44 SAUE Eveli EST 1+1 +1:50.1

Ajaveeb

44 SAUE Eveli EST 1+1 +1:50.1

On teil vähimatki aimu, kui villand mul sellest lamades esimesest lasust on? MK-sarja selle aasta saldo on üks tabamus kuuest korrast. Selleks pole ju vaja treenida? Ning kahjuks pole mina Neuner ega Sleptsova ega isegi mitte Helena Jonsson, nii et üle ühe trahvi minul mõistlikule kohale lootust pole.

Päeva põhisündmused algasid sellega, et Priit viidi veretesti. Läks mõni aeg mööda, meeste võistlus algas, mina läksin sööma… ja ka mulle tuli täpselt sama mees järgi! Nad vist kahtlustavad midagi. Põhjust selleks igal juhul pole, minu hemoglobiin 130, muud näitajad ka tavapäraselt kehvemapoolsed.

Üldiselt tõotas võistlus mulle hea tulla. Rada oli "gläänens", läikis ühesõnaga. Mulle väga sobib. Tiir on ka mulle üldiselt sobiv. Rajale läksin suure tahtmisega ja esimene ring sujus päris hästi, vahepeal sain ühe hiinlase peal sportlikku viha välja elada ja talle puhtas eesti keeles öelda, kelleks ma teda pean. Kokku 17 sekundit parimale, 22 aeg.

Ja siis tuli lamades tiir. Kõik oli hästi, kontrollisin tuult, panin püssi palgesse ja lasin esimese mööda. Ülejäänud pihta. Närv oli konkreetselt must. Lask ise oli kell 11 ääre peal, aga ikkagi trahv. Konsulteerisin Askoga ka, soovitas natuke kauem hingata, natuke oodata, sest ülejäänud neli lasku olid tõepoolest ausad ja ilusad. Igal juhul käisin seal trahviringil ära ja sundisin oma väikseid vaeseid jalakesi ikka natuke liigutama.

Teine ring oli normaalne, üks hiinlane (üks teine hiinlane) kaapis minust mööda, natuke aega olin ka järel, siis jäin maha. Ringi lõpus läks ka Henkel mööda. Hakkas minema raskeks, aga ei midagi ületamatut. Natuke hoidsin ennast vaos, et oleks lootust märki ka näha. Eelmisel aastal olin ma teisel ringil ikka täitsa suremas. Ringi kaotus parimale 37 sekundit, 58 aeg.

Püsti oli neljas lask täitsa loll lask ja puhtalt enda viga. Jäi sihtimispilt kergelt sinna paremale ja mööda see lask läks. Loll lask selles mõttes, et ma olin üsna kindel, et see ei lähe pihta, aga rütm oli sees ja lihtsalt lasid ära. Mõni päev on rohkem õnne ja selline lask tabab, aga sellel aastal pole mina küll õnnega ühte paati veel sattunud. Ühesõnaga paar kurja vandesõna, trahviring ja õhkõrnade punktilootustega rajale.

Viimast ringi üritasin sõita, aga kõrgus andis konkreetselt tunda – väike teekann. Jalad kanged, õhku peale ei tule. Pulsi sain vähemalt üles – ja see on hea näitaja. Viimasel laskumisel tundis läti tüdruk tungivat vajadust mul ees pidurdada, nii et pidin temast väliskurvist pehme lume sees mööda sõima. Ringi kaotus 38 sek, 44 aeg.

Tegelikult ma ei teinud halba võistlust. Tegin keskpärase võistluse, aga nii tihe pole tükil ajal olnud. Võrdlus – sellel aastal kaotasin sõidus 1:31, 41. sõiduaeg ja nulliga oleks olnud umbes 18-19. Eelmisel aastal lasin nulliga, kaotasin sõidus 1:44, 47. aeg ja olin 11. Kusjuures täna oli veel aeglasem rada… Ja minu jaoks on sprindis kaks trahvi liiga palju, ainult ekstreemoludes on sellise laskmisega lootust.

Eelnev jutt ei tähenda veel, et ma rahul oleksin. Kolm aastat tagasi oleks olnud väga rahul, aga enam mitte. Ainus lohutus on see, et ma pole ainus, kes võrdlemisi kinni on. Soomlased ei saa üldse liikuma, Mäkäräinen oli eelmisel aastal samal ajal poodiumil, täna jälle täpselt minu taga. Ponza ei jõua sõita, aga suslik laseb hästi ja on ikka minust eespool. Bailly on täitsa liimist lahti. Hitzer liikus minuga samas tempos. Khvostenko oli veel Östersundis hoos, täna sai sõidus minu käest 30 sekundit. Eks ma võiks neid nimesid veel lugeda, aga fakt on siiski see, et 43 naist olid täna minust paremad laskesuusatajad.

