24.01.2012 – Tagasitulekust ja külaskäigust

Ajaveeb

24.01.2012 – Tagasitulekust ja külaskäigust

Algselt oli mul kaval plaan nii poolsalaja ja suurema kärata Oslosse kohale ilmuda, oma võistlus ära teha ja siis öelda, et näe, juhtusin jah MK-le. Aga eilne päev viis selle uudise ka meediasse, kes selle hooga comebackiks tituleeris. Nojah, selle loogika järgi teeb Eha Rünne igal aastal comebacki, kui ta mõnest võistlusest osa võtab. Ma pigem ütleks, et ma ei tule tagasi, vaid külla. Ehk siis mitte tagasitulek, vaid külaskäik tipplaskesuusatamisse.

Kõik sai alguse Kristjani kirjast, kus seisis, et vastavalt peatreeneri ettepanekule on Oslo MK võistkonda arvatud teiste hulgas ka Eveli Saue. Alguses naersin ühe lõuatäie, sest minuga polnud keegi küll sellest midagi varem rääkinud, aga näe, pannakse ette ja arvatakse. Ja esimene reaktsioon oli muidugi ei, sest keegi peab ju tootvat tööd ka tegema. Aga siis hakkasin vaatama ja leidsin sobivad lennupiletid, et ühe päevaga ära käia, edastasin need Kristjanile ja Kristjan ostiski ära. Niisiis – oligi minek.

Ja miks mind sinna üldse saata? Kõigepealt on noored tüdrukud juba selgelt liiga palju sellel aastal võistelnud ja nende enda põhivõistlus alles tuleb, nii et neid säästa on praegu tagumine aeg (õnneks on Darja ja Grete ja Kristel ise nii tublid, et nad tulevad kõigega toime, aga siiski). Kolme tüdrukut (Sirli tuleb ka!) starti saada on aga vaja selleks, et 1)saada rahvuste karika punkte (mis omakorda määravad järgmise aasta stardikohti) 2)iga nägu toob alaliidule 1000€ stardiraha. Seega minu dessant tuleb alaliidule isegi kasu(m)likum kui minna bussiga ja olla pikemat aega.

Peamine sportlik eesmärk on rada määrustepäraselt läbida ja ennast mitte liigselt tulemuse pärast peedistada. Tulemuse tegemiseks peab ikkagi treenima ja seda ma ausalt eriti teinud ei ole. Hea küll, 10 tundi tuleb nädalas ikka ära, aga see on selline mõnus liigutamine. Püssi lasin viimati 8. jaanuaril. Eks muidugi selle nädalavahetuse Eestikad näitavad ära, kas ma üldse jõuan nii pika maa järjest läbi sõita ja märke ka pärast näen.

Ahjaa, MMi koha pealt olen põgusalt rääkinud ainult Kristjaniga (“tore, et sul selline plaan on”), muus osas ei tea midagi. Kusjuures Priidul on sama seis – kes, kus, millal ja mille alusel MM-i koondis paika pannakse, on ilusti saladus.

 

One thought on 24.01.2012 – Tagasitulekust ja külaskäigust

  1. Jep
    Ega sul Eveli midagi kaotada pole. Käid ja ajad oma asja seal ära, siis pilt selge.Küll su kogemused ja vaist ka maksavad midagi. Igatahes edu!

Comments are closed.