65 SAUE Eveli EST 1 3 1 1 6 +6:42.7

Ajaveeb

65 SAUE Eveli EST 1 3 1 1 6 +6:42.7

Ja läbi see saigi. Ennustus läks pisut mööda – 60 hulka ei mahtunud, trahve 4 asemel 6 ja sõidu kaotus 4 minutit viie asemel. Kaotus võitjale oli küll väiksem kui plaanis ja järgmise aasta MK koht on garanteeritud. Iseasi, kas see peaks mingi eesmärk olema. Tulemused, kui tahate palju põnevaid numbreid näha, valige Analysis.
Praegusel hetkel hakkab väike väsimus tulema – ja kõht on ka tühi, lõunasöök jääb keskpäevase võistluse puhul vahele, batoonid-banaanid-joogid turgutavad, aga täiskõhutunnet ei anna. Varsti lähen õhtust sööma. Nämm-nämm-nämm. Siit see siis tuleb, võistluse analüüs:

Laskesuusatamises on see tore asi, et igasugu "oleks-polekseid" on hästi palju. Oleks nulliga lasknud, oleks 5 olnud. Ja siis oleks muidugi suurem motivatsioon olnud kiiremini sõita ja põhimõtteliselt oleks võinud ka 4 olla. Oleks 3 trahvi lasknud, oleks punktid saanud.
See jutt on aga pigem selline enesehaletsus ja -lohutus, sest meil on LASKEsuusatamine ja nagu üks mu sõber selle kohta ütleks (ärge seda palun meedias tsiteerige, eks;)): oleks tillil küüs, oleks ta pöial. Ühesõnaga, mis tehtud, seda enam muuta ei saa, saab vaid järeldusi teha ja järgmisel korral parem olla.

Hommikul, enne starti

Und jätkus lausa poole kümneni. Siis käisime Sirliga pisut jalutamas-võimlemas ja natuke pärast 10 hommikusöök: puder, võileib nagu ikka. Tegin igaks juhuks ka ühe kukli kaasa. Umbes 11 hakkan riietuma ja asju pakkima. Käin veel püssil igaks juhuks kõik kruvid üle. Verekontrolli täna ilmselt ei tule. 11.30 läheb buss. 11.45 staadionil. Passin natuke, ajan poistega juttu. 12 ajal käin püssikontrollis. Esimesena kusjuures. Passin veel. 12.20 lähen peale laskma. Esimene seeria on normaalne. Lähen pikemale ringile, tagasitulles lasen veel, pole eriti hea, parandusi. Väikselt ringilt veel kord. Enam-vähem, veel 1 paremale. Igas seerias oli 4 normaalset ja üks kahtlane lask. Pole hullu, tuleb lihtsalt rahulikult oma tööd teha. Laen salved (ja mõned varupadrunid ka, igaks juhuks), pakin püssi kokku ja lähen veel sõitma. 12.10 lõpetan sõitmise, lähen boksi. Passin natuke, vahetan kuivad kindad, käin WC-s. Õues hakkab vihma sadama, lausa padukat. See-eest on aga täielik vikerkaar ka platsis. Panen jope selga, et starti minnes läbimärjaks ei saaks. Egas midagi, suusad kaenlasse ja minek. Suusamarkeering, ajavõtukiibid. Jooksen, hüppan, võimlen. Vihm jääb hõredamaks. Hakkan riideid maha koorima. 5 minuti stardini. Püss püssikotist välja. 3 minutit. Nii, minek. Dressikas maha, püss selga, suusad jalga. Hakkab peale. Pulss 113.

Esimene ring

"Näe, Martina Glagow läheb teisele ringile, vaatame kaua sabas püsin." Läheme siis vaikselt. Minul on üllatavalt kerge. Tõusu lõpus vaatan, et jõudu on, suusk on ka hea ja lähen mööda. Ja tuleb tunnistada, et sõitsingi eest ära. Ülejäänud ring läheb ka normaalselt, silman ees ka 30 sek varem startinud jaapanlannat. Hea, tavaliselt on ta minust nobedam. Suusad on küll väga libedad. Tiir. Nonii, rajal öeldi, et esimesed kohad, seal on vähem tuult. Jaapanlanna läheb teisele märgile, võtan kolme. Rahulikult… Esimene mööda. Jama, aga rahulikult edasi. Ülejäänud kukuvad. Pole hullu, 1 trahv on normaalne, võistlus läheb edasi

Teine ring

Lisaks jaapanlannale on ees ka üks vene tüdruk ja hiinlane, mõlemal on üks ring rohkem sõidetud. Üldiselt sõidame rõõmsalt koos, aga minu libedad suusad aitavad mind laskumistel ette. Väga tore. Joogipaus ka. Poisid ütlevad parandusi. Selge. Enne tiiru on kõik peast pühitud. Teine tiir. Püsti on mul siin ikka hästi läinud. 23 alus, nagu eile treeningul oli. Aga mitte ei seisa. Esimese saan suure kobaga pihta. Ikka ei seisa. Teine kaugele mööda – näen isegi seda musta lärakat kaugel kahe märgi vahel, kuhu mina lasin. Õudne. Ja järjest hullemaks läheb. No absoluutselt ei seisa. Lepin juba mõttes 4 trahviga, aga õnneks viimane kukub ka. 3. Kuhu me nii jõume? Ega midagi, tuleb edasi sõita.

