28.12.2007 – Kahe püha vahel

Ajaveeb

28.12.2007 – Kahe püha vahel

Jõuluvana ei käinud, vaid saatis hoopis päkapikud. Jõuluvana saatis näiteks palju raamatuid ja ühe vidina, mille ohtral kasutamisel meil enam teates trahviringidele minna ei tule. Muidu oli ka tore, aga vihma asemel oleks võinud lund sadada, siis oleks täitsa aus olnud. Paksuks ennast ei söönud.

Talinas sai käidud veel sportlane-kleidi-ja-kingaga-üritusel, raamatusse enda pildi peale paar autogrammi antud ja palju kuulsaid ja täiesti tundmatuid inimesi nähtud. Eile õhtul olime tagasi suusarajal, täna juba kaks korda päevas ja selle suure treenimise peale tuli WADA ka nagu kutsumise peale. Sai jälle viisakalt öeldes "purki pissida". Tütarlaps on mulle juba vana tuttav, mäletas kassigi… Noormees oli uus. Mis sa teed, selline see tippsportlase elu on.

Homsest kolime mõneks päevaks täitsa Otepääle, laagrisse ja pisut ka alpituppa. Kuigi sellest suusarajast on juba praeguseks kopp ees. Lühike, raske, ülerahvastatud ja ärasõidetud. Ja ilm oli ka täna kole, hommikuse lumesaju ajal oli mul konkurentsitult kõige halvem suusk ja tuul oli ka ja tiirus ei saanud üldse pihta. Vuhh, vastik, maa külmand, kärss kärnas. Õhtul oli lumeolude poolest juba parem ja võrreldes eilsega olid tõusud vähem kiilasjää, kuid kõhulihaste vormisoleks ja jalgadega mitte tõukamine olid siiski kohati mäest üles saamise eelduseks. Välja arvatud esimene tõus, see on ilusti pehme puder.

Homme hommikul tuleb varakult trennis ära käia, sest kell 11 hakkab noorte võistlus. Omajagu imelik see on, väga vähesed on sellel aastal suusatada saanud. Enda minevikku meenutades – tõenäoliselt oleks minul sellisel juhul esimene suusasõit olnud 27. detsember ja 29. juba võistlus… Otepää kohalikel on selge konkurentsieelis, aga ju siis on see võistlust nii hirmsasti vaja. Siinkohal ma pean just päris väikseid silmas, suuremad ässad on niikuinii Otepääl või mujal lume peal laagris olnud. Ja mis sellest rajast järgi jääb, kui kõik need miljon noort sealt üle käivad…

Ega meil endal parem pole, 30. detsember on Eesti Meistrivõistlused, http://www.biathlon.ee/public/files/Eesti%20meistriv%F5istlused%2030.12.2007.doc, ühtlasi noorte ja juunioride katsevõistlus. Sellest tuleb komöödia ja tragöödia üheskoos. Idee poolest on kavas ilma trahviringideta sprint (aja lisamisega, trahv 30 sek). Kuna aga tiirus on suuskadel laskmiseks ainult 6 kohta, siis pealelaskmine on… jooksu pealt. Ma olen näinud paljusid asju, õitsvaid lilli ja rohelist muru suusaraja kõrval, silmnähtavalt sulavat lund, olematut soojendusringi, nii et ainus võimalus on soojaks joosta, aga seda pole varem olnud. Pluss veel see, et start ja finish on kuskil poole ringi peal, mitte tiirus. Kokkuvõtvalt – segane. Ja see rada ei ole üldse mitte minu lemmik, aga tegelikult mul oleks niikuinii vaja ennast korraks vähe kiiremalt liigutada, nii et kui eestikad, siis eestikad. Otsest tähtsust need võistlused minu jaoks ei oma, ongi ainult lahtisõit enne "päris" võistlustele minekut.

Muud uudist nagu polegi. Hiiumaal olles tegime trenni ka, lõpptulemusena olid pooled kohad haiged. Võib täitsa juhtuda, kui palju lõuga tõmmata. Mina 30, Priit 60. Muidugi mitte järjest, aga käed olid küll mitu päeva järjest haiged.

Kõik kes mind kuidagi pühade ajal meeles on pidanud, siis ma pean teid ka meeles, aga ma oskan seda hästi varjata;)

One thought on 28.12.2007 – Kahe püha vahel

Comments are closed.