23 SAUE Eveli EST 0+1+2+0 50:04.7 +5:40.9

Ajaveeb

23 SAUE Eveli EST 0+1+2+0 50:04.7 +5:40.9

Enesetunde põhjal MMi parim sõit. Mõni teine päev poleks ma jõudnud 15km lõpunigi suustada. Normaalne. Parimate päevade teravust pole, aga päris seisma ka ei jäänud. Laskmine oli keskmine. Kolmandas tiirus jätsin tuule kahe silma vahele ja sealt need trahvid tulid. Kokkuvõttes keskmine.

Mul on tunne, et ma peangi ennast enne võistlust pisut ähvardama, et "kui trahve lased, siis lõpuni ei sõida". Siis alateadvus võtab asja tõsiselt ja ei lasegi trahve;) Vähemalt mitte üle seatud limiidi.

Üldiselt läks täna suusatamine lõbusalt. Suusk oli hea, elu oli segateatega õpetanud mitte valet valikut tegema. Ning seega läks päris hästi. Esimesel kahel ringil oli ühel laskumisel vaja päris kiiresti lõpus jalgu liigutada, et kurv välja keerata, siis sain nipi selgeks ja enam probleeme ei olnud. Samuti sain ikkagi päris heades puntides liikuda. Algusest saadik oli mulle heaks orientiiriks minu ees startinud shveitslane Selina Gasparin, kes sõitis umbes samas tempos, lasi aga aeglasemalt ja pärast kolmandat tiiru olime juba rõõmsalt koos. Mingi hetk tulid tagant ka Flatland ja Rogstad, kes viimasel ringil tempot tegid. Ja mõned läbipõikajad ka, kes kiirelt pundist möödusid (Liduma) või maha jäid (üks inglise tüdruk näiteks). Mõnes kohas tekitas see rahvamass probleeme ka, viimasel ringil jäin just selle pärast Flatlandist korra maha, et jäin igat pidi karpi. Minul polnud kuskile minna, eessõitjatel samuti. Samas võis see ka hea olla, sest Flatland oskas natuke enne finishit kõhuli käia. Ma vaatasin, et tõuklevad seal kurvis, aga vist jäävad ikka püsti, aga kui kurv juba läbitud oli, oli Flatland järsku pikali. Kiirelt püsti ja nii ta napilt minu järel finishisse tuli.

Sõita oli täna esimest korda normaalne. Ei olnud seda meeletut kannatamist ja kangutamist nagu eelmised korrad, isegi viimasel ringil oli midagi veel alles. Päris hiilgesõit ei olnud, teravust ja võimsust on natuke puudu, aga eks see jõuab siis kolmeks viimaseks MK etapiks kohale. Loodetavasti.

Laskmine oli nii ja naa. Kolm trahvi ei olnud täna palju, Henkel lasi ju kuus lausa, aga samas lasti ikka vähem ka päris palju. Esimene lamadestiir oli ilus. Esimene püstitiir läks neljas lask tegelikult pigem mööda kui pihta, aga aeglaselt-aeglaselt see märk ikka kukkus. Samas lõi aga natuke rütmi sassi ja viimase lasu ajal pigem jälgisid ikka silmanurgast seda neljandat märki, et "tõepoolest kukkus?". Ja loomulikult lasin selle peale viimase kaugele mööda. Aga kõik oli veel kontrolli all. Kolmas tiir oli üks õnnetus. Esimesed 2 lasku korras, kolmas mööda – jama. Neljas ka mööda – täitsa jama! Ja siis vaatan: tuul on keeranud, pealelaskmise ajal oli kogu aeg rohkem või vähem paremalt ja nüüd puhub rahumeeli tagant vasakult. Ikaldus. Loll pea jne. Viimane siiski tabas, aga endale tundus seis siiski kehv. Eelmisel aastal olin kolme trahviga 28, aga seda sõiduhoogu minus praegu ei ole. Lohutan ennast sellega, et siin lastaksegi palju trahve. Enne viimast tiiru on siiski selge, et trahvi ma endale lubada ei või. Ja ei lubanudki! Ilus laskmine, ilus laskmine.