Kolmas ring

Jätkuvalt sama seltskond. Jaapanlanna tahab eest ära kihutada. Minul on kerge haamer. Jätkan omas tempos. Tänu libedatele suuskadele pikalt maha ei jää, olgugi, et hiinlane selgelt laskumise peal blokid. Ütlen talle paar kurja sõna ja sõidan mööda. Peaasi on parandused tiirus ära teha. Kordan terve ringi. Nii kui tiiru kurv ees on, on kõik jälle peast pühitud. Kolmas tiir. Marurahulikult. Tunne on märksa parem kui esimes tiirus, väriseb vähem. Kukub, kukub, kukub, ups, ei kuku, kukub. 1, normaalne. Läheme vaikselt edasi.

Neljas ring

Sõidan juba omas maailmas. Teisi enam ei vaata, üritan enda jalgadega kuidagi sõbraks saada. Esimese tõusu lõpus püüab Magdalena Neuner kinni, nr 62, seega  2 ringi on tal vähem sõidetud. Minul oleks ka siis teine minek… Ikka omas tempos edasi, tõusud tulevad üsna vaevaliselt, aga laskumistel ja siledal olen ikka tugev. Hea seegi, Neuner ei vaju väga kaugele ära. Viimane tiir. "Võta nüüd normaalne asend". Alus 18. Ameriklanna Conrad läheb kõrvalt 3-ga ära. Seisab normaalselt. Esimene tabab. Teine on peal, aga käib nõksakas läbi, õnneks ei päästunud, aga enne uuesti sihtima hakkamist vajutab sõrm kogematta päästikule. Ma isegi ei sihtinud! Nii rumal viga. Järgmised kolm ilusti pihta. Tunne oli väga hea, see oleks pidanud nulliring olema, aga selline rumal viga. Kirun ennast. Ja nüüd viimasel ringil sõitu!

Viimane ring 

Neuner on jätkuvalt pisut ees. Üritan kiiresti sõita. Tõusul eriti ei õnnestu. Üritan. Siledat ja laskumist lähen ilusti. Jaapanlanna tuleb vaikselt selg ees lähemale. "Kannata lõpuni". Ja finiš tulebki. 

Image

Kokkuvõte

Laskmisega läks nihu. Püstitiiru 3 trahvi olid liiast. Oleks lasknud 1111, siis oleks endale võinud andestada. Samuti see, et unustasin parandused tegemata! Paha, paha viga. Lihtsalt andsin teistele trahvi ette. Algaja vigu tegin üleüldse – need parandused, püsti halb asend, "kogemata päästmine". Rumal-rumal-rumal. Hää küll, see oli esimene võitslus, ja vähemalt jääb nüüd hästi meelde. Sõidu kohta halbu sõnu eriti ei ütle. Võitlesin ässadega, ainult 3-4 ring vajusin pisut ära. Hea küll, 4:17 kaotus on suur, aga näiteks seesama Neuner, kellele Olosel 7,5 km peal kaotasin 1.50, siis nüüd kaks korda pikema maa peal oli kaotus vaid 2.20. Areng nagu oleks. 46 sõiduaeg on ka iseenesest üsna kena. Esimeses otsas olid vahed suured (6 aeg kaotas juba 1.30), aga minuga enam-vähem samas augus olid üsna tublid laskesuusatajad. Lootust on.

Ja nüüd räägime teisi taga

Üllatusliidrid? Seda küll. Malgina, Eikeland, Kocher pole küll võõrad nimed, aga mitte ka "päris ässad". Üllatavalt oli laskmine ülioluline, kiired sõitjad etteotsa ei pääsenud. Kiireim tüdruk rajal, Sofia Domeij, oli 8 trahviga 47. Rootslased olid üldse sõiduhoos, aga laskmine läks aia taha. Mäkäräinen tegi ilusa sõidu. 2 trahvi, 11. koht. Ilus, õnnitlused ja loodan reedel teda võita. Lätlased lasid sama viletsalt kui mina ja olid veel tagapool. Loodetavasti ei ole see ainus kord Madarat sellel aastal võita. Minu konkurendid Ridnauni noore MM-i ajalt Dong, Boulygina, Shipulina olid vastavalt 35, 9 ja 13. Viimasest sain muide sõidus jagu, aga see laskmine… Õnneks on võimalus, et laskmine üle öö paraneb.

Mis edasi? Homme tiksun niisama, tiiru vist ei lähegi. Ja ülehomme sprint. Vigade parandus:) Nali naljaks, esialgu on eesmärk siiski 60 hulka saada, siis saab jälitusse ka! Praegused stardid on alles eelmäng, vormi kogumine, pingega harjumine. Poisid ka ütlesid, et muidu oli ilus sõit, aga särtsu polnud. Tuleb, kus ta pääseb… Ja küll me selle laskmise ka paika saame, tuleb lihtsalt oma asi vaikselt ära teha.

Homme siis meeste sõit. Samal ajal. Roland nr. 34, Priit 73, Kauri 98. Stardiprotokoll samas, kus naiste tulemused. Indrek hoiab vormi sprindiks. Meie hoiame pöialt. 

Ja veel. Ma olen küll Sportnetile tasuta reklaami eest tänulik, aga ma ei olnud selleks valmis… 

One thought on 65 SAUE Eveli EST 1 3 1 1 6 +6:42.7

  1. pole viga
    juba parened, st. analüüsid. Tead, rajal aitaks parandusi meeles pidada valjusti ütlemine, siis kuulevad kõrvad ka mida tegema pead. Sprindis nõuame punktikohta!

Comments are closed.