MM PyeongChangis

Treeningpäevik

MM PyeongChangis

Kohad – sprint 51 (1+2), jälitus 32 (0+1+2+1), individuaal 77 (1+2+2+3), segateade 13 (2+0 varu), naiste teade 14 (0+2 varu). Kokku viis starti kaheksa päeva jooksul. Tabavusprotsent lamades 81, püsti 68, teateid välja jättes vastavalt 80% ja 60%.

Need viimased numbrid annavad üsna ühese põhjuse sellisele fiaskole. Eelmisel aastal Östersundis olid lasketabavused 87% ja 83%. Mul ei ole isegi mõtet võistlusi eraldi analüüsida, kõik läksid üsna ühte auku. Sõiduvorm oli keskmine. Need rajad on mulle küllaltki ebasobivad, sprindi ilm oli ka veel eriti ebasobiv, aga nö "oma" tegin ära. Kiiresti ei sõitnud, seisma ka ei jäänud. Oleks võinud muidugi kiiremini sõita, aga selliste trahvidega oli kergeid motivatsiooniprobleeme.

Ühe võistluse tegin enam-vähem, hindele 4-, selleks oli jälitus ja MMi parim koht 32. Ilma arvestades sain laskmisega ka üsna hästi hakkama. Teated tegin ka tegelikult korralikud, aga need ei lähe arvesse. Vägisi tuleb meelde Torino olümpia, kus minu parimaks jäi sprindi 47. koht (1+0) ja koondise parimaks meeste 42 vist… Noh, tegelikult olin ma nüüd ikka selgelt parem, eriti sõidus, aga taustsüsteem on muutunud. Tookord oli 47. koht selge õnnestumine, nüüd 32. ebaõnnestumine. Eelmised kaks MMi ei jäänud ma üheski sõidus kolmekümne hulgast välja. Aga siis ei lasknud ma nendel puhkudel, kui üleüldse oli võimalik 30 hulgast välja jääda (ehk mass välja jätta) ka kordagi üle kolme trahvi…

Teated pakkusid mõningat lohutust. Aga ainult mõningat, sest tuju oli ikkagi niivõrd paha, hiilgesõitu (loe: oma vahetuse võitu) ka ei tulnud, aga kahtlemata oli hea tunne naiste teates vahetus seitsmendana üle anda. Sirli 0+0 laskmist oli ka hea vaadata ja kolme vahetuse järel kaheksas olla polnud sugugi paha. Ainult tahaks kunagi niimoodi sõita, et selle koha pealt läheks starti võistkonna kõige tugevam…

Kokku panen endale MMi hindeks tubli 2+.

Ootan kannatamatult järgmisi MK-etappe.

One thought on MM PyeongChangis

  1. Hei, 2+ on mõnedel aegadel päris kõva hinnegi olnud, kui mäletad.. Ja nagu Wheatstone sillast saab üle, saab ka mujalt üle, või läbi, kui vaja.

    Edu!

Comments are closed.