Nr. 19

Ajaveeb

Nr. 19

Homme hoidke pöidlaid kella 14.24.30 alates, sest siis stardin mina 19. numbri all 15 km individuaalvõistlusele. Lahtis. Lahti on Taku esimene MK-koht ja minu teine. Viis aastat tagasi olid siin viimati võistlused ja peaasjalikult on meeles tõus hüppetornide juurde, mis ei tahtnudki ära lõppeda.
Lahti rajad on küll viie aastaga muutunud, aga mitte kergemaks. Esimene tõus on küll uus, aga jätkuvalt ei taha üldse lõppeda ja kui lõppeb, siis väga järsu nukiga. On ka üks omapärane laskumine, tundub et kergelt väljapoole viraaziga ja loomulikult ära sahatatud. Viimased ringid võib seal pehme jalaga üsna huvitav olla. Taku ütles, et selline tunne, et kui välja paned, siis kukud kuhugi kaugele alla autotee peale.Täna nii mõnigi tüdruk harjutas seda laskumist. Igal juhul on rada üsna kiire, konkreetselt üles-alla, ei ole mingit uina-muina siledat. Aga tänase trenni järel annaks rajale raskuselt teise koha San Sicario (olümpiarajad) järgi. Kontiolahti on tihedalt kannul.

Homne sõit ei tule kindlasti lihtne, seda nii raja profiili kui ka üldise enesetunde (vormi?) tõttu. Nagu eelmises postituses mainisin, et ei ole ennast just treeningutega eriti “kurnanud” ja ilmselt tuleb homme nö vana rasva pealt sõita. Mitte hea vormi, vaid üldise taseme pealt. Hea seegi, et esimene start on distants, mitte sprint. Distatsis ei ole vaja kiiresti sõita, on vaja ainult hästi lasta ja lõpuni vastu pidada. Vastupidavust peaks mul teoreetiliselt olema, see ei kao kahe nädalaga kuhugi ja rahulikke säilitavaid treeninguid ma olen teinud. Kiirus peaks päriselt tagasi tulema Holmenkolleniks.

Täna treeningul lamades trahvi ei näinud, aga püsti lasin see-eest 2+1. Heakene küll, tuul oli ju ka, aga mitte nii palju. Tegelikult tundsin ennast paremini kui tulemus tuli ja võisin iga möödalasu kohta öelda, kus see täpselt oli. See on iseenesest hea näitaja. Üritan teha ikka oma laskmist ja mitte liigselt tõmmelda. Heaks tulemuseks loeksin, kui laseksin kolm või vähem. Teoorias peaks see ka tähendama napilt kohta 30 hulgas. Aga kui ma ka lasen rohkem, pole hullu. Ma olen see hooaeg lasknud ulmeliselt hästi, võiks lausa öelda, et liiga hästi, nii et väike tagasilöök vahepealt on lubatud. Peaasi, et kahes viimases tiirus 3+3 ei lase;) Nali. Vaatame, mina teen oma parima, nagu ikka.

12 thoughts on Nr. 19

  1. Järjekordne tubli tulemus!
    Superlaskmine! Kui tuleb ka supersõit, siis ju medal käes…loodan, et see juhtub juba Lahtis.Sulle on siin hästi palju kaasaelajaid, kõik ainult kurvastavad, et telekast võistlusi üle ei kanta. Õnnestu ka edasi!!!

  2. SUPER
    Väga hea sõit! Nullist laskimist näeb naiste laskesuusatamises haruharva ju. Edu edaspidiseks – hooaja kokkuvõttes 30.ne sekka pääsemine on ju käeulatuses.

  3. Vaimustav!
    Kuna meie murdmaa-MM on untsus, siis on Eveli Saue praegu meie edukaim talisportlane! Puhas laskmine on priima ja sihikindel püüd aina kõrgematele kohtadele juba Evelil heaks kombeks saanud. Õnnitlen!

Comments are closed.