31.12.2007 – Uude aastasse Eesti meistrina

Ajaveeb

31.12.2007 – Uude aastasse Eesti meistrina

Eesti Meistivõistlused on naljakad asjad. Juba mõni aeg ei ole need mulle Võistluseks – treeningu pealt, suusad valin "üki-kaki-kommi-nommi"-meetodil, püssi ka ei viitsi eriti peale lasta – põhimõtteliselt nagu trennis, ainult aega võetakse. Aga kaotada ei taha ma sellegipoolest. Nii et põhimõtteliselt on mul tulemusest ükskõik, peaasi, et kellelegi ei kaotaks;)

Võistlus ise oli muidugi karauul. Täiesti müstilis-fantastilised tingimused, ausõna. Pealelaskmine jooksu pealt, kusjuures kiilasjääga. Start keset rada, ringid 1,5+4,0+1,7. Ütleme, et võimalusi asju valesti teha oli palju. Aga ei midagi hullu, laskesuusatajad üldiselt suudavad meelde jätta, mis ringe mis järjekorras sõitma peab. Nooremad vist eksisid mõned ära ja/või tahtsid vales kohas võistlust ära lõpetada, aga muidu läks hästi.

Endal oli üllatavalt hea sõita. Eriti arvestades seda, et trennis on mul sellel rajal nii raske, nii raske. Ja eelmisel päeval tuli kokku üle 4 treeningtunni + nii lõunal kui õhtul alpimajas. Nii et mitte kõige lihtsam tsükkel. Aga sõita oli tõepoolest üllatavalt hea. Tõusud, mis trennis ikka tõusud on, osutusid nüüd hoopis siledaks maaks. Muidugi, ilm oli ka märksa parem kui mõni teine päev, rada oli mõistlikult krõbe ja libisev ja tegelikult oli raske küll, aga põhimõtteliselt ma ikka jõudsin sõita. Kui Sirli poole maa peal oli minutiga kinni püütud, siis see oli küll harjumatu olukord, et mitte öelda müstiline. Hea oli ka see, et oli tahtmist kiiresti sõita. Võistlusisu, noh. Loodetavasti hakkab looma.

Laskmine oli keskmine, 0+2. Lamades oli alus maru krobeline, sättisin ennast päris kaua, aga kui esimene kukkus, siis edasi tuli kiirtuli. Imelihtne oli. Väidetavalt olevat ka väga hea laskmine olnud. Ei kurtnud. Püsti nii reipalt enam ei läinud. Keskmiselt mõttetu laskmine, 2 trahvi. Mitte kaugel, serva peal, napilt-napilt mööda, aga ega kuskil selle eest, et peaaegu oli pihtas, poolt trahviringi sõita ei luba…

Tulemused on siin http://priitjaeveli.pri.ee/failid/EMV_30.12.2007.xls. Mina siiski võitsin, 3 sekundiga Katsi ees;) Tema lasi 1 trahvi, ise ütles, et näe, kodus saan lastud küll. Kui me nüüd spekuleerima hakkasin, siis olin ma 2 trahviga 24, kui Kats oleks mulle seal 3 sekundit kaotanud, siis… Oleksid muidugi laskesuusatamises ei maksa. Sirts ja Taku nii hoos ei olnud, aga MMini on aega poolteist kuud. Jana võitis juunioridest, aga nende aegu ma ei tea. Muuseas said ka kõik noored poisid minu käest pähe. Häbi, häbi…

Priidu, vaeseke, jäi juba teisel EMV järjest neljandaks. Kes käskis mööda lasta, eksole. 1+3 ja 2.-6. koht 30 sekundi ehk ühe trahviringi sees. Priit sõitis normaalselt, kuigi kurtis, et särtsu ei olnud. Alguses ei saanud minema, lõpuni jõudis ilusti. Indrek oli muidugi omaette klass, ta liikus tõepoolest hästi, hea oli kohe vaadata. Kolmanda koha võttis noor Elva poiss Karel, kes lasi hästi ja surus ennast MK-koondise konkurentsi ilusti sisse.

Ülehomme panemegi Oberhofi minema, hooldetiim juba homme (palju õnne neile;)). Meeste raudvara seekord ei tule, Indrek-Roland jäävad koju vormi koguma, meeste teade stardib koosseisus Priit, Kauri, Karel ja Daniil. Topelt MK-debüüt. Põhimõtteliselt sai Eesti Indrekule "wild cardi", et nüüd oleks nagu meestel kolm kohta, aga ma pole kindel, kas see on konkreetselt Indreku koht või lihtsalt Eesti koht, nii et kes sprindis starti lähevad, pole kindel. Naistel on jätkuvalt kaks kohta, ennustan, et pigem siiski Kadri kui Sirli. Teadet siiski ei sõida Oberhofis, Ruhpoldingus aga küll.

Vaim on enam-vähem valmis, keha ka. Täna hommikul käisin veel hambaarsti juures, sest jõulude ajal suutsin ühe hamba pooleks hammustada. Nüüd on suus poolik hammas;) Tänud ka meie hambaarstile Diana Dukanile, kes vabal päeval minu pärast puuri ikka kätte võttis. Õhtu möödub tõenäoliselt rahulikult, vanad inimesed ka juba, kuhu ikka minna… Homme käime veel trennis ja rohkem polegi.

Kes veel minu uue aasta luuletust ei tea, ja kes teavad, siis kordamine on tarkuse ema, siis:

Uuel aastal uue hooga
korduvad kõik vanad vead.
Need, kes enne väiksed põrsad,
nendest saavad suured sead!

Head vana ja uut!

Image

3 thoughts on 31.12.2007 – Uude aastasse Eesti meistrina

  1. Head uut aastat!
    Palju õnnestumisi sulle, nii tiirus kui ka suusarajal! Ja loomulikult ka spordivälistes tegemistes.

Comments are closed.