlus. Laskmine oli enam-vähem, teised olid tublid.

Täna oli ausõna häbi suusatada. Eestist olid kohal fännid, keda ma ka isiklikult tunnen ja siis mina suusatan tõepoolest nagu maratoonar… või nagu kudend räim või rase hobune või s….v kass. Põhimõtteliselt oli esimese ringi poole peal asi selge. Enda arvates ma sõitsin ikka nii kiiresti, kui võimalik, ikka lükkasin jõuga, aga mingil kummalisel põhjusel läksid teised ees järjest kaugemale! Rapsisin, surusin, aga edasi ei läinud. Tõusud oleks ka nagu suuremaks läinud, nended kohtade, kus eelmised võistlused hooga üle lendasid, pidi nüüd ikka kõvasti suruma…

Ma ise vähemalt loodan, et see oli suusa viga. Määrdemehed väitsid ka, et ei olnud kõige libedam suusk. Sest põhimõtteliselt ei ole võimalik nii aeglaselt sõita. Ja ma läksin kiiresti sõitma ja ma tahtsin kiiresti sõita! Aga ütleme nii, et kui edasi ei lähe, siis väga kaua ei jõua nii suruda ka. Viimasel ringil olin ära suremas, aga nii palju kaotada on ikka omaette saavutus. Isegi jälituses, kus ma täitsa läbi olin, sõitsin ma suhteliselt kiiremini. Kahjuks täna mul endal otseselt võrdlusvõimalust laskumisel polnud, nii et päris kindel ei saa kunagi olla.

Vilets suusk oli muidugi minu viga – valisin lihtsalt vale. Testimise ajal oli päike väljas, ilm oli pisut soojem/niiskem. Võistluse ajal läks külmaks-kuivaks ja suusk imes ennast uskumatult kinni. Vähemalt ma loodan, et suusk ikkagi… Loll pea, palju vaeva igal juhul.

Aga kaua pole vaja kahelda-kõhelda. Homme saab võistluse ajal teada, kas olengi sügavasse-sügavasse auku kukkunud. Täna sõites mõtlesin küll, et huvitav mis nipiga ma homme need 15km läbi sõidan, kui ma täna 6km peal ära suren. Kui määrdemehed ka ütlesid, et mul oli suusk ikka kinni, siis tekkis väike lootus, et võib-olla polnud päris kõik vähese tõukamise viga… Homme näeme. Kui esimesel ringil ikka 2 minutit kaotan, siis ilmselt oli suusk ka täna väga hea;)

Laskmine oli keskmine. 1+1 varu. Ei midagi hullu, ei midagi erilist.

Selles mõttes oli pisut kahju, et teised sõitsid päris hästi. Aga samas – esikuude poleks ikka asja olnud. Põhimõtteliselt oleks pidanud Soomele ära panema, samas Tsehhi ja Slovakkia käest oleks võinud ka vabalt pähe saada. Nii et keskpärane tulemus.

Homme siis individuaal. Läheme sõitma ja laskma, ja viimane on kindlasti olulisem. Ma kogu hingest loodan, et mul on vähe kergem sõita. See kannatamise limiit hakkab täis saama, tahaks mõnda sellist võistlust ka teha, kus isuga sõita võiks, nii ikka et lükkad ja lähed. Mitte kogu aeg üks hambad ristis surumine.

Panen taas endale ultimaatumi – kui tuleb üle kolme trahvi ja sõita on raske, siis tulen maha. Sellise jutu peale ma muidugi tavaliselt mööda ei lase ja teen normaalse sõidu, aga vaatame. Kui tuleb sama õudne päev kui täna, siis ma sõna otseses mõttes ei jõua lõpuni sõita. Vere maitse, ökk.

Ahjaa, massist ka – sinna pääseb MK üldarvestuse 15 parimat +  15 parimalt MMil MK punktide arvestuses. Eelmisel MMil on naistest viimane massi pääseja Palka 21. ja 25. kohaga, nii et ma peaks enam-vähem sees olema.

19 thoughts on 11 ESTONIA 0+4 0+6 1:15:53.96 +3:33.4

 1. puhka
  Liikusid küll aeglaselt. Nüüd pead homseks piimhappe välja saama. Parim vahend selleks pidavat olema ðampus sünnipäeva eelõhtul. Ilm on ju hea. Vali homme iselibisevad suusad.

 2. Pole üldse hullu….
  maailma tipp pole enam mägede kaugusel, kaotus oli väike. Küll järgmine kord saate parema tulemuse!
  Homseks edu naistele ja ülehomseks meestele- nii põnev, kui “omad” stardis on!

 3. füüsist vaja arendada
  kardilt super sõit, sinu suuskamine oli kahjuks rohkem maratoni suusataja moodi. Loodetavasti teed kevadel-suvel-sügisel kõvasti tööd üldfüüsisega ja küll siis tuleb! Järgmine hooaeg.

 4. Ei ole midagi
  Minu arvates pole kah hullu,ega see Eesti eest sõitmine ongi ju üks treening,sest saavutada pole midagi.Nagu ise mainisid,siis 8.kohast kõrgemale poleks mingi ime puhul sõita võimalik olnud,seega ei maksa sellist asja tõsiselt võtta.
  Kahtlemata edu homseks!

 5. Libedat sõitu soovides
  Ei ole muidugi häda midagi,kuid viimase kahe kildiga 40 sekki kaotust on jube,aga nohh reaalselt vaid Soomega oleks kümnenda koha eest punninud!!

 6. Ära põnna
  See,et Sa peale sellist sõitu veel kirjutada jõuad ja asjade seisu seletada,tähendab,et Sul on füüsis enam-vähem korras ja tänane junnamine oli tõesti suusa süü.Head valikut homseks!!!

 7. Rahvuskala solvang
  Loen seda blogi ja niisad lähevad niiskeks, sest sellist solvangut pole ma veel saanud. Kui ma olen kudend, siis järelikult on raske trennipäev olnud, aga võrrelda mind raseda hobusega (kes see veel on) või s***va (sittuva, seksiva) kassiga…
  Olgu nüüd järgmised sõidud esitosinas, et seda heastada!

 8. Palju õnne!
  Parima kingi saad enadale ISE teha- hoiame Sulle täna kõvasti päkka! Libedat suuska ja täpset silma: oskad nulle lasta küll!

 9. Õnne kõigilt fännidelt.
  See muidugi viimase peal,et tänane edasi lükati.Aga loodan,et nüüd sünnipäeva pidades liiga “panema” ei hakka.See oli muidugi nii suusoojaks 🙂

 10. Palju õnne!
  No homme lihtsalt peab sul hästi minema – oleks tore kink ju! Edu ja head tervist! Hoiame pöialt!

 11. Õnnitlused
  Palju õnne sünnipäevaks! Jätka sama kindlalt nagu siiani ja ära kaota usku endasse! Küll sa saavutad ka õigel ajal oma kõrgeimad eesmärgid!

Comments are closed.