32 SAUE Eveli EST 0+2+1+1 +5:10.5

Ajaveeb

32 SAUE Eveli EST 0+2+1+1 +5:10.5

Hooaja parim tulemus, eksole, aga siiski mitte 30 hulgas… Ei ole vaja mööda lasta (tõmban nina natuke vingu). Sõita oli siiski hea ja mul on südamest hea meel selle lamades nulli üle – näe, on küll võimalik pihta lasta.

Hommikul tegi Roland hea sõidu, näidates, et ka eestlased võivad nulle lasta ning Priit tahtis minu eest kõiki trahve ära lasta, aga näe, ka üheksast ei piisanud.

Suusatestis läksin natuke riskile, võtsin uue suusa, aga mis sa teed, kui see teistest parem oli. Ja loomulikult otsustas natuke enne võistluse algust hullupööra lund sadama hakata… Hochfilzen kohe ei mõista muudmoodi, igal aastal tuleb mõne võistluse ajal paarkümmend sentimeetrit lund maha.

Nonii, stardist panime tempokalt minema. Põhieesmärgid – Tofalvile mitte esimesel ringil kohe ette jääda ning põgeneda Bailly ja Jurjeva eest, kellel oli küll üks ring rohkem sõidetud, aga füüsiliselt sõitsid minust vastavalt 10 ja 40 sekundit tagapool. Rajal olid olud huvitavad. Ideaaltrajektoorist ei olnud suurt mõtet kõrvale kalduda, siis olid poolest saapast värskes lumes. Laskumistel käis võitlus. Nagu keegi heaga ainsast mõistlikust sõidujäljest kõrvale astuks…

Enne esimest tiiru mõtlesin kõvasti oma tegevuse läbi, eriti esimese lasu. Umbes teadsin, kuidas seda pihta lasta. Ja mine metsa, lasingi! Oi, mul oi hea meel, tuiskasin rajale.

Teine ring põgenesin jälle Eva eest, aga ka Neuneri eest. Neuner läks suure tõusu peal mööda, Eva rünnakuid suutsin siiski tõrjuda. Prillid olid lund nii täis tuisanud, et tõusu otsas, kus need veel uduseks ka läksid, oli tõsiseid probleeme raja nägemisega, kusjuures see oli kriitiline, sest ideaaltrajektoorist ei tohtinud kõrvale kalduda. Ilma prillideta ei saanud ka sõita, siis oleks prillide asemel silmad täis tuisanud.

Teine tiir läks tegelikult halvasti. Lasta oli ülilihtne, väga hästi seisis. Aga ei tea, kas esimese tiiru nullist olin jätkuvalt liiga elevil või mis häda oli, aga tegin kaks rumalat lasku ja läksin tiirust välja, kaks trahviminutit kukil… Nõme oli see, et ei teinud laskmisel otseselt vigu, lihtsalt sihtimispilt oli natuke paremal, aga lasin rütmis ära ja mõlemad lasud jäidki napilt sinna paremale ääre peale. Ääretult rumal tiir, mingit põhjust poleks olnud mööda lasta.

Kolmandale ringile läksime Evaga praktiliselt koos, positsiooniks öeldi 22. Baillyd õnneks taga enam kuulda ei olnud. Esimese poole ringist vedasin mina Evat, suusk oli mul ikkagi parem. Suure tõusu peal näitas tema, kes täna poodiumile kavatseb jõuda. Väga pikalt eest ära ei läinud, eriti tänu lõpulaskumisele, kus minu suusad taas head tööd tegid. Üldiselt hakkas tõusudel juba raskeks minema, aga taastumine oli väga hea. 

Kolmas tiir oli selge üllatus, et neljas mööda läks, aga napilt ja ikka juhtub. Eva läks oma teed, mina jäin teistega võitlema. Positsiooniks öeldi 23. Hea oli kaotust arvestada, liider läks ees. Aga näiteks Katja Hallerist, kes lõppkokkuvõttes oli 11, sõitsin mööda nagu postist. Ei ole vaja trahve lasta. Teisi tüdrukuid oli ka rajal, aga üldiselt oli seis selline, et kui kellesti mööda läksid, siis see ka maha jäi.

