41 SAUE Eveli EST 1+2 +2:21.1

Ajaveeb

41 SAUE Eveli EST 1+2 +2:21.1

Esimene võistlustsükkel lõppes sümboolse tulemusega: pihta ei saanud ja punkte ka ei saanud. Sõita enam-vähem jõudsin, suusk oli ka hea, aga see laskmine… Rist ja Viletsus, unustamata ka Kuradit ja Põrgut (ja teisi;).

ommikul tegi Priit hea laskmise, aga sõit polnud nagu eelmistel päevadel. Päev varem oli ta oma varba hullu moodi ära hõõrunud ja kas selles või millestki muust olid kubemes lümfisõlmed üleval ja enesetunne ka kehv. Sprindi tegi siiski ära, õhtul oli kerge palavik ja seetõttu oli ainuõige otsus teates mitte startida. Indrekul ka tervis jupsis ja nii polnudki enam meeskonda. Martten oli aga väga indu täis ning seetõttu see komöödia aset leidiski;)

Minu sõidust siis ka. Lumesadu oli taas kord päris hull, ideaaltrajektoorist väljaspool oli päris raske sõita. Esimene ring põgenesin Sleptsova eest ja põhimõtteliselt õnnestuski. Kuigi ühest hiinlasest pidin paksus lumes mööda sumpama. Tiir oli põhimõtteliselt normaalne, aga see @!#€ teine lask ei olnud kõige parem ja läks kell 7 gabariiti. Ikaldus, aga lootus säilis. Sleptsova sai ka ühe ning möödus minust trahviringil.

Teise ringi sain tema selga imetleda. Kusjuures ta sõidab kõrvalt (tagant) väga rahulikult, istub pikalt asendis, ei rapsi, nii et kiiretel lõikudel ma maha ei jää, pigem tulen järgi, aga kus on vaja tõukama hakata… Siis mina ka enda arvates tõukan, aga temaga võrreldes hoian lihtsalt suusakeppidega tasakaalu. Jube, kust see jõud võetakse. Teen oma sõitu, kemplen kepi- ja suusaklõbinaga taganttulijatega ja eestminejatega. Suurel laskumisel lähen vist kurvi natuke hooletult, viskab pisut kõrvale, aga kõrval on paks pehme lumi. Ehk siis mina lähen sinna, kuhu suusad ees lähevad, keerata proovimine tähendaks kindlat kukkumist. Vaatan siis, kuhu suusad veavad… Vastassuund tuleb ähvardavalt lähedale, aga peagi hoog vaibub ja saan ikka rajale tagasi.

Ei tea, kas olen sellest veel elevil või milles probleem, aga kaks trahvi ma igal juhul lasin. Kaks viimast! Nagu traditsiooniliselt on kõik väga hästi, aga lihtsalt pihta ei saa. Laskmise lõpetuseks ütlen selge kõlava häälega, mis ma endast arvan, ja see ei ole mitte ilus sõna. Sunnin ennast suurest pettumusest hoolimata siiski sõitma, sest ikkagi viimane võistlus ja õhkõrn punktilootus siiski on. Motivatsiooniks öeldakse mulle ka, et Madara on paar sekundit ees. Selge, paneme. Suure tõusu lõpus, kui on paar sellist tempo- ja stiilivahetust nõudvat kohta, on jalg päris kange ning ühes kohas kangestungi, aga õnneks ainult korraks. Ühte liigutust pole probleemi teha, aga kordinatsiooni jaoks oli laktaat ilmselgelt liiga kõrge. Finishis vaatab tabloolt vastu 16 koht ehk lõpuga sain mõnest mööda, aga kõik muudkui lasevad pihta ja tulevad minu ette…

Sõitsin korralikult, tublisti, eriti nende olude kohta. Viimase ringiga 13 skalpi, sealhulgas ka Madara. Aga ilmselgelt sellest sõidust kolme trahvi jaoks ei piisa. Üks või null, nagu eelmisel aastal tavaks, oleks olnud paras. Äärmisel juhul veel kaks. Aga kolm – no tule appi taevas, kuhu ma lähen nende trahvidega!?

Nüüd järgneb lühike jõulupuhkus ja relva ma küll kätte ei võta. Mina ka nii ei mängi. Kui aega (loe: viitsimist) on, kirjutan võistlustsükli kokkuvõtte ka ära. Vuhh, midagi ilusat sealt küll loota ei ole, peab vist enne jõule ära tegema, saab kaelast ära ja rahus jõule pidada…

29-30. detsember on Otepääl Eesti MV, koondis on vähemalt esimesel päeval platsis, võibolla ka teisel. Tulge vaatama.

7 thoughts on 41 SAUE Eveli EST 1+2 +2:21.1

 1. Kõik on hästi. Tehke töö lõpuni (töö alles pooleli) ja küll siis tuleb aeg ka vilju noppida. Kõik senine on vaid osa treeningust. Säilitage selget pead ja usku.

 2. Ära nüüd siis relva peale mossita. Ikka silitama ja paitama peab teist, küll siis pihta ka saad.
  Tegelikult kuiva võiksid ju ikka teha. See värk ikka peas kinni. Kui saad laskmise enda kaoks paika siis hakkab ka tulema.
  Jõudu sulle ja ka teistele edaspidiseks!
  Ilusat ja rahuliku jõuluaega!


 3. Ära kurvasta!
  Mina pole küll õpetaja, aga äkki aitab kui lasta aeglasemas tempos, praegu oled pidevalt laskeaegadega tipus.

  uuel aastal uue hooga! kõige olulisem siiski mm-il vormis olla.

  bailly-i on sinust ainult 7 punkti rohkem!

  ja mäkärainen tegi see nädal 2 head sõitu (7 ja 9 vist) ning sai kohe üldarvestuses esikümnesse.

  jõudu ja jaksu sulle~!

 4. Edasi!
  Hoiame pöialt järgmisteks sõitudeks. Otepääle tuleme lastegagi ikka kohale. Jõulurahu ja täpsust siis.

 5. kahju …
  .. et punkte ei tulnud kontole juurde. a vähemalt oli vägev võitlus baillyga ja see lahenes meeldivalt.

  okei tulemused on siiani see aasta mitte nii väga head olnud, a reeglina see kõik tiiru pärast. see eest on kõrvaltvaatajana hea vaadata, et rajal on (vähemalt tundub) suusk kiirem.

  jõuludeks võta relv ikka laua kõrvale ja paku head-paremat, küll siis need 0+0-d kah tulevad.

  jõudu ja edu

 6. Kaunistr jõuluaega!
  Eveli ja Priit! Peitke paariks päevaks püss silma alt ära, käige maratonirajal ilusat talve nautimas ja aasta- lõpu EMV on jälle hea minek. Muidugi Pridule ka head paranemist!

 7. by the way
  may Priit will write article about last sprint? not every day he shows best result in estonian men team 🙂

Comments are closed.