11.12.2008 – Hochfilzen

Ajaveeb

11.12.2008 – Hochfilzen

Soojenduseks ütlen, et pole mul häda midagi. Östersundis läks halvasti küll, aga see tunne läheb üle ja praeguseks on sellest (loodetavasti) õpitud ning muu osa unustatud. Aga asjast rääkides – kell kaks öösel vastu teisipäeva jõudsime Hochfilzenisse või õigemini Fieberbrunni, kus me elame, ning homme on juba võistlused.

Üldiselt on siin kõik tavapärane. Lund on küllaltki palju, eile-üleeile oli ka päikest ning seega hea soe. Aga nii kui päike ära läheb, on kohe külm. Täna on pilvine ja ähvardab lund sadada. Elame oma tavalises hotellis või õigemini selle külaliskorterites. Üldiselt ok, aga meie lahtikäiv diivan, kus me magame, tahab vahelduva eduga laiali vajuda, eriti minu pool. Hommikul ärgates oli voodi kolmes eri tasapinnas. Kaks nädalat oleme juba ära olnud, kümme päeva veel, nii et pool reisist on läbi. Eile tegin kerge pesupäeva, et ennetada olukorda, kus soe pesu lihtsalt nurgas püsti seisab…

Eile tegime ka kiirendusi ja ka see oli tavapäraselt raske. Jalg kestis isegi ära, aga kopsudele andis kõrgus (1100m) pisut tunda. Tiiru tulin nagu väike teekann, vilistades ja puhistades. Siin saab sellega alati palju nalja. Kui nüüd värske lumi ka tuleb ja seega libisemini kehvaks läheb, siis saab eriti nalja. Püstitiiruks on kõik nii läbi, et tõsiseid probleeme on ainuüksi seismisega, märgi nägemisest rääkimata. On endalgi juhtunud;) Kuigi üldiselt on mul laskmine siin siiski päris hästi läinud. Eile oli muidugi taaskord "ühe trahvi vorm" ehk siis enamasti lasin ühtesid, sekka ka mõned nullid.

Võistlustest… Tegelikult ei ole ma latti jätkuvalt alla lasknud. Top 20 on siht ja selleks on vaja normaalset sõitu ning ülimalt ühte trahvi. Miinimuprogamm on muidugi jälitusse pääs ehk top 60, aga see on rohkem nagu lohutusauhind. Kerge ei saa siin kindlasti olema. Ma ei ole oma vormis ka päris kindel, teoorias peaks ma olema võimeline kiiresti sõitma küll, jälituse kolm ringi olid korralikud ja pulss oli üsna madal, mis peaks nagu märku andma, et võin sõita küll. Aga samas ei tea ka… Lähen võitlema.

Priit ka keksib mul siin kõrval, hakkab trenni minema. Telekast näete meid siis reedel, eesti aja järgi mehed kell 12:30, naised 15:15. Internetist jälgimisest vana ResultPanel, uus Datacenter (tahab Silverlighti installeerimist) ning uus Live Stream.

4 thoughts on 11.12.2008 – Hochfilzen

 1. nägin täna evelit unes. olid olümpiamängud ja 15km sõit. Eveli tegi 1 trahvi viimases tiirus ja lõpetas võistluse seitsmendana.

  harva mäletan hommikul oma unenägusid detailselt ja midagi sellist pole küll varem unes näinud

  edu Evelile!

 2. Kallis eveli
  Kas tõesti on siis nii raske täpselt lasta,isegi mina ilma harjutamiseta paneks pooled kinni,paljud tava suusatajad õpivad selle nõksu aastaga selgeks,ei saa aru kuidas mõni 10 aastat laskesporti harratanud inimene üldse mööda laseb,ära palun ütle,et pulss,úee on sama hea,kui keegi ütleks,et ma unustan elu lõpuks ratsukäigu:))

 3. Täna
  Muuda see ühe trahvi vorm “o” trahvi vormiks, siis hakkab ehk tulema ka. Sa ju oskad nulliga ka lasta. Miinimumprogrammi täitsid.
  Võitle edasi
  Sõidukiirus on juba peaaegu päris.

Comments are closed.