Viimane tiir oli jalg juba pisut pehme. Panin püssi palgesse, vaatasin, et diopter on pisut udune, aga ah, küll näeb. Lasin esimese mööda ja otsustasin, et vist ikka ei näe piisavalt ja puhusin pisut. Järgmised kaks lasku olid küll sellised, et pool oli möödas. Ilmselged kobad ja mul käis tuline jutt südame alt läbi, aga lõpus võtsin ennast kokku. Lõppkokkuvõttes oli hea, et ainult ühe trahvi sain…

Viimane ring teatati kohaks jälle 20-midagi ja nüüd oli panna vaja, õhkõrn lootus 30 hulka jääda. Domratcheva sai mind minutiga kätte (alles nüüd!), aga tema tempo oli minule liiast. Jäin võitlema Põlevaga või õigemini Medvetsevaga, aga põhimõtteliselt pole vahet. Ja tegelikult oli see täielik ikaldus. Enne üht pikemat laskumist saime kätte ka kaks ameeriklast ja enne laskumist jäi täpselt selline loll seis, et mina olin grupi viimane. Aga mul oli hea suusk ehk teisisõnu libisesin selga. Eest ära keegi ei tule, võid endal hääle kasvõi kähedaks karjuda. Astusin ise kõrvale, aga seal oli värske lumi ja mööda ei libisenud, jäin täpselt kõrvale. Teate, mul ei olnud naljatuju. Võistlustel olen ma üsna nahhaalne ja kuri, nii et ma ikka sõimasin teda. Eesti keeles loomulikult. Pikalt. Aga lõpptulemus oli see, et sellel järsul nukil, mis laskumise lõpetab, olime ilusti neljakesi kõrvuti. Mina ja Põleva, kui ikkagi kõvemad sõitjad ja vist ülbemad ka, lõime oma suusad laiali ja vähemalt üks USA tüdruk sõitis meie vahel paaris ülesse… Mul oli sellest sügavalt ükskõik, üritasin endaga hakkama saada. Tõusu otsas karjusid määrdemehed, et leedukas on vaja kätte saada, see on täpselt niipalju ees, kui on (ehk startis 2 minutit varem ja lasi 2 trahvi vähem). Eks ma siis surusin. Rahvast paremalt ja vasakult mööda ja tuli lähemale, tuli… Aga kätte ikka ei saanud, kaks sekundit jäi puudu. Näh.

Lõppkokkuvõttes lasid igavesed suslikud ka vähe trahve ja mina olin 32. 30 sõiduaeg. Suusk oli hea, sõita võis, aga minu jaoks pisut palju trahve. Ega ma pole nelja trahviga nii ees küll olnud, tavaliselt olen kolmega napilt 30 sees. Sõidus tegin isikliku rekordi, nii vähe pole kunagi kaotanud. Senine rekord pärines siitsamast Hochfilzenist kaks aastat tagasi, kui kaotasin 0,8 sekundit rohkem, aga siis oli rada u 5 minutit kiirem. Ja olin ühe trahviga 5, mis tõestab veelkord, et pihta on vaja lasta. Muuseas, just paar päeva tagasi vaatasin 3 aasta tagust sõnumit, mis ma Priidule siitsamast saatsin: "Kaotus u 9.40, koht 80, trahvid 4(!)+1+0+0. Sõidus sain 6.30, aga hästi suured vahed-ränk lumesadu. Sõita oli raske, aga parem kui arvasin". Vot sellised lood.

Müstika on see, minu arvates me võistlesime pimedas, kuigi tegelikult oli õues veel jumala valge, siis raja peal valgustust pole. Mul on mõni võistlus veel selline olnud, kus võistleks nagu tunnelis, raja äärest kaugemale eriti ei näe. Kui vaataks, siis tõenäoliselt näeks, aga peamiselt näed ainult rada, oma suusaotsi ja eesminejate selgi.

Vähemalt on nüüd laupäevaks võitlusvaim kõrge. Selles suhtes pole midagi muutunud, et pihta on vaja lasta, nii kiiresti ma ikkagi ei sõida, et kahe trahviga mingit mõistlikku kohta saada. Vähemalt nüüd ma ise ka usun, et on võimalik pihta lasta. Aga nagu mulle kodust teatati, siis jõulud tulevad igal juhul;)

8 thoughts on 32 SAUE Eveli EST 0+2+1+1 +5:10.5

 1. jeee
  väga tubli olid suusarajal.

  2 trahviga oleks eile top10 reaalne olnud:)

  meeldis et tegid bailly-le tuule alla:D

 2. hmm
  hmm. ei saa aru kuhu kadunud eesti meeste teatetiim. peale esimest vahetust üheski vaheaajavõtupunktis eestit kirjas ei ole:S

 3. nii
  ainult Marten sõitiski. Miks Kauri ei sõitnud ei tea, aga teised olid haiglased jaei pidanudki starima. Aga Marten tegi hea sõidu ja sai kogemusi. Kahjuks vist esimesse tiiru tulles kukkus, igatahes kaotas palju aega alla tulles.

Comments are closed.