11.11.2010 – Olose leirikisa

Ajaveeb

11.11.2010 – Olose leirikisa

Eile, muuhulgas ka laagri kõige külmemal päeval (-15), oli meil väike testivõistlus, mis ühtlasi oli üks kolmest katsevõistlusest MK-le.

 Soojenduseks karmid numbrid:

 Naiste sprint 10.11.2010 OlosMeeste sprint 10.11.2011 Olos

Kommentaariks niipalju, et naiste distants oli pigem 8km ja meestel pigem 12 km, stardiintervall oli 1 minut, muidu oli nagu üsna päris, meeste võistlus oli isegi rahvusvaheline.

Peategija oli siiski külm. Kõigepealt oli vaja sellega hakkama saada, kõik ülejäänu oli köki-möki. Mul tuli see üsna hästi välja… Riietus – sooja pesu bokserid, windstopper püksid, kombe. Paksud sokid, saapad, saapakatted. Pikkade varukatega soe pesu, lühikeste varukatega soe pesu, kombe, number. Peapael+müts. Paksemad kindad, 2 esimest ringi villased labakud, õhusoojendaja. Täismäng. Muus osas oli vaja ka hästi hoolikas olla, pidevalt liikuda ja külma mitte ligi lasta. Sellegipoolest väga mugav just ei olnud, aga vähemalt ära ei külmunud. Omaette ooper oli laskma tulemine – labakud käest ära ja püksi vahele, prillid, õhusoojendaja. Pärast jälle kõik tagasi;)

Võistlus ise oli selline keskmine. Korralik, aga ei mitte midagi erilist. Põhimõtteliselt oli tunne nagu ilma turbota diislil. Sõitsid küll, ära ei koolenud, aga no ei ole laksu (tuntud ka kui purakas, laiemas mõistes vorm) sees. Ma rõhun selle peale, et praegu ei tohiksi olla, väike puhkus ja mõned võistlusstardid peaks sellel rindel olulisi edasiminekuid tooma. 

Laskmine oli ka selline keskmine. Alustasin kahe möödalasuga, siis mõtlesin korraks elu üle järgi (sh käis peast läbi eelmise aasta sama võistluse 4+2) ja lasin ülejäänud pihta. Kuigi tuleb öelda, et aega läks pool päeva ning kõik tundus kuidagi valesti, nii lamades kui püsti. Võib-olla oli asi külmas, võib-olla paksudes riietes, võib-olla esimeses lume pealt võistlusstardis, võib-olla laagriväsimuses. Igal juhul ma loodan, et ka need asjad loksuvad peagi paika. Tulemus ei olnudki ju niiväga katastroofiline.

Teistest tüdrukutest niipalju, et Darja oli väga tubli ja Sirlil oli suuri probleeme külmaga toimetulekuga. Katsevõistluste arvestuses on minul täisedu 20p ja koht kindel, järgneb Kadri 14, Sirli 11, Darja 10, Kristel 7, Elisabeth 2. Asja ajab segaseks veel see, et Darja on alles 18 ja kodakondsuse saab alles detsembris kunagi (vist), Kristeli ja Elisabethi kohta pole ma sugugi kindel, kas neil on täidetud MK-norm, Darjal pole seda kindlasti. Aga mina olen Östersundis stardis, kui ma just vahepeal jalaluud või midagi ei murra.

Priit seevastu eksis alles viimasel lasul, sõitis normaalselt ning oligi hopsti teine. Kindlasi oli ta aga kogu võistluse suurim kohmitseja, kes oleks napilt starti hiljaks jäänud ning seejärel sikutas endale esimesed 200m kindaid kätte panna… Katsevõistluse arvestuses juhib Roland 18p (aga Beitosse, kus on kolmas katsevõistlus, ta ei tule), Indrek 16p, Priit 14, teine Priit 7p, Kauri 4p, Daniil 3p jne. Ehk teoreetiliselt on võimalikud väga paljud variandid, praktiliselt peaks esikolmik selge olema, küsimus on ainult teate neljandas lülis.

Homme teen mina kaasa ka murdmaa sprindis. Nalja hakkab saama, ilma turbota diisel siinsete härgade vastu. Igasugu kõvad nimed vaatavad protokollist vastu. Äh, ega see koht polegi oluline (hapud viinamarjad), pigem on minu jaoks oluline korra tuurid üles võtta. Sprint eesti moodi oleks muidugi parem, siis saaks mitu starti teha, aga eks ma võin neid kiiremaid pärast omaette ka edasi teha.  

Ilm on soojaks läinud, kõigest -6. Aga see-eest päris vile tuul, eriti tiirus. 

One thought on 11.11.2010 – Olose leirikisa

  1. hea sprint
    ei midagi muud kui tubli. No hea küll: väga tubli. Ise arvasime. et hea oleks esimese poole sekka tulek. Olid kohe 2 korda parem. Ja kaotus Petrale 14 sek on ka MK etapil edasipääsu aeg. Tubli.

Comments are closed.