02.02.2012 – Vahepeal on palju vett merre voolanud

Ajaveeb

02.02.2012 – Vahepeal on palju vett merre voolanud

 

Kirjutan teile nüüdseks juba suusakuningriigi pealinnast Oslost. Just siin toimub homme selle hooaja 7. MK-etapp. Ja siin saan lõpuks ometi enda võimaluse. Ja mitte ainult mina – vaid ka Eveli, kes astus eile õhtul ukses sisse, et täna nr. 47 all stardis olla (mina olen nr. 57). Võib-olla võimalus on valesti öeldud, aga vähemalt saan ühe stardi, milleks ma suvel treenisin. Ideaalis on siin võimalik sõita sprinti, jälitust ja tugevad saavad kimada ka mass-starti. Näis, kuhu mina kvalifitseerun.

 

 

Nove Mestost kuni siiani treenisin olude sunnil Eestis. Sinna sisse mahtus nädalane treeninglaager Elva onnis, kaks päeva eestikaid ja kaks peotantsutreeningut. Ka Eveli oli nii palju pundis kui sai – peotantsus alati;) Üldiselt ei olnud häda, kuna talve on Elva ja Otepää kandis küllaga. Ja ka külm ei teinud liiga – ISC on meid kahte personaalselt varustanud nii heade riietega, et saame oma tegemised tehtud kõiksugu ilmadega. Otepää laagri eesmärk oli veidi drillida laskmist ja pisut tavapärasest rohkem jõutreeninguid teha. Sai ka vähesel määral jalga teritatud. Tervis püsis korras ja mott oli kõrgel. Laagri keskmine laskmistase oli väga hea. Eestikaid sai see aasta nö vabas vormis läbitud, kuna konkurents oli tavapärasest grammike lahjem. Meie raskekahurvägi treenis samal ajal Anterselvas. Õnnestus teha üsna korralik esimene päev, kus lasin korralikud 1+0. Teine – jälituse(põgenemise)päev nii hästi ei õnnestunud, kui neljal trahviringil pidin käima (0+1+2+1). Aga mulle meeldib olla kahekordne Eesti Meister. Eveli seevastu tegi Kikan Randalli ja testis, kuidas oleks kolme päeva jooksul viis võistlust teha – minu meelest tegi seda üle ootuste hästi. Lausa ebaaus, et nii vähese laskmiskogemuse pealt paremini laseb kui mina. Aga vähemalt trennis saan ma vahest talle laskmises vastu. Suusakiirusega näitas ka, et kõik ei ole veel kadunud.

Eriti hea on, et oleme siia Oslosse tulnud väikese, kuid väga sõbraliku seltskonnaga. Kaasas on määrdemehed ja püssid laseme peale Mihkliga. Tülikakkujaid ei ole. Esmakordselt selle hooaja jooksul elame viispluss hotellis, kus ei pea ise süüa tegema ja suusastaadion asub 200m kaugusel. Seega ei muud kui saame keskenduda enda tegemistele – loodame, et üle ei keskendu. Hoidke pöialt!