12.06.2008 – Suund Soome poole

Ajaveeb

12.06.2008 – Suund Soome poole

Lasen korraks laagrist jalga – nädalavahetuse veedan Soomemaal Jukola teatejooksul. Kolm päeva laagris olid loomulikult sportlikud. Täna oli meil näiteks punktilaskmine ja üle pika aja pidi Priit mulle alla vanduma.

Lasin lamades 92, 96 ja 94, kusjuures keskmises seerias oli lehes kaks auku – üks suur 10-9 piiril kell 3 ja siis üks üksik 7 silma kell 2. Häbi-häbi. Oleks see ka normaalne lask, oleks igat pidi isikliku rekordi teinud. Nüüd jäi saagiks üldrekord (282) ja parima seeria kordamine (96). Praegu lasen ma lamades täitsa hästi, eile näiteks oli kavas 10 seeriat ja tuli 0 trahvi;)

Püsti ei lood nii head. Vahepeal juba tundus, et hakkab looma, aga jälle on käest läinud. Seeriad 66 (0 trahvi), 60 (üks trahv) ja 63 (1 trahv), kokku 189 punkti. Ma ei lase üldse nii halvasti, aga kuidagi ei saa keskele… Trahvid ka napid-napid, ääre peal. Olen lasknud ka ühe trahviga 80 silma, eksole. Taas kord läks suurem osa laske märgi ülemisse poolde. Tihedus isegi on, aga suhteliselt vales kohas. Tuleb veel harjutada. Eilses 10 seerias oli ka 7-8 trahvi. Paha lugu, aga harjutame.

Üldkokkuvõttes saavutasin auväärse neljanda koha (selge areng võrreldes eelmise laagriga) 471 punktiga, Priit vandus mulle 7 silmaga alla ja oli kuues. Kindlalt võitis Indrek, kes lasi üle 500. Kui ma nüüd ennast varasemate aastatega võrdlen, siis lasen võibolla nõksa paremini, umbes sama. Püsti laskmisega pole muud, kui harjutada-harjutada-harjutada. Küll hakkab tulema.

Täna saime kätte ka vereproovide tulemused. Muu nagu korras, aga hemoglobiin 124 ja ferritiin 20,6 (!). Nagu Indrek ütles – alla 100 pole mõtet sporti teha. Ehk hakkame nüüd raudnaelu närima, muud polegi.

Homme aga – Soome, Soome, p…ele Soome, sinna tahan ma…

6 thoughts on 12.06.2008 – Suund Soome poole

  1. Hakake ometi transferriini, transferriini saturatsiooni ja lahustuvaid transferriini retseptoreid määrama, saate latentsele rauapuudusele hulga varem jaole. 124 selline koduperenaise hemoglobiin 🙂

  2. latentne rauapuudus
    tõenäoselt saaks sellele varem järele, kui tihedamine vereproove teha. Viimati mõõdeti HGB aprillis, kui doonoriks käisin. Ja üleüldse, antud hetkel pole see eriti oluline. Aga madala HGB on mul ikkagi, isegi kui kõik ülejäänud näitajad (sh transferriin jms) on üleval, läheb HGB üle 140 ainult mägedes. 130 on täiesti normaalne.

  3. Äkki oli madal hemoglobiin seotud suurematest koormustest tingitud suurema vedelikutarbimisega… Kuigi ferritiin on jah suht madal. Söö loomaliha 🙂

Comments are closed.