38 SAUE Eveli EST 1+0 1 23:53.6 +2:08.4

Ajaveeb

38 SAUE Eveli EST 1+0 1 23:53.6 +2:08.4

Tõusva vormiga mägedes… Iga ringiga paremaks (ajad 57, 42 ja 34, kokku 47), viimane ring oli üsna konkurentsivõimeline. Mitte küll parimate päevade tasemel, aga juba hakkab tulema. Enesetunne oli ka enam-vähem, võis kaapida küll.

Tegelikult oli sellest võistlusest üsna ükskõik (võib-olla sellepärast ei saanudki ennast alguses käima), teada oli, et pursuiti niikuinii ei lähe ja punktidele erilist lootust ei ole. Ehk võtsin asja väga rahulikult. Suuskade valikul läksin ka riskile välja, võtsin uue paari, mis oli ka testis üsna hea, niisama, proovimiseks ja sissesõitmiseks. Ilmselt oleks vanem paar natuke parem olnud. Aga ei ole ju suurt vahet, kas olla 38 või 31.

Kui nädal tagasi oli Ruhpoldingus sprindi keskmine pulss 181 ja maksimum 190, siis täna olid vastavalt… 167 ja 183. Need numbrid on isegi minu kohta kummaliselt väiksed, aga pisut saab kirjutada vähese erutuse ja pisut eilse rahuliku treeningu kaela. Novembris Olose võistlusel nägin veel madalamaid numbreid. Ma arvan, et kõik on siiski kontrolli all, päris lootusetult kinni oleku tunnet ei ole (ja seda olen ma tundnud küll ja veel). Kusjuures ma pingutasin kõik ringid. Ei oleks eriti suutnud esimest ringi kiiremini sõita, ma ei tea, kuidas ma nii palju kaotasin. Naljakas. Ilmselt hakkab vastupidavus vaikselt tagasi tulema, aga jõud ja kiirus veel mitte. Eks nendega ole aega ka.

Ja tegelikult ei sõitnud ma üldse nii viletsasti. Võitsin täitsa paljusid tugevaid (eriti viimasel ringil). Hea küll, kaotasin ka paljudele, keda võiks võita… Suusad polnud ka just kõige libedamad, aga igal juhul paremad kui poolakatel;) Muidu olid minu kanti sõitjad lausa kohtadel 18-19, küll 0 trahvi ja hästi kiire laskmisega, aga võimalust on. Pursuidis ja massis ma ei stardi, treenin edasi ja järgmine start on juba MMi sprint. Uhke värk.

Laskmine läks ka üsna hästi. Lamades oli neljas lask napilt ääre peal (kes käsib mööda lasta!), püsti kõik väga ilus. Lamades üsna suurt aega, 37 sekundit, seletab see, et tegin tuulele vastu parandusi. Kaks vasakule. Mõtlesin, kas ikka tasus teha ja enne esimest lasku ka viivitasin pisut, et ega tuul ei muutu. Kui esimene kukkus, oli kõik hästi. Ega iga päev ei saa 0+0 lasta:)

Et kõik teaks, siis Sirli sai täna elu parima koha. 54. Hakkab vaikselt tulema. Esimese ringi sõitsime võrdselt, pärast tiiru oli ta minust natuke ees. Viimasel ringil väsis, aga küll ta selle ka ajapikku ära kannatab. Seebitame teda, et ta ikka jälitusse läheks, saaks hea kogemuse. Aga tänase päeva suurim üllatus oli leedulanna Racimoviciute 11. koht. Kahe trahviga! Ruhpoldingus sõitis minust nii 10-20 sek kiiremini, täna mõtles, et vahet pole, sõidaks üheteistkümnenda sõiduaja. Võitis mind umbes 1.15. Ta on puhtalt suurvõistluste tüdruk, kohe näha, et MM on tulemas. Eelmisel aastal ei olnud teda enne olümpiat kusagil ja olümpial oli 18. Vot selline tüdruk. Üleüldse on näha, et MM tuleb, paljud pole siia üldse tulnud ja paljud hakkavad vormi minema. Täna oli üllatuslikke punktivõtjaid küll ja veel.

Egas midagi, homme on Priit number 74. Mina hakkan treenima. Homme-ülehomme läheme Ridnauni laagrisse. See on väga ilus koht ja ka saksa naised on seal vormi kogumas. Pakume neile konkurentsi, loodetavasti ka MMil;)

2 thoughts on 38 SAUE Eveli EST 1+0 1 23:53.6 +2:08.4

Comments are closed.