31.07.2011 – Pikk ots

Ajaveeb

31.07.2011 – Pikk ots

Täna nägime me Eestimaad. Et Priidul oli järjekordse treeningtsükli viimane päev ja Otepää rullirada ning muu lähiümbrus on ennast ammendama hakanud, siis tegime seekordse pika otsa paljuski hoopis Põlvamaal.

Plaanid olid meil ambitsioonikad, aga neid tehes polnud ma arvestanud mitmete asjaoludega: 1)kruusateel on rattakiirus teisest klassist kui asvaldil 2)riiete ja jalanõude vahetamine võtab ka aega 3)mägisel maastikul ei ole rahulik jala liikumiskiirus päris 6min/km. Lisame sinna veel ühe 10km vea Maartitsa-Prangli-Liiva marsruudil ning nii tuligi järjest muudkui trassi lühemaks tõmmata, aga siiski läksime 20 minutit üle aja.
Priit tornisTegelikult oli aga tore. Pilt on tehtud Küka kandis, Penijärve matkaraja vaatetornis, nii umbes 3 tunni peal. Kui metsas on mustikad üldisel väiksed, siis rabas olid need suuuuured ja neid oli palju. Maitsvad olid ka. Vanal Võru maanteel polnud ka aegu juba käinud, Postitee on ilusti ära tähistatud. Vahepeal sadas vist erinevates kohtades vihma, aga meie kohtasime ainult märga teed. Praegu on koss mõnusalt koos, peaks vist magama…
Üldiselt suvi läinud lausa lennates. Priit on suurema osa ajast Otepääl laagris, nädalavahetustel tulen mina ka talle seltsi ja kukun siis treenima, nagu ausale harrastussportlasele kohane. Ükspäev sõitsin üle 100 aasta (või midagi sinna kanti) esimest korda raskete rullidega ja vanasti see küll nii raske ei olnud. Trenni alguses ei osanud üldse kuidagi olla või edasi liikuda, lõpus hakkas uduselt nagu meenuma. Laskmisega umbes sama seis, et natuke oleks nagu meeles, samas “päris” laskmisest on ikka asi kaugel. Nojah. Salakaval plaan on 13-14. august eestikatel starti tulla, siis näeb ära, palju seda vana rasva veel alles on… Seda juhendit ja ajakava on muidugi pidevalt muudetud, aga vast saab kuidagi tehtud. Praegu seisuga on Otepää laupäeval 13.08 kell 13:00 individuaal ja pühapäeval 10:30 mass. Rullidelt.