07.09.2009 – Jama lugu

Ajaveeb

07.09.2009 – Jama lugu

Üldiselt läkski treeninghooaeg juba liiga hästi, tagumine aeg oli, et mingi jama tuleks. Tuligi, kus ta pääses. Hamba väljatõmbamine oli alles eelsoojendus. Loomulikult räägin ma oma õlast, millest muust.
 
Täna käisin järjekordse arsti juures õla raksumist ning mitteliikumist demonstreerimas, et nõu saada. Leiti, et süst ei ole ka praegu kõige parem lahendus, sest mine tea, kaua sellest kasu on ning ümbritsevatele kudedelt ei ole see ka sugugi hea. Ehk üritame veel siiski heaga.
See “hea” oli siis lööklaineravi. Põhimõtteliselt on see hästi väike suruõhuvasar, millega siis probleemset piirkonda töödeldakse. Ütleme nii, et elektriravi ja kõik muud sellised asjad on puhas naljategemine, see asi oli selgelt valus. Kusjuures kommentaar oli, et “oh, õlaga pole midagi, mõni teine koht on väga ebameeldiv”. Tore, et mul see “mõni teine koht” probleemne ei ole, mulle piisas õlastki, et nägusid tegema hakata.
Aga nüüd on probleem selles, et ravi peaks jätkama, aga minu ning aparaadi liikumistrajektoore on raske sobival ajal ühendada. Õigemini, kuna aparaat seisab paigal, on minul tema juurde raske liikuda. Kahe seansi vahel peaks olema maksimaalselt kümme päeva, aga minul ootab ees kaks nädalat Oberhofi ja siis kaks nädalat Ramsaud. Ning isegi siis, kui oleksin Eestis, on säherdune aparaat ainult Tallinnas, mis tähendaks mulle 3 tundi sõitu sinna, 5 minutit protseduuri ja 3 tundi sõitu tagasi. Ning lõppkokkuvõttes pole kindelgi, kas see üldse mõikab.
Ehk teisisõnu – jama lugu. Homme vaatame veel Tartus ringi, kas siin on mõningaid aparaate ja meetodeid, mis aidata võiksid. Põhimõtteliselt hoiavad Diclacid jms asja enam-vähem kontrolli all ja kui enne hooaega tõepoolest paremaks ei lähe, saab selle süsti igal juhul ära teha. Ehk teisisõnu – hoiame pöialt ja loodame parimat (aga valmistume halvimaks). Üritan vähemalt vabal ajal igasugu roteerivaid liigutusi teha vasaku käega, kuigi ma olