11.08.2009 – Olümpiahooaeg

Ajaveeb

11.08.2009 – Olümpiahooaeg

 Pikalt kestnud tehnilised probleemid (lühiresümee – ära usalda allhanget) on mind hoidnud kirjutamast – aga ega midagi väga põrutavat pole juhtunudki. Mittehammas paraneb jõudsalt, trahve on lastud ohtralt, nulle on lastud ohtralt, lasketestis lasin 147+179, herilase käest sain nõelata ja kõik lihased on valusad. Ei midagi uut. Kõige erutavam on aga lähenev olümpia.
 Võiks ju arvata, et sinna on aega küll ja veel – kuus kuud ja üks päev avamiseni – aga võta näpust. Olümpiariideid proovisime juba mai lõpus. Akreediteeringuankeedi tähtaeg on 20. august. Lennupiletid on varsti vaja broneerida ja sellega seoses panna paika kõik treeningud jaanuari keskpaigast alates. Aga mul võtab see kohe pulsi üles ning käed värisema… Sportlased võivad ju rääkida, et “võistlus nagu võistlus ikka” ja “võtan nagu tavapärast starti”, aga ausalt öeldes on see pullikaka. See ON üks tähtsamaid võistlusi. Laskesuusatajatel on MM igal aastal (va siis OM-aasta), nii et sealt on medaleid suhteliselt paljudel suhteliselt palju. Olümpiamedaleid jagatakse märksa vähem ning nõudlus ületab pakkumise väga kõvasti. Olümpia on eriline.
 
 Eelmisel olümpial olin suhteliselt turist. Enda arvates muidugi mitte – valmistusin kõvasti ja professionaalselt, individuaalis hävisin (sh ka suuskade valikuga), sprindis tegin kõigi arvates kõva sõidu ja olin 47. Olin rahul. Nüüd on aga tase pisut teine. 47. koht oleks täielik häving. Siin käib jutt ikkagi vähemalt esikahekümnest. Vähemalt. See lööb pulsi üles, uskuge mind. Sest uskumatult palju on asju, mis võivad valesti minna – haigus, liiga palju/vähe treenimine, valed suusad/määre, palju trahve, muud tehnilised probleemid. Põhimõtteliselt kõik alates kurja pilgust ja lõpetades maailmalõpuga. Jeerum!
 Loomulikult ei ole asi nii hull ja ma ei ole veel närvivapustuse äärel. Olen väga zen;) Teen kõik endast oleneva, et ähvardavaid karisi vältida ning maailmalõppu tõenäoliselt ei tule;) Pigem on tegu meeldiva erutusega, ootusärevusega. Sest igal juhul on Whistler üks tore koht ning olümpia üks tore üritus ja mulle kohe meeldib võistelda, eriti kui ma veel vormis olen. 
 
 Vormi minemisega seoses – homme jätkub laager Otepääl.