25.09.2007 – Ehho, logistika ja teised loomad

Ajaveeb

25.09.2007 – Ehho, logistika ja teised loomad

Kui ma esimest korda ehho(kardiograafia)s käisin, umbes-täpselt kaks aastat tagasi, siis ühel hetkel arvasin, et arst mängib arvutiga mingit põnevat sõjamängu, sest paugud käisid ja punast värvi oli pool ekraani täis. Mõne hetke pärast tuvastasin, et kuigi punane värv oli tõepoolest veri, siis need paugud on minu väikse südame löögid.

See esimene kord ehhos oli kõige halvemate tulemustega – parema vatsakese lõõgastus aeglane, pulmonaalklapil tagasivool kahe joana, trikuspidaalklapil tagasivool klapi all, üksikud ekstrasüstolid ja mingi jama kopsuvereringe rõhuga. Mitte et ma suurt ise asjast aru saaks, aga põhimõtteliselt klapid loperdasid ja lasid läbi. Peale seda sai mingi aeg marurahulik oldud ja järgmine kontroll oli OK.

Tänane ehho oli mul järjekorras neljas, eelmine oli täpselt aasta tagasi. Tulemus: "Südame õõned norm suurust. Vatsakeste seinad norm paksusega. Süstoolne ja diastoolne funktsioon normis. Minimaalsed regurgitatsioonvoolud pulmonaal- ja trikuspidaalklapil, rõhk normis. Võrreldes 25.09.2006 püsivad minimaalsed regurgitatsioonivoolud pulmonaal- ja trikuspidaalklapil, kuid kopsuvereringe rõhk ilmselt madalam (PAEDP 7mmHG – 4 MMHg (norm)). Hingamisarütmia ei tule esile." Ühesõnaga, eelmainitud klappidel on väiksed tagasivoolud (ilmselt sünnist saati, nagu mulle öeldi), muidu aga võin trenni edasi lahmida. Peaasi, et haigena trenni ei teeks;) Pole probleemi.

Vereproovide tulemused sain ka. Kui eelmise aasta sama ajaga võrrelda, siis üsna sarnane seis. Hemoglobiin isegi parem, 123-> 133, valgeliblesid traditsiooniliselt vähe, aga isegi minu kohta vähe, samuti lümfotsüütide ja neutrofiilide tasakaal paigast ära. Peaks vihjama a)mingile viirusele b)suurtele koormustele. Võib olla nii seda kui teist, samas see on harv päev, kui mul need näitajad head on. Ikka siuksed nirumad. Muud asjad kõik kontrolli all, jätkata samas vaimus. Enne Ramsaud võiks pisut raudnaelu närida, et mäe otsas oleks millega seda vähest hapnikku ringi vedada…

Üleüldse on täna üsna keeruline ja eelkõige keerulise logistikaga päev. Eesmärgid: Elvast lahkumine 7:10, kell 8 Maarjamõisas ehho + vereanalüüside tulemused, kell 10-12 kesklinnas kool, mingi aeg e-kaubamajas asjaajamine ja umbes-täpselt 13-13.30 Tallinna bussile. Tallinnas on programmis Sidepataljon, lennujaam (pilet homseks), Kopli (saan oma paraadvormi kätte) ja edasi vabakava. Üldiselt täiesti teostatav programm, eksju? Isegi ilma autota (ja autot ma ei viitsi Tallinna vedada, sest bussis saab aega palju paremini sisustada. Näiteks magada. Või blogi kirjutada nagu praegu). Konks on aga selles, kuidas teha seda kõike suure 10-15kg relvakohvri ja umbes sama raske ning mitte oluliselt väiksema seljakotiga… Mul oli hea plaan, mis aga lagunes koost Tartu bussijaama remondiga ehk pakihoiu kinniolekuga. Õnneks olid sealsamas lähedal Tartu hotelli väga abivalmis inimesed, kuhu oma asjatoimetuste ajaks sain suured-rasked asjad jätta. Muidu oleks seis üsna nukker olnud. Ja nagu tellimise peale lõppes täna loeng varem, e-kaubamajas läks ka ruttu ning buss on praegu väga meeldiv. Nii et pool programmist on täidetud, pool jäänud, aga need pole enam eriti ajakriitilised asjad. Või tähendab on, vormi pean enne tööaega ikkagi välja võtma, aga pole hullu, kui ma seda täna ei tee. Enne kevadet vormiüritusi ei paista…

Sellest suurest planeerimise peale jõudsin taas kord järeldusele, et mul on maailma kõige ebapraktilisem eriala. Reaalses elus on sellest ikka väga vähe abi. Ma võin küll väga mitut viisi väga kaua aega veeta, aga praktilist kasu eriti ei paista;) Rääkimata sellest, et kui peaks kunagi praegune elukorraldus sh arvutid suure ülemaailmse katastroofi puhul hävima, mis juhul ma võin oma matemaatilist analüüsi ja masintõlget omaette teha. Oleks võinud ju midagi asjalikumat valida, nagu logistika või ehitamine… Noh, aga vähemalt aja surnuks löömises olen ma siiski osav.

Ahjaa, tegelikult ma lähen üleüldse Hiiumaale. Tööasjad;) Põhimõtteliselt. Kui õppejõud küsib, miks mind kolm nädalat pole, kas ma olen töö pärast välismaal, siis mis ma vastan? "Põhimõtteliselt küll". Vanemad on mul ka varsti ära hellitatud. Vend tuli Brüsselist tagasi, alles hiljuti olid teised jõulud (kogu pere koos) ja nüüd ma lähen koju. Hästi elame. Kui juba jutt sinna jõudis, siis mu ema-isa ja vend käisid pühapäeval XDreamil. Õnneks küll B-rajal, aga sellegipoolest. Olid selgelt esimese poole sees. Mina viilisin, sest profisportlase asi, hooaeg läheneb jms;)

Koolis läheb hästi, reedel on esimene kontrolltöö. Graafide põhimõisted ja Euleri ning Hamiltoni graafid. Põnev. Priidul on see-eest reedel esimene koolipäev. Pedagoogika (peaks seal ühe g asemel k olema?) alused. Muidu läheb ka hästi, meil on nüüd ka külmkapp ja õhupuhasti. Viimane küll veel ühendamata, aga vähemalt on. Jõuludeks loodame toimima saada, nagu ka kraani ja kraanikausi. Ja kardinad. Ja voodi. Ja diivanilaua. Ja telekalaua ja teleka. Ja toolid. Ja kööginõud. Elu on ilus. Ja Tallinn, mis ei ole ilus, paistab. Nüüd on vaja ainult kuskilt interneedus kinni püüda, et see kaunis jutt üles riputada. Side lõpp.

One thought on 25.09.2007 – Ehho, logistika ja teised loomad

  1. Kirjutamises oled sa ka päris osav, väga toredad jutukesed kukuvad välja. Nii et lase aga samas vaimus edasi 🙂
    Kõike head ja õnnestumisi sulle algavaks hooajaks!

    Fänn alates su esimestest MK-startidest.

Comments are closed.