Homme püüan teha tiirus Asko näpunäidete järgi ja trahviringile mitte minna. Kui just ilm täitsa ära ei keera, siis on siin puhtalt minu rada ja üleüldse tulevad sõiduvahed väga väiksed, nii et laskmine saab määravaks. Hädasti oleks vaja normaalset võistlust, muidu harjudki ära nende neljakümnendate-viiekümnendate kohtadega. Ma ei ole kehva, aga mul ei ole veel võistlus normaalselt välja tulnud.

Ahjaa, mis puutub sellesse, et kuidas on võimalik järjekindlalt mööda lasta: täpselt sama moodi, kuidas korvpallurid suudavad vabaviset mööda visata või jalgpallurid penalti mööda lüüa või maletaja kiirmales ilmselgelt vale käigu teha või kogenud telediktorid kokutama hakata. Lihtsalt juhtub. Lisaks kiirus, pulss, tuul, udu vms. 100% tabavusega laskesuusatajat pole olnud ega tule ka. Parimad naised on üle 90%, enamus alla selle. Kes tahab kodus katsetada, võib panna alustassi 50 meetri kaugusele ja siis proovida seda fotokaga 5 korda 30 sekundi jooksul pildistada ning siis vaadata, mitu korda see alustass pildi keskele jäi. Muuseas, laskjad räägivad, et nemad ei saa üldse aru, kuidas laskesuusatajad üldse pihta saavad, sest sellise varustusega, 175 pulsiga ja nii kiiresti ei ole üldse võimalik lasta. Mis muidugi ei tähenda, et mina seda 100% ei sihiks…

Priit oli ka täna üsna tubli, natuke tegi rumalusi ja natuke jäi õnne puudu. Homme võistlen mina, ülehomme teates tema.

7 thoughts on 44 SAUE Eveli EST 1+1 +1:50.1

 1. optimist
  See on tore, et optimist oled.Kui vahed väikesed, loeb iga detail-las Priit teeb oma võistlust, keskendu vaid omale.Ja sportlik viha ei ole paha.Omast kogemustest mõtlen Savisaare peale ja raskused saavad ületatud.Hiinlased muidugi on väga suur rahvus, aga miks ka mitte.Olen lisaks NBA fänn-seal igasuguseid, kuid teatud mehed teevad mängu alati ära-muidugi peaaegu alati-Sul võimalus olemas-puhtalt lasta ja siis täiega-vaenlase nägu silme ees-see puhteestlastlik-tugev vaenlane viib sihile!Treeninguid ju olnud piisavalt ja talent missugune!
  Edu!

 2. kõik tahavad võita !
  See konkurentsi tihenemine on tõesti hämmastav.Ise märkasin just meeste sõidus,et 60’ne seas on olukord oluliselt tihedamaks läinud ja kui hakkkasin aegu võrdlema varasemate aastatega siis selgus,et ongi nii ja mitte vähe pole tihedamaks läinud .Siin tekibki küsimus,et mille arvelt selline üldine ja kiire areng tekib.Hea tulemuse tegemine tundub minevat üha raskemaks ,aga igatahes edu,jõudu,täpset kätt/silma ja järjekindlust teile kõigile!

 3. Kõigile
  Mnjahh olen ise näinud,kuidas Paul Kerese turniiril üks lätlaste esinumbreid Miezis kiirmales viguri ette jättis ja siis pead raputas,kahju jahh,et eelmisel hooajal olime juba nii kohtadega 30 seas ära harjunud,ahjaa,kuidas teised nii kiiresti libisema on hakanud,et Sirli ja Kadri isegi null laskmisega 80.kohtadel viibivad,kurb juu!!!!

 4. kommentaar delfist
  Paistab,et meie laskemaadamid on suvel millegi muuga tegelenud,kui hooajaks valmistumisel.Praegu on ainult lubadused,ei midagi muud. 6 möödalasku ja vilets sõit paistab olevat rahuldav tulemus.Tippspost käesoleval ajal ei ole abielupaaridel mööda Euroopat ringi tuuritamas.Praegu paistab suurem energia läheb ööelule. Mis ütlevad sponsorid?
  -ega ilusasti öeldud ei ole-aga

 5. laskesuusatajate pereelu
  laskesuusatajate tippsport on just abielupaarid euroopas ringi tuuritamas, kõvematel on isegi lapsed kaasas. Ja minu tulemused ei sõltu küll Priidust, üle nelja aasta koos, nähtud nii võite kui kaotusi

 6. ??
  mis kuradi võite te koos näinud olete???

  kogu maailm on süüdi et sa märkidele pihta ei saa, see et eelmine aasta paar korda 20. hulka kobistasid ei tähenda, et sa mingisugune tipp oled.

  ainult vabandused ja vabandused…

Comments are closed.