Tihe, tihe töö

Ajaveeb

Tihe, tihe töö

Tänaseks on peaaegu nädal kodus oldud ja üht-teist on toimunud ka. Nädala tähtsündmuseks loeme tänased Võru Karikavõistlused. Sai ennast kõigile näidata ja patsu lüüa ning muuhulgas ka täpselt lasta ja kiiresti suusatada.

Võistlus oli kiire ja lühike. Mass, 7,5 km. Esimese tiiruga läks asi kohe ebahuvitavaks. Mina lasin rahulikult 0, põhikonkurendid Sirts ja Taku said 2 ja 3. Edasi võisin üsna tirri lasta rajal, tempokalt sõitsin, aga mitte täie hooga, nii mõnusalt. Lasin ka rahulikult, üritasin lasta 0, aga teises tiirus juba viimane mööda (häbi!) ja viimases samuti (viimane!). See püsti trahv oli napikas. Seisis ilusti, aga natuke valel kohal, päästsin ära, et vast kukub. Ei kukkunud. Täpselt ääre peal. Juhtub. Aga MMi vigade paranduse tegin küll, kuuelt trahvilt kahele.

Lisaks võistlusele oli ka väike kogunemine föderatsiooni poolt, võeti MM kokku ja sooviti palju õnne sünnipäevaks Hillarile (01.02), mulle (13.02) ja Margusele (16.02). Tasus käia, sain hulga sünnipäevakinke:D Ei tea, miks mulle raamatuid kingitakse? Et kui dušigeel on vihje, et peaks rohkem pesema, siis raamatud on vihje, et ajan rumalat juttu palju suust välja?;)

Pärast võistlust said minu ja Priidu sõbrad ja toetajad püssi ka proovida. Et ei oleks pärast ütlemist, et miks pihta ei lase. Olaf (A&T Spordist) näitas, et ei ole nalja pärast olümpial käinud mees – täna trahvi ei näinud. Mida ei saa küll teiste kohta öelda…

Nädal ise on olnud ühelt poolt tihe, teiselt poolt on lebotatud ka nii, et vähe pole. Esmaspäeva olime Tallinnas, õhtuks Elvasse. Teisipäeval hommikul suusatamas, õhtul uisutamas – jõuluvana tõi ju mõlemale uued uisud. Kolmapäeval hommikul suusatamas, õhtul Tartus, mul oli raadios intervjuu ja päris õhtul sõbrantside juures kerge minu sünnipäev ja muidu tore õhtu. Neljapäeva hommikul.. arvake ära, mis me tegime? Õige, suusatasime. Õhtu oli taas sotsiaalse iseloomuga, külastasime seekord sõpru Elvas. Reede hommikul suusatasime (üllatus!), pärast lõunat sain Tartus kokku lõputöö juhendajaga (läbirääkimised olid konstruktiivsed, rääkisime mitmetest asjadest…) ja lõime laiaks suure hulga raha ostes hulgim pistikuid ja lüliteid. Teate, palju maksab timmer? Ärge tahtkegi teade.

Suusatamine on olnud sellel nädalal maru rahulik. Kaks korda olen isegi klassikat sõitnud. Reedel olid muide klassika kiirendused – enne võistlusi oleks ilus paar kiiremat liigutust teha, aga maratoni rajal enam uisku sõita ei võinud. Oli üsna naljakas, ei osanud midagi nende suuskade ja keppidega ette võtta, kannad käisid vahepeal ikka kuklasse. Ei ole olukord muutunud, jätkuvalt ei oska klassikat sõita. Kuigi võiks ju teinekord proovida võistelda, saaks palju nalja. Teised saaks mind vaadates, ma mõtlen. Uus taktika – konkurendid ei suuda naerukrampide tõttu sõita, mina võidan. Mulle sobib. Mul on maru head suusad ka, peavad iga ilma ja iga määrdega. Ime pole, nende suuskade jaoks olin ma paras umbes 4 aastat ja 3 kilo tagasi…

Maratoni rajal on palju põnevaid asju ka. Näiteks silt "Elva jõgi. Ehitatud aastal 2000. Ehitas XXX". Mul on hea meel, et nad selle Elva jõe ikka ilusti valmis tegid ja üsna kena pealegi;) Üldiselt on rada üsna sõidetav, kõige viletsam lõik on 9-8km enne Elvat, aga muidu on enam-vähem. Kõigile maratonisõitjatele soovin libedat suuska ja lõbusat meelt – muretut meelt ja südametuld, nagu Jaanika Sillamaa ütleks.

2 thoughts on Tihe, tihe töö

  1. Tänud kirjapandu eest
    See on parasjagu asjalik ja lahe lugemine, sportlaste kirjapandust vist parim, mis silma jäänud. Meie on-line ajakirjanduse paljudele asjapulkade töödele paneb see pika puuga ära, nii kirjaoskuse kui stiili mõttes. Jõudu ja edu kõigiks ettevõtmisteks!

  2. Tänud kirjapandu eest
    See on parasjagu asjalik ja lahe lugemine, sportlaste kirjapandust vist parim, mis silma jäänud. Meie on-line ajakirjanduse paljudele asjapulkade töödele paneb see pika puuga ära, nii kirjaoskuse kui stiili mõttes. Jõudu ja edu kõigiks ettevõtmisteks!

Comments are closed.

Ajaveeb

Tihe, tihe töö

Eelmine nädal ja selle nädala algus on olnud üsna kiire aeg. Kõigepealt seetõttu, et kool algas ning seepärast on vaja Tartus käia. Lisaks on remont uue hooga käima läinud, töömees käis ka abiks ja endalgi on nii mõnigi päev 7-23 kestnud. Nüüd on taas vähe rahulikum, saab laagris omi asju ajada…