28.10.2011

Ajaveeb

28.10.2011

Laagrivaheline aeg on kiirelt läinud. Siia sisse mahtus hulgaliselt erinevaid kodutöid, puhkust ja mõned kontrolltreeningud. Tehtud sai ka koormustest. Hetkel oleme juba suunaga põhja – ei ole vaja enam kaua oodata … homme saab suusatada.

Minu reis hakkas juba eile hommikul, kui Tartus tavapärasel hooajaeelsel koormustestil käisin. Kuna tänane laev oli väga varajane, otsustasin õhtul Tallinnasse venna juurde varem valmis tulla, et võimaldada endale enne külma ja pimeda kätte minekut korralik ööuni. Vastasel juhul oleks oleks pidanud väga varajastel hommikutundidel Elvast sõitma hakkama. Eilse koormustesti juurde tagasi tulles – vähemalt võib hetkel öelda, et tundub, et trenni olen ma suvel teinud ja seda mitte ülemäära valesti. Koormustest kestis võrreldes eelmise sügisese ajaga 1 min võrra kauem ja nii aeroobse kui ka anaeroobse läve kiirused on nö. „ühe koormuse“ võrra edasi nihkunud. Ja ka VO2 max oli kehakaalu arvestades (hetkel ei ole veel võistluskaalu rihtinud) minu kohta igati korralik. Iseenesest peaks suvised treeningud seda just esile kutsumagi – seega hetkel võib asja positiivsetes toonides vaadata. Loodetavasti suudan teha ka ilusa jätku esilumelaagris ning suvel õpitu/hajutatu talvel tulemuseks realiseerida.

Kodus olles oli mul Asko poolt kodutööks määratud lamades lasmise ABC ülekordamine. Treeningutel olen viimasel ajal maadelnud just lamades laskmise tabavusega. Tundub, et üksi suvel tiirus paugutades mõne pisivea juurde õppinud ja nüüd need visad kaduma. Vaja jälle nö restart teha. Kodus olles sain näpunäiteid mitmelt Eesti laskmise „grand old man“-ilt. Üritasin nende tähelepanekutest olulise välja noppida – vähemalt hetkeliselt laskmine paranes pisut. Kusjuures see on justkui minu tüüpviga juba – ka eelmisel aastal lagunes mu laskmine just enne hooaja algust. Eks see tõenäoliselt võistlushooaja lähenemisega seotud ole -))).

Olose laagrisse sõidame hetkel 8 sportlasega – mina, Ints, Kauri, Rolts, Daniil, Darja, Kristel ja Greete. Teada on, et lisaks meile tulevad lumelaagrisse koondise kohta nõudlema ka mõned noored mehehakatised ja paar tüdrukut. Esmakordselt on meile sellel hooajal abiks ka kaks määrdemeest – vana kala Jaan ja uus mees Marek. Lihashoolduse eest seisab hea Ergo. Laagris on meil kaasas ka kokk ja 2 treenerit. Oma õpilaste jaoks on loomulikult kohal olemas ka Asko. Seega eeldused laagri laabumiseks on olemas.

Muud uudist nagu ei olegi, kui välja jätta see, et talve lähenedes ei suutnud Eveli kiusatusele vastu panna ja tuleb mulle Olosele seltsi 2-12 nov. eesmärgiga suusatamisest rõõmu tunda:)