Kokku 23. koht, kaotust muidugi pool päeva, hiiglasuured vahed. Sõiduaeg 41., enam-vähem, kaotust parimale 3:21. Kui arvestada, et segateates sain 6km peal 1:47, siis oleks nagu edasiminek? Tegelikult normaalne kaotus. Mitte väga väike, aga keskmine.

Poistest oli Kauri täna ainus, kes asjaga hakkama sai. Kuigi tavaliselt on tema just see, kes neid trahve laseb, aga täna oli tubli ja elu teine koht, 43. Ülejäänude kohta ei kommenteeri…

Homme on puhkepäev, ülehomme siis mass. Veel ei ole stardiprotokolli välja pandud, aga Kats jääb vist napilt välja, Roland on ka piiri peal. Mis minusse puutub, siis ilmselt lihtne ei saa olema ja kõrgete kohtade eest ei võitle, pole seda minekut. Õnneks tänasega sõitis veel paar karvajalga ennast massi sisse, nii et kõige aeglasem ma tõenäoliselt ei ole, on kellegagi koos aerutada. Taas kord on lasta vaja, aga kahekümne hulka tulek oleks väga suur õnnestumine, seni pole massis 22. kohast ettepoole saanud, see-eest olen aga kaks korda viimane olnud…

Ning suur aitäh kõigile, kes mind sünnipäeva puhul meeles pidasid ja kes muidu pöialt hoiavad. Oli ja on tore lugeda.

10 thoughts on 23 SAUE Eveli EST 0+1+2+0 50:04.7 +5:40.9

 1. Täitsa ilus sõit oli, 1 lask vähem ja oleks top16 😀 aga see ei maksa midagi. Loodame et jõudu jagub ka veel mass stardiks. Puhka nüüd välja ilusasti 🙂

 2. Ära veel püssi pöösasse viska. Pärast haigust saab enesetunne ainult paraneda. Üks korralik (nulliga!) laskmine massis ja eelmise MM parim koht on võimalik üle sõita..

 3. Need 20\’ndad kohad hakkavad ära tüütama ju, oleks puhtalt lasknud oleks seitsme hulgas olnud 🙂 Massis mine rahulikult laskma ja oma tempot sõitma- seal neid eksijaid on kindlasti kõvasti, kes koha nimel võssi paugutavad. Minuarust on sul heas shansid ning kui koht algab nubmriga 2x, siis olen pettunud 🙂 Kuigi jah, parem stabiilselt 25 hulgas kui kord elus neljas/viies ja muidu kurat teab kus. Seega tubli oled.

 4. Täiesti piisav minek, et sundida minusuguseid õigeks hetkeks teleka taha naiste laskesuusatamist jälgima 🙂
  Anna siis laube karvajalgadele valu, sakslased lasevad seekord suht kehvasti – ehk tõmmatakse jõugu ninas esimeste tiirudega mõnedel veel hapnikukraanid ka kinni, siis saad täpse laskmise korral rahulikult hea koha peale kulgeda 🙂
  Märk püsti!

  🙂

 5. Massi stardis 34 naist?
  Vaatasin, et stardinimekirjas praegu 34 naist, kas see on MM sooduspakkumine? Igatahes tore, et ka Kadri nimekirjas sees on, konkurents kasvab 🙂
  Aga head taastumist!

 6. Seda tõesti, et tee oma laskmine ära, sul on laksmine pigem trump ikkagi, kui kiirelt paugutad teiste kõrval ja ka puhtalt siis lähevad kõrval närvi ja eksivad. Aga jah eks olümpiaks tuleb suusatamine nii heaks treenida, et puhta laskmise korral ära võidaks ürituse…

 7. Tubli tüdruk! Oli tore näha, et ikka kaamerasse lehvitad ja naeratad hoolimata väikesest ebaõnnest! Tegid väga tubli ja eelkõige äärmiselt stabiilse MM-i. Õnnitlused!

Comments are closed.