01.07.2010 – Trahviringid tehtud

Ajaveeb

01.07.2010 – Trahviringid tehtud

Leedus käidud nagu niuhti. Järjekordne Sõjaväe Balti Mängude laskejooks möödus Eesti koondvõistkonnale tavapäraselt võidukalt, minule just mitte nii edukalt. Vähemalt sain korraliku pingutuse ning lõunamaal aega veeta;)
 
Laskmine oli seekord õhupüssist ja ütleme kohe ära, et see polnud minu ala. Trahve lasin 5+3, kusjuures tabasin siis, kui enda arvates sihtisin kahe märgi vahele alla… Teoreetiliselt oli siiski võimalik nende püssidega ka pihta lasta, sest Madara ja Gerda lasid mõlemad 1+1, Sirli 2+1. Ja et trahviringi pikkus oli 2,5km võistlusdistantsi juures 100m (“päriselt” on naiste sprint 3km ja 70m trahviring), siis see otsustas ka tulemuse. Pärast esimest tiiru olin selgelt konkurentsist väljas. Kõigele lisaks oli see trahviring valet pidi ka, paremkurvi ei olnud just kõige parem võtta… Joosta oli isegi normaalne, pulsi sain väga üles ja jõudsin seda ka hoida. Jalg pole ilmselt kiiresti jooksmisega (ja paremkurvidega!) harjunud, nii et andis päris hästi tunda, aga senine kogemus on näidanud, et järgmine kord on märksa parem. Ja järgmist korda ei pea pikalt ootama. Pühapäeval läheme võibolla Elva järvedejooksule (aga võibolla mitte võistlema), teisipäeval on kavas läve- ehk laktaadijooks, järgmisel laupäeval Cesises IBU Karikas jooksult. Ehk siis tänane oli täiesti sobiv eelsoojendus:D
Muu reis oli nagu Läti ja Leedu ikka. Lätis raadio nimega “Naba” ja Karums, Leedus mööda Panevezyst pataljoni tagaotsimine ja hüppeline areng toitlustuses (vt 3 aasta tagust juttu). Päike igal pool, Leedus ka vihm. Gerda ja Madara rääkisid Läti treeninguudiseid, Jekabs Nakums on peatreener ja sportlased on indu täis. Mõningad sportlased on ka karjääri lõpetanud, A-koondis peaks olema Bricis, Piksons, Rastargujevs, Liduma, Krumina ja Juskane. Vist. Väidetavalt. Ahjaa, ukrainlased on oma uue peatreeneri Urbanovitsiga praegu Otepääl. Üleüldse on Otepää jätkuvalt venelastest ülerahvastatud, kuulujutud räägivad, et 100 sportlast pidi kõikvõimalike vanuste murdmaakoondistega siin treenima.
Meie puhkenädal läheb üldiselt hästi. Oleme puhanud, metsmaasikal käinud, veel puhanud ja nii edasi. Kord päevas käime ikka trennis ka, aga need on pigem sellised taastavad, et järgmiseks treeningtsükliks indu ja jõudu koguda. 
Aga nüüd parim uudis – juba esmaspäeval sain uue relva kätte! Pauku pole veel teinud, nii et muljeid ei maksa veel küsida;)