Lahti!

Ajaveeb

Lahti!

Homme hakkame siis vaikselt Lahti pool liikuma – ees ootab VII MK etapp, kolmapäeval juba naiste distants. Pärast Lahtit tuleb veel Holmenkollen ja siis jälle koju, ei hakka Hantõsse minema.

Mulle kohe meeldib, kui saab kodu lähedal võistelda! Hakkad Eestist pärast lõunat minema ja oled õhtul kohal. Ei mingeid lennukeid, ei pikka bussisõitu. Elu nagu lill. 

Minu vorm..hmmm… ütleme, et pärast MMi ei ole treeningutega üle just pingutanud. Pingelangus on nii kõva, et väga ei viitsinud trenni minna. Esimene nädal ei viitsinud üldse, aga pooleteisttunnine suusasõit päevas sai ikka ära tehtud. Teine, st praegune nädal hakkas juba trenniisu tagasi tulema. Aga nüüd oli jälle nii külm, et sai mängitud ühe trenni peale päevas, siis kui kõige soojem oli, ja laskmas ei käinud ja kiirendama ka ei tikkunud. Kogu aeg liikudes pole see -15-20 kõige hullem, aga tiirus oli täna -7ga juba väga jahe. Kõige külmema ilma  ajal käisin jõusaalis, aga see oli puhas piin. Kuidagi venitasin 1.20 ära ja siis aitas. Ei mõista ma inimesi, kes seal päevast päeva käivad. Ja eriti ei mõista ma inimesi, kes seal täiesti viisaka ilmaga ratast väntavad või rajal jooksevad – õues on sada korda põnevam.

Täna oli siis lahtisõit või nii. Üle tüki aja tiirus ja sama kaua ei olnud ka ennast kiiremini liigutanud (laupäeval oli Võru Karikas). Ei olnud eriti lihtne. Laskmine lonkas mõlemat jalga – lamades nulli ei lasknudki ja püsti lasin ühe kolme. Mulle see kolm kohe üldse ei meeldi… Ma lohutan ennast sellega, et maru tuul oli tegelikult ja külm ka ja üleüldse pulsi pealt üle tüki aja lasta. Suusatada ei olnud ka eriti palju kergem. Võiks lausa öelda, et olin üsna kinni. Kuidagi tegin oma lõigud ikka ära, aga tunda oli, et lihas pole kaua laktaati tunda saanud, võttis ennast ilusti kangeks. Mootor vist isegi jõuaks vedada, aga samas tuure ka eriti üles ei võtnud – läbi häda sain 180 kätte. Aga niikuinii on esimene sõit distants, kus laskmine on olulisem ja kõige eelduste järgi olen Holmenkolleniks vormis:D

 Et mis ma siis teinud olen, kui trenni ei tee? Remonti olen teinud. Saime ka teises toas põranda maha ja suurem osa liiste pandud ja ukse ette ja elektri ühendatud ja veel suuremal hulgal nipet-näpet. Meil on keset tuba korstnajalg ja me siis mõtlesime, et maru ilus oleks, kui olekski selline vanaaegne tellistest korstnajalg keset tuba. Ärge seda viga tehke. Korsten on see osa toast, kuhu on ruutmeetri peale kõige rohkem töötunde läinud. Raudselt. Vana krohvi mahasaamine oli omaette ooper. Siis veel seguparandused, veel puhastamist ja veel ja veel ja pesemine ja siis veel lakkimine – vahe vahe, kivi kivi haaval. Selgelt on sellest korstnast kopp ees, aga vähemalt korra oleks vaja veel lakiga üle käia… Ehk tagasi tulles on isu jälle rohkem. 

Olekski nagu kõik. Ema-isa tulevad mulle Lahtisse kaasa elama – näevad ka tütart võistlemas ja MK melu. Kuigi Soomes on see pisut nõrk, aga parem kui mitte midagi.  

 

 

2 thoughts on Lahti!

  1. Lahtis elab ja töötab väga palju eestlasi, loodetavasti tulevad paljud ka Teile kaasa elama. Isegi üritan laupäeval meeste sprinti vaatama tulla. Edu!

  2. Lahtis elab ja töötab väga palju eestlasi, loodetavasti tulevad paljud ka Teile kaasa elama. Isegi üritan laupäeval meeste sprinti vaatama tulla. Edu!

Comments are closed.