29 SAUE Eveli EST 3+0+2+0 5 51:27.52 +6:55.5

Ajaveeb

29 SAUE Eveli EST 3+0+2+0 5 51:27.52 +6:55.5

Mulle tegelikult üldse ei meeldi viimane olla. Aga keegi peab ju viimane ka olema. Mina omalt poolt teen kõik, et see rohkem ei korduks. Isegi mitte massis.

Esimene ring oli huvitav. Start oli rahulik, hoidsin ennast tagumiste, omasuguste hulka. 100 m pärast starti oli esimene kukkumine. Tora Berger selili maas, vaatasin kuidas mööda saaks. Järgmine ummik oli esimesel tõusul. Keegi vist kukkus, üritasin ka mööda saada, aga suusad läksid Michaela Ponzaga risti, harutasime neid mõni aeg lahti. Edasi oli üsna rahulik, punt oli kogu aeg ilusti koos. Rivi oli küll pikk, nii et esimeste ja viimaste vahe oli nii umbes 20-30 sekundit. Siis tuli viimane laskumine. Võtsin rahulikult, aga seesama Ponza kukkus ees. Tegelikult oleks ma ilusti mööda mahtunud, aga ehmatasin lihtsalt ära ja käisin ise ka kõhuli. Ma loodan, et saan selle kukkumisega ikka Eurospordi Watts Zappingusse. Midagi hullu ei juhtunud, lihtsalt sain külje peale kerge sinika ja jalanumber oli ka ribadeks. Igal juhul minu tiiru jõudes oli mõnel juba lastud… Ja siis muidugi 3 ringi. Vaatasin küll nagu tuult, aga ju siis mitte piisavalt, kõik viis lasku kaunilt vasakult. Ja ülejäänud tagumine ots lasi puhtalt. Lähim konkurent oli Bailly, poolteist trahviringi ees. Ikaldus.

Üritasin ikka sõita, Helena Jonsson tundus ees üsna väsinud olevat, teda võis püüda. Aga minu suureks kurvastuseks otsustas ta keset teist ringi lihtsalt kõrvale astuda. Kahju. Teine tiir lasin 0, aga sellegi poolest olid kõik eest läinud, ainult Bailly selg kumas kaugustes. Enam eriti ei viitsinud sõita. Pärast kolmandat tiiru (2) oli pilt selge – pikalt viimane. Siis sõitsin juba rahulikult, viimases tiirus pingevabalt kiire null ja viimasel ringil kuulasid juba huviga kommentaatorit, kes esimese otsa hetkeseisust pasundas. Iseenesest oli sõita ka põnev, et ma sellises uhkes üksinduses sõitsin, siis elati mulle kaasa niisama palju kui liidritele. Lärm oli ikka tõsiselt valju. Tiirus samamoodi – igale lasule elati kaasa. Ka kogemus. Kusjuures see kaasaelamine ei teinudki laskmist raskemaks, pigem vastupidi.
Eelmisel aastal enne olümpiat sõitsime Prantsuse meistivõistlustel massi. Lasin samamoodi 3+0+2+0. Omapärane. Esimeses tiirus ei tohi trahve lasta, kogu punt läheb eest ära ja sõidadki omas maailma. Oleks ma oma trahvid saanud kahes viimases tiirus, oleks pilt hoopis teine olnud. Aga oleks on paha poiss, tase ei ole järelikult veel piisav, et halva vormiga massi sõita. Helena Jonsson jõudis ilmselt samale järeldusele. Tema on ka vist haige olnud, sest see oli tema esimene võistlus pärast detsembrit ja eriti hoos ta ei olnud. Eks me kosume.

Kas keegi oleks hooaja alguses pakkunud, et üleüldse keegi eestlastest massi sõidab? Ainult eriline optimist oleks mind massi pakkunud. Mina ise küll ei oleks. Isegi Ruhpoldingu kommentaator ütles lohutuseks, kui ma finishisse tulin, et vahet pole, et ta viimane on, aga ta ikkagi on MK üldarvestuses 30 hulgas ja tegelikult siiski tubli tüdruk. Praegu ongi kaks vastandlikku tunnet. Ühelt poolt mulle üldse ei meeldi viimane olla, eriti nii pikalt. 7 minutit! Samas asja mõistusega võttes ma saan aru küll, et ma ei ole eriti treeninud ja haigus on oma jälje jätnud ja ma olen väga tubli olnud, et üldse massi sain. Nii et natuke on sisemas halb tunne, aga mõistus ütleb, et pole katki midagi. 

Nüüd oleme Pokljukas. Homme on sprint. Olen kolmas grupp, anname Sirtsule teise grupi, tema on nagu tõsisem võistleja. Mina lähen niisama vaatama, mis sealt tuleb, kui juba algusest paistab, et väga ei tule, siis ei ole mõtet ennast väsitada. Kui ma ka jälitusse saan, siis tõenäoliselt sinna ei lähe. Massi ilmselt enam ei saa, praegu olen 32 ja kindlasti läheb mõni veel mööda. Muidugi oleneb sellest, kes siin üldse kohal on. Minul on vaja aga igal juhul treenida, MM tuleb vaikselt lähemale ja praegu on tagumine aeg veel natuke tugevamaks saada.

Homme siis number 55, kokku 77 võistlejat – ei olegi nagu kedagi. 

4 thoughts on 29 SAUE Eveli EST 3+0+2+0 5 51:27.52 +6:55.5

  1. Julgelt edasi!!
    Kahju muidugi et suusavormiga nii läks,et dets. oli veel nii hää teine,aga noh,samas on võistlus ka kõikse parem treening ja eks süües kasva isu nii sportlastel kui ka vaatajatel,sest eks ta ole,ma olen ikka püüdnud eurospordist otse vaadata,eriti meeste sõitu,nüüd hakkab vaekauss juba tänu Sulle Evely neidude poole kalduma,vot mis positiivne muudatus!!!
    Nohh,kuigi ma ei tea kuidas suusatajad ka ütlevad…nohh nö. nael kummi ,siis järelikult soovin Sulle Eveli ,HEAD SUUSAKEPI PURUNEMIST……!!!!!

Comments are closed.