06.10.2008 – Kolm päeva s…a suusailma

Ajaveeb

06.10.2008 – Kolm päeva s…a suusailma

Läks täpselt nii, nagu eelmise postituse lõpus kirjutasin – ropp ilm saabus (praeguseks on suuremas osas läbi). Meie juures sadas lund küll, õnneks eriti maha ei jäänud, aga umbes 1300-1400 juures on juba korralik lumi maas. Tee hoiti õnneks üsna puhas ja nelivedu on meid ilusti kolm päeva üles vedanud.

Üleval on ilmad olnud täpselt sellised, et võta üks ja viska teist. Kõigepealt sadas lund, kohati lörtsi, rada oli pehme ja kerge tuul oli ka. Mõtlesid, et ökk, küll on vastik. Järgmisel päeval sadas lund ja tuiskas nii kõvasti, et keset rada olid lumehanged. See päev sai üldse palju nalja, sest tuisk oli nii kõva, et kohati rada ei näinud ja siis avastasid ennast kuskilt vööni lumes. Suuskadega. Treenerid, kellel oli mõningane ülevaade asjast, kommenteerisid pärast, et päris palju olid neid, kes välja peal rada taga otsisid. Rajal olevad lumehanged põhjustasid päris palju kukkumisi, sest midagi ei näinud, kuni ühel hetkel jäid suusad lihtsalt lume alla kinni. Poisid omistasid mulle stiilseima kukkuja aunimetuse, kui ma ühel laskumisel nagu taskunuga ennast kokku pakkisin. Suusad lumehange kinni, ise täies pikkuses sinnasamasse pikali. Efektne. Suusatamisliigutust sai teha siis, kui rajamasinat jälitasid, muidu oli lihtsalt tore lumes sumpamine, ainult tuisk tegi näole natuke valu.

Järgmine ehk siis eilne päev tundus alt vaadates juba normaalne. Pilved olid hajunud, ilm oli selge, kõik tõotas ilusat päeva. Ja mäe otsas tahtis tuul prillid peast ära puhuda. Lund õnneks ei sadanud, aga selle kompenseeris pinnatuisk ja kohati kergeks tormiks paisuv tuul. Ausõna, tahtis rajalt ära puhuda. Allatuult oli muidugi hea sõita, vastutuult oli vahepeal tunne, et rohkem lähed tagasi kui edasi. Rada oli enamasti õnneks korralik, ainult üksikud hanged olid. Video peal on pisut seda tuisku näha, rohkem ilmselt kuulda. Pärast läks hullemaks.

{moseasymedia media=http://www.youtube.com/v/Fx9AHDPramU}

Ühesõnaga kerge pole olnud ükski päev. Lisaks kõrgusele oleme pidanud ka ilmastikuga pidevalt võitlema. Rahulikku, meeldivat suusasõitu pole saanud eriti teha. Eile juba peaaegu, siis kui rada allatuult oli… Aga pole hullu, kõik mis ei tapa, pidigi tugevamaks tegema ja nüüd kui lubab ilusamat ilma jälle, siis hakkame alles rajal lendama, eksole? Üldiselt ma väga suusavormi üle ei kurda, ajab asja ära, ainult esimene tund treeningust on raske, edasi läheb lihtsamalt;) Loogiline oleks nagu trenni lõpus ära väsida, aga eks see naiste loogika olegi pisut omamoodi…

Täna on meil siis puhkepäev. Kavas lasketreening Askoga, internet, linnaskäik ja kui aega üle jääb, siis ka ujumine. Tundub väsitav päev tulevat.