15.01.2012 – väike minituur

Ajaveeb

15.01.2012 – väike minituur

 

Stabiilsus ei paista sellel aastal just minu kõige tugevam külg olevat. Võin vabalt nii öelda – kui vaja lasen trahve ja sõidan aeglaselt, kui rohkem vaja … suudan ka normaalselt või hästi lasta ja väga viisakat suusakiirust näidata. Just nii ongi. Forni Avoltri IBU Cup-i sprindi „hiilgasin“ laskmisega … 3+2, kuigi päev varem või kolm päeva hiljem juba Nove Mestos oli probleeme vaid üksikute pisiapsudega ja mõlemal distantsivõistlusel kogunes minu kontosse rahuldavad 3 trahviminutit. Sama jutt sõidukiiruse kohta – distantsides jäi mõlemal korral sõidukiirus oodatust tagasihoidlikumaks, seevastu sprindis oli sõit väga kobe. No ei saa ju nii olla, et vormikõver päevase või paaripäevase vahega erinevaid äärmuseid kompab. Mõtlemise koht.

 

 

Möödunud pühapäeval sai IBU Cup-i sprindivõistlusel mõnes mõttes korralik, teisalt ülimalt kehv esitus tehtud. Enesetunne oli väga hea ja alustasin teravalt. Kõik oligi justkui väga hea esimese tiiruni, kus kolm lasku kella seitsme peale napikateks trahvideks kõmmutasin. Sinnamaani olin parimale kaotanud viisakad 15sekundit. Pean tunnistama, et isukas võistlemine sai peale kolme trahviringi läbimist oma otsa. Edasi nautisin suusarajal lihtsalt head minekut ja lootsin, et saan kellegi tugeva tuules enda suusakiirust ja tehnikat parandada, mis sellel aastal probleemiks on olnud. Paraku olin terve distantsi vältel üksi, kuid sellele vaatamata tegin hooaja parima suusasõidu. Mis aga puutub püstitiiru, siis andsin endale võimaluse praktiseerida automaatset ja ülikiiret laskmist e kiirtuld, mida meile demonstreerivad Simon Eder või Tarje Bo MK-karusellis. Tulemusena lasin enda jaoks tavapäratult kiiresti ja ükskõikselt kaks trahvi juurde. Muide – silm ka ei pilkunud nende kahe trahvi peale ja tegin emotsioonitult kohustuslikud ringid ära. Pean veel lasketehnikat lihvima, et kiirus ja täpsus konkurentsivõimeline oleks. Kogu selle triangli peale trükiti mind 48. reale. Mõttetu.

Neljapäeval seevastu startisin esmakordselt MK-karusellis ja distantsis. Nagu eelpool mainitud, kogunes mulle 3 trahviminutit ja see andis 65. koha. No ma ei ole absoluutselt rahul, kuid natuke nagu meeldis ka. Läksin lihtsalt kõvasti kõrgemate ootustega starti. Eelnevate päevade tunne lubas palju kiiremini sõitta, kui ma seda reaalselt tegin. Piltlikult öeldes ma suusatasin nagu „vati“ sees. Peale teist ringi „laksu“ enam lihtsalt ei olnud. Ma võin küll eeldada, millest see olla võis – aga eelduseks see jääbki. Alustuseks pean tunnistama, et võistlusele eelnenud kahe päeva jooksul tundsin ise ka enda toas korralikku „kärsahaisu“. Millest selline emotsioon ja ja pisut ülepingutatud pingeline seisund – ma ise ka ei tea. Tõenäoliselt närveldasin ennast lihtsalt energeetiliselt tühjaks – umbes nii, nagu tühjaks pigistatud sidrun. Selles valguses sain endaga veel väga hästi läbi, kui lasin kõigest kolm trahvi. Saab ju tunduvalt rohkem lasta. Lasta oli tegelikkuses ülihea …. aga paraku mõnest apsust ei pääsenud ka see kord. Asi mida pean üritama vältida, on ka üleliigne reisimine ja unetud ööd – ei ma ausõna ei käi diskodel või ei tšilli ega vilista kummi öösiti kuskil poeparklas. On lihtsalt kogunenud ilmselgelt liiga palju 24-28h reisipäevi küll Euroopasse või Euroopa vahel asupaikasid vahetades nii võistlusperioodil kui ka sügisesel treeningperioodil. Oleme IBU Cup-i seltskonnaga pidanud ju korduvalt omal käel Euroopasse sõitma ja vajadusel rooli peos hoidma. Enamjaolt saame võistlusteks kõigest paaripäevase taastumisaja, millest loomulikult ei piisa. Usun, et sealt saab alguse vormikõvera suur kõikumine. Kui kellelgi on ideid, võite kindlasti oma soovitustest/tähelepanekutest kirjutada.

Täna aga olen juba Eestis ja naudin uskumatult häid talveolusid. Eile näiteks suusatasin esmakordselt Nõmme pikkadel suusaradadel (ma ei teadnudki, et Tallinnas nii hästi üldse suusatada saab) ja täna oleme juba otsapidi Kõrvemaal, kus Evelile Winter-Xdreamiks pöialt hoian ja loomulikult samal ajal suuski nühin.

Pildil tiimitöö.

Winter Xdream

 

One thought on 15.01.2012 – väike minituur

  1. eveli
    Tore kuulda, et Eveli ka MK- sarjas starti tuleb:)
    PS! Priit kirjutab ka ikka väga hästi muidu…

Comments are closed.