09.10.2011 – Ja talv saabus

Ajaveeb

09.10.2011 – Ja talv saabus

Ramsausse saabus alates eilsest talv. Kui aus olla, siis suusasporti tuleb veel üleval mäe otsas (u. 2700m. üle merepinna) tegemas käia, kuid väga talviseks on läinud ka meie elamiskõrgusel (u. 1100m.). Päris suusatada all veel ei saa, aga kuna lubatakse oma 3-4 päeva jagu veel prognoosimatut tormi, siis lootust ehk isegi on. Minu eelistus oleks aga ikka nii, et nö. üleval rohkelt lund ja suusatrennid ning all päike, lühike püks ja „mustamullatreeningud“. Igaljuhul alates tänasest üleval enam lumepuudust ei ole ja saab kenasti suusakilomeetreid koguda. All seevastu tuleb väga hoolikalt ennast riidesse mässida, et lörts ja muu ollus, mis +1 – +4 C juures taevast alla sajab kurja tegama ei pääseks. Paha ei teeks ka rullidele talvekummide allapanek. 

Ramsaus toimub traditsiooniliselt juba ei tea mitmendat aastakümmet (vist) järjest justkui igaaastane talispordikuulsuste paraad. Lasketiirus on näha olnud Saksa meeste- kui ka naistekoondist, Ukraina koondist täies mahus, Venamaa, Soome ja Kanada on samuti esindatud. Kohale on jõudnud ka Eesti punt, Bricis on peatreeneristaatuses Leedu naisi treenimas, Austria mehed käivad vahel lööktreeninguid rullirajal tegemas. Murdmasuusatajatest on suuskadel kiiresti tuiskamas näha Vene, Eesti, Soome, Tsehhi, Poola koondist – usun, et kedagi veel. Seega huvi korral saab mõõtu võtta maailma tugevamatega nii suuskadel kui ka lasketiirus.

Eriti hästi sain sellest aru siis, kui lasketiirus juhuslikult Simon Ederi kõrval lasin ja tema hirmkiire laskerütm minu tähelepanu pälvis, mispeale ma kohe 3 trahvi plärtsutasin. Vaatasin huvi pärast palju Simonil endal ülesse jäi – 0! Pettumus oli suur. Olen ju terve suve Eestis üksi metsas harjutanud ja pean tunnistama, et isegi naiivse uskumuseni jõudnud, et olen päris „kõva käbi“. Seik lasketiirus tõi momentselt maa peale tagasi. Loodan, et mitte liiga hilja. Üldiselt treeninglaager laabub. Vaikselt hakkab väsimus põue pugema aga loodan, et nii see peabki olema. Kindluse mõttes räägin enda nõustajatega läbi ja üritan vindi ülekeeramist vältida ja vajadusel plaanides korrektiive teha. Perfektset laskmissooritust on siin tunduvalt raskem teha kui Otepääl. Minul kajastub see igaljuhul treeningutel laskmistulemuses. 0 laskmiseks peab siin tavapärasest topelt vaeva nägema. Kindlasti mängib siin oma osa ka kõrgus, kuid tulles siia tiiru kas rullidelt või joostes ei pääse sa ühest korralikust tõusunukist, mis lihased tahtele allumatuks muudab. Siiski mulle tundub, et see aasta on mul kohanemine keskmäestikutingimustega olnud pisut vähem valulik kui eelnevatel. Ehk hakkavad eelnevad mäestikukogemused kasuks tulema.

Talve lähenedes tehakse konkurentide võrmikõvera uurimisel kõvasti luuret. Nimelt vesteldes Miriam Gössneriga ühel hommikult gondlis mäkke sõites, tundis ta suurt huvi Eveli tegemiste kohta. Sain aimu, et Efkat võetakse kui väga arvestatavat konkurenti. Eks on ka põhjust olnud. Juhuu!

Pildideks vaated rõdult, parkimissituatsioon gondli orujaamas (1700m) ja suusarada rahvamassiga.

Vaade rõdult 1 Vaade rõdult 2 Parkimissituatsioon Suusarada

2 thoughts on 09.10.2011 – Ja talv saabus

  1. Lõpuks ometi!
    Väga meeldiv, et lõpuks oled kirjapulga näppude vahele haaranud ja hakanud ülevaateid kirjutama. Ja kenasti oled hakkama saanud. Mõned küsimused kah: milliseks loodad kujunevat oma suusatamise taset algaval hooajal, ehk siis mitu % kaotust tippudele rahuldaks? Ja laskekiirus, kas ntx lamades 28, püsti 25 või võtad siiski konservatiivsemalt? Samas, kui juba minut 2 tiiru peale kulutada, tähendab see Ederi-sugustele 1 trahviringi edu andmist. Igal juhul edu, ja jälgin hoolega, mida hooaeg toob.

  2. Lõpuks ometi (2)!
    On tõesti super lugeda ka Sinu tegemistest! Edu ja jõudu!!
    PS. Mulle muidugi meeldiks kui ka Eveli taas suusaraja ja lasketiiru ning siis ka blogi uuesti üles leiaks.

Comments are closed.