Nr. 36

Ajaveeb

Nr. 36

Nüüd see siis algab. Maailma karikas. Östersund. 15 km individuaal. 92 startijat. Nr. 36, stardiaeg kohaliku aja järgi 13:33:00, eesti aja järgi siis 14:33. Hoidke mulle pöidlaid.

Pühapäeva õhtul jõudsime Östersundi. Östersund on mulle vägagi tuttav koht. Ühel aastal oli siin 3 MK. Siin tulin ka esimest korda kuuekümne hulk. Üldiselt on see kena koht, elame tavaliselt üsna linna keskel, 15 minutit jooksu staadionilt (staadionile on u 20 min – ülesmäge. Allatuleku rekord on 10 – hästi külm ilm oli).

Rada on siin mitu korda muudetud, olen sõitnud 3 erinevat varianti, nüüd tuleb neljas. Teoorias on siin kerge rada, väga suuri tõuse pole jne, aga reeglina on siin selline pehme puder, lumi üle saapa. See aasta pole mingi erand. Ja need laskumised… Võimelda saab kõvasti, eriti tänu sellele, et jäine on. Kui ma hästi mõtlen, siis on kaks laskumist, kus kurvi pole. Mõlemad on sillalt alla, üks ühele, teine teisele poole. Ülejäänud 5 on kurviga (jutt siis 3km raja kohta), nendest 2 S-i. Üks on eriti äge. Indrek sõitis sealt üks aasta välja, kepid ja kombe puru, Kati Wilhelm on seal korra püssi puruks kukkunud. Meie määrdemehed lubasid sinna homme filmima minna:) Tegelikult on see kõik vesi minu veskile, enamus naisi ei julge eriti laskumisi sõita, aga mina julgen:D Teinekord maksab see kätte ka, korra olen lihtsalt kurvist otse välja sõitnud, nii et otseselt riskima ma ei hakka, aga noh, sahka ka ei lase. Kui, siis ainult külg ette. 

Ilm kipub ka ilusaks minema. Kui esmaspäeval oli puhas sula, rada märg ja lipe kinni, siis täna oli juba külmem ja homme ilmselt ka. Libiseb normaalselt.

Lasketiir on siin ka tore, pärast laskumist õnneks. Vanasti oli tiiru ka trikiga laskumine, nüüd on selle asemel üks teine trikiga laskumine, mis vanasti finišisse viis. Östersundi tiirus mul reeglina sujub, kuidagi mõnus on. Samas – tänane laskmine, nagu ikka ametlikul treeningul 4 tiiru, L(amades) P(üsti) LP 2010 – kokku 3 ei ole väga hea. Aga paha ka otseselt pole. Keskmine.

Homsest võistlusest siis ka pisut. Ennustamine on muidugi tänamatu, aga… 60 hulka ikka tahaks tulla. Kui laskmine vähegi kannatab, siis peaks ikka toime tulema. Vähegi kannatab tähendab siis umbes 4 või vähem trahvi. Sõidu poolest loodaks ikka alla 5 minuti kaotada ja ilusti lõpuni kesta. 5 minutit on küll pikk aeg, aga näiteks olümpial kaotasin vist 7 või 8 minutit. Nii et 5 oleks talutav. Pealegi – arvutame veel 4 minuti trahv juurde, saame 9 minutit ja see on võitja ajast alla 20% ja see on täpselt see piir, mis on vaja ära täita, et ka järgmisel aastal MK-sarjas püsida. Täita on see vaja korra hooaja jooksul, mitte kogu aeg. Selle hooaja uuendus.

Veelkord, hoidke mulle pöidlaid. Kes Eurosporti ei näe, siis Biathlonworldi lehel on olemas nii LiveResults kui LiveTV, kus peaks isegi pilt tulema. Lähemalt. Ja kui juba linkideks läks, siis ka Östersund 2008 – kõik järgmise aasta MMist ja selle aasta MK etapist.