38 SAUE Eveli EST 2+2+1+1 +4:12.4

Ajaveeb

38 SAUE Eveli EST 2+2+1+1 +4:12.4

Kui ma 2002. aasta jaanuaris esimest korda MK-sarjas startisin, lasin ma nelja tiiru peale kuus trahvi. Ja peaaegu seitse aastat hiljem on jälle sama seis. Hea küll, täna olid rasked olud ka, aga mina oma taseme juures ei tohi endale sellist laskmist kuidagi lubada.

Esimene ring läks hästi, suusk töötas ja tunne oli hea, nii et lasketiirus olin juba 40 koha peal. Tiirus oli kõva tuul, aga sellega ma sain hakkama. Lamades lasin esimese lasu pihta, ja selle üle oli väga hea meel. See-eest teine ja viimane mööda ja ausalt öeldes oli üsna masendus peal. Natuke lohutas see, et ma polnud kaugeltki ainus seal trahviringid ning mõned jäid sinna isegi kauemaks.

Teisel ringil üllatas mind Domratcheva (nr.9), kes minust mööda sõitis. Selgus, et ta lasi raua ja hiljem üleüldse loobus võistlemisest. Ees läks Madara, aga ma olin ikka kergelt liiga masenduses, et talle järgi hoida. Suhteliselt nukker ring oli… Tiirus jätkuvalt kõva tuul, esimene ja neljas mööda ning pärast seda olin ma täitsa valmis püssi põõsasse viskama. Minu suureks õnneks tulid koos minuga ringile ka Mäkäräinen ja Liduma ning see motiveeris päris kõvasti. Kus kurat, nendele on vaja ikkagi pähe teha. Lisaks paistis u minuti jagu ees mingi 10-meheline (naiseline?) punt, see ka lohutas.

Esimene püstitiir lasin läbi õnne neli esimest pihta, viienda ajal juba käsi värises ja tuul oli ka, nii et selle lasin mööda. Ilmselgelt oli see täna hea tulemus, eriti seetõttu, et minu lahkudes Madara jätkuvalt sihtis, endal kolm märki üleval. Helvis üürgas ka, et 43 olen. Lootus polnud veel päris kadunud. Kahjuks läksin ringile üsna üksi, 10 sek vahe ees ja taga, pidin omaette aerutama, alles lõpus sain paar sõbrannat käeulatusse, aga Mäkäräinen kaapis hirmsa hooga mööda ka. Kõrgus andis tunda. Hingasid küll, aga kopsust edasi küll suurt ei läinud.

Viimases tiirus sai nalja. Kaks lasku lasin kiiresti ära ning siis tuli orkaan. 10 naist tiirus, keegi pauku ei tee. Ja nii mingi 10-15 sekundit. Kõik seisavad. Ma ei julgenud märgi poole vaadatagi, sihtimisest rääkimata. Siis tuul vaibus, aga jama oli selles, et jalg jõudis selle ajaga all värisema hakata. Olete näinud, kuidas tiirus kükke tehakse? Vot selle pärast tehaksegi. Kolmanda sain mingi nipiga pihta, neljas see-eest kindlalt kaugele mööda, viies jälle õnneks pihta. Kiire pilk kõrvalmärkidele näitas üldiselt tulemust 2+. Pole viga.

Viimane ring oli ausalt raske. Tsehhi tüdruk jäi kohe maha, tal oli vist raske. Ja siis ma pidin seal kolme hiinlasega maadlema. Nagu neetult olid neil maru libedad suusad… Eelviimasel tõusul sain ühest mööda ja valgevene tüdrukule järgi. Ja siis jäin laskumisega lollilt karpi. Libisesin valgevenelasele järgi, aga hiinlane libises minust kõrvalt mööda, nii et tõusu alguseks, kus oleks saanud panna, pidin mina ootama, kuna hiinlanna kõigepealt valgevenelannast mööda saab, siis talle sappa võtma, siis kõrvale, siis jälle sappa… Lõppkokkuvõttes oli tema tõusu lõpus minust pisut teravam, sai väikse edu ja nagu öeldud, olid neil sigahead suusad, nii et läks veel rohkem eest ära. Lõpus polnud enam midagi teha.

Sõit oli normaalne. Pingutasin ja enam-vähem ka jõudsin, kuigi vahepeal ei olnud erilist sõidutuju. Max pulss 183 ja pärast võistlust korralik kõhuvalu ehk tubli pingutus oli. 1:50 kaotust, 34 aeg. Oksana Khvostenko, kes startis täpselt minu ees, sõitis minust 17 sekundit aeglasemalt ja oli sellegi poolest 19. Võimalusi oli täna palju, aga ei suutnud neid ära kasutada. Laskmine on täielik ikaldus. Lamades 4 trahvi – kuhu ma lähen sellega? Oleks siis et tõepoolest teed mingi vea ja ise tunned, et vot, paha lask. Ei, kõik on hästi, lask on ka nipa-napa ääre peal, aga siiski möödas. Kõik neli sellised lasud, et hea õnne puhul võiks märk kukkuda. Ei ühti, ainult trahviringile minek. Püsti lasin tegelikult hästi, täna oli raske, tugev tuul ja jalg pehme. Vähesed pääsesid püsti nii vähesega.

Jeerum-jeerum, kuhu ma jõuan sellise laskmisega ja selliste kohtadega? Muuhulgas, kaks aastat tagasi kaotasin siin jälituses 4:13 ja olin 20. Täna kaotasin 4:12 ja olin 38. Konkurentsi tihenemine või mis? Igal juhul ei ole vaja mööda lasta. Üks trahv vähem oleks juba palju aidanud. Kaks trahvi vähem oleks motivatsiooni ka üles kerinud. No ja sealt edasi oleks olnud puhta pidupäev ja hirmus andmine. Jah, ma tean küll, et kõik veavad niimoodi näpuga protokollis järge, aga ma oskan lasta ja ma ei lasknud halvasti. Lihtsalt kogu aeg jääb natuke midagi puudu. Või üle. Praegu on täpselt selline tunne, et ma maksan mingit võlga. Kaks aastat tagasi, kui ma hakkasin tulemusi näitama, kukkusid asjad kohati iseenesest sülle. Märgid kukkusid, suusad libisesid, häid tulemusi muudkui tuli. Nüüd siis saan järjekindlalt tappa, kuigi olen parem laskesuusataja. Mitte midagi ei ole teha, tuleb lihtsalt treenida ja võistelda ja küll ükskord tuleb välja ka.

Aga ikkagi ei suuda ma ära imestada, kuidas soomlastel veel hullemini läheb kui meil. Mäkäräinen on tõesti tugev, minust ikka kõvasti tugevam, potentsiaalne poodium, aga ikka lõpetab minuga võideldes. Hetkel oleme MK-kokkuvõttes vist 55 ja 56. Hea on see, et uuel aastal massis starti ilmselt ei saa, saabki rohkem puhata;) Aga hooaeg on alles noor.

Homme on meeste teade, Priit teeb otsa lahti ja Indrek, Kauri ning Roland järgnevad. Loodame parimat, aga kui läheb nii, nagu sellel aastal meil kõigil kombeks, siis on jälle ikaldus.

Kui võistlustel tappasaamine välja jätta, siis on tuju hea ja tervis korras. Homme on plaanis piparkooke teha.

6 thoughts on 38 SAUE Eveli EST 2+2+1+1 +4:12.4

 1. Suusakiirus on sul juba päris hea. viimase ringiga kaotasid parimale vist ainult 10 sekundiga kui ma ei eksi..

  kolmapäevasel tee selline trikk, et lase kõik neli tiiru nulliga ja tee elusõit. miski pole võimatu, tahtmist ja usku sul jätkub:)

 2. why you have down speed on the second and third stages? After all biathletes missed (well, except separate biathletes) because strong wind. But only you have down speed.. or why you lost 10-15 seconds on this stages?

 3. Priidule
  Selget silma ja sirget selga rajale! Kõik on mäng, sõida rõõmuga ja lase vabalt. Sa oskad!Kui võtadvabalt, hakkab ka välja tulema.
  Teistele meestele sama.

 4. Kuni esimese tiiruni
  Priit, oli kõik okei. Aga laskesuusatamises on nii, et tähtis ei ole mitmendana tiiru tuled vaid mitmendana tiirust rajale jõuad. Kui te venelasi vaatasite, siis nemad olid täna super. Teates ongi nii vaja lasta. Kui liiga punnitama hakata, siis midagi head välja ei tule.

 5. Meeste teade
  oli suht õudne vaadata. Kolmas ja neljas vahetus oli suht ok (tuul vaibus) aga Indreku laskmine on ikka nii äärest äärde praegu, et hirmus kohe. Õnneks saate kõik nüüd paiksed olla ja puhata-treenida.

Comments are closed.