11.10.2008 – Uue hooga

Ajaveeb

11.10.2008 – Uue hooga

Ja ongi juba järgmine puhkepäev käes. Neli treeningpäeva seljataga, viimased neli ees ootamas. Üldiselt on läinud vahelduva eduga, aga praegu on ilmad ilusad ja tuju hea.

Image

Umbes teisel treeningpäeval oli mul pärast suusatamist must masendus peal, mida juuresolev pilt ka kõnekalt ilmestab. Jama oli selles, et kõik sõitsid minust kiiremini. Hea küll, sakslased ja venelased niikuinii, aga ka KÕIK poolakad ja KÕIK rumeenlased ja üleüldse kõik. No ja siis ma mossitasin mõnda aega.

Järgmise päeva õhtul oli üks raskemaid treeningud, Pichli tõus, u 3,4 km ja 330 meetrit tõusu. Ja siis sealt kaks korda paaristõugetega üles. Pärast esimest 500 meetrit olid triitsepsid ja kõht mõnusalt kanged ning valusad, aga hea oli see, et enam hullemaks ei saanud minna. Nii siis sõitsidki. Rahulikult u 160-170 pulsiga, kiiremini ei oleks eriti saanud, sest lihased, eriti kõht, poleks vastu pidanud. Võibolla oleks ka, aga ega ma ei tahtnud proovida ka. Teine kord tulin vähe reipamalt üles, minuti kiiremini, aga pulssi ikka eriti üles ei saanud. Laktaat ka seal kahe ümber, mis minu kohta on igati normaalne ja tavaline. Eelmise aastaga võrreldes sõitsin isegi kiiremini, nii et areng on. Kats oli muidugi omaette klass, tahtis isegi mõnedest poistest mööda sõita. Üldiselt need pikad tõusud pole minu ala, ma olen nagu rohkem laskumiste tüdruk;), aga tuleb üle elada. Positiivne oli see, et ma mäletasin väga hästi, kuidas ma esimest korda Anatoli ajal seda tõusu sõitsin. Poole lühemalt ja sellegipoolest kippus vahepeal nutt peale, sest nii raske oli. Seekord oli ikka sellega võrreldes köömes. Raske oli küll, aga ei midagi ületamatut, vabalt oleks veel jõudnud.

Selle treeningtsükli viimane suusasõit oli aga puhtalt minu sõit. Hommikul laktaat alla 0,8 ehk siis hea, eriti pärast eelmise õhtu rasket trenni. Üleval vaatasin juba esimesel ringil, et pulss on kuidagi madal ja kuidagi lihtsalt läheb. Muidugi, ka rada oli hea libisemisega, kergelt jäine, aga sellegipoolest. Ja oligi hea päev. Rumeenlased sõitsid muidugi jätkuvalt kiiremini, aga ma olin ka piisavalt nobe. Vahepeal vedasin isegi paari norra poissi enda tuules. Laktaat ka poole trenni peal 1,3 ehk siis "anna minna". Andsingi. Enda kohta muidugi, Indrek sõitis minust pakuks 8-10 minutit ringi peal kiiremini (minu ringiajad 33-30 minutit). Igal juhul jäi hea tunne sellest trennist. Õhtul käisime Askoga laskmas, tulemus "enam-vähem", siis kerge jooks ja muskel ja võimlemine ning oligi õhtu käes ning puhkepäev käega katsuda.

Ühesõnaga tsükli lõpetasime positiivsel foonil. Nüüd on vaja veel neli päeva treeninguid üle elada: kolm suusatamist, kontrollvõistlus rullidelt ning muu nipe-näpe.

One thought on 11.10.2008 – Uue hooga

  1. anna minna
    Mis sa seal ikka passid. Vauhti juurde! Lase käia, võta eeskuju. Kenny + Raido ja Lauri tulid Euroopa meistreiks, M18 teateorienteerumine!
    Jõudu Sullegi.

Comments are closed.