13.01.2010/-31 – Hooaeg algab nüüd

Ajaveeb

13.01.2010/-31 – Hooaeg algab nüüd

Minu jaoks algab MK-hooaeg alles nüüd. Võrreldes selle ajaga, kui tegelikult oleks pidanud algama, ei ole tunne pooltki nii tugev. Lõppude lõpuks olen ma alles umbes kaks nädalat saanud enam-vähem uisku sõita ja vaevalt et see vahepealne kurguvalu-kerge nohu viirus võistlusvormile eriti hästi on mõjunud. Peamine eesmärk on ellu jääda ja harjutada tippkonkurentsis võistlussituatsioonis laskmist.
 
Ruhpoldingu rada on muidugi selliseks katsetamiseks küllaltki jõhker koht, aga vähemalt on teada, et kui ma seal hakkama saan, siis pole kusagil mujal üldse probleeme. Lasketiir on see-eest lihtne, pärast laskumist ja tuulevaikne, aga see pole mul seganud seal ohtrasti trahve laskmast. Olen lasknud ka hästi. Kerge mul igastahes ei ole, võitlema pean kõvasti, aga just seda ongi mulle praegu vaja.
Kogu see olukord meenutab mulle mõningal määral 2007. aasta algust. Jaanuari alguses olin kergelt haige, tulin Ruhpoldingusse võistlema, sõita üldse ei jõudnud, massis näiteks jäin naturaalselt viimaseks, kaotades võitjale napilt alla 7 minuti. Järgmisel MK-etapil Pokljukas oli tunne juba parem, aga mitte oluliselt, sprindis olin 1 trahviga 38. Siis läksime mõneks ajaks Ridnauni laagrisse ja veebruari MMiks olin ma juba väga kõvas löögihoos. Ma vähemalt loodan, et ajalugu kordub;)
Mis puutub meeste sõitu ja Priitu, siis Martten oli väga tubli, pole midagi öelda. Ka õnn oli ilmselgelt tema poolel, aga see oli oskustest tingitud õnn. Ülejäänud võistlus oli küll selline, et minu arvates on jumala õige MK hetkel üldliidri Burke ja tema koondisekaaslase Teela arvamus, et sama hästi oleks võinud Vegases täringuid visata… Sportlikus mõttes oleks olnud õigem võistlus ära jätta, aga kui sul on tribüünidel ja raja ääres 25000 pealtvaatajat… Tugevamad muidugi võitsid, aga teist sellist võistlust ei mäleta keegi. Priit tundis ennast eelmisel päeval ja hommikul pisut kehvasti ning tegi raske südamega otsuse tervisega mitte riskida. Tegelikult väga õige otsus.
Priit läheb võistleb Nove Mestos IBU karikal, sest meeste koondises on konkurents väga teravaks läinud ja niisama siin MK-l jõlkuda ei ole mõtet. Mina sõidan veel reedel naiste teadet ja siis ootab ees Anterselva.
Mulle tundub, et naislaskesuusatajaid on tabanud mingi enesedestruktsioonilaine – Kuzmina murrab käeluu, Neuner kukub trepist alla… Kes on järgmine? Minu otsa ärge vaadake, nii halb karma ei ole võimalik.

5 thoughts on 13.01.2010/-31 – Hooaeg algab nüüd

  1. Ütleks hoopis,
    et asjaolusid (luumurd, külmetus) arvestades on seis päris hea. Sõidus kaotuse vähendamine parimale, nii 2 minuti võrra, ei tohiks, õnnestunud ettevalmistusega, võimatu olla.
    Edu ja kannatlikust.

  2. teatesõit
    lätlased on seekord nagu meelega omal järjekorda muutnud, pannud liduma teise vahetusse nagu sina 🙂 aga tubli laskmine täna! küll sõidukiirus ka järgi tuleb!

Comments are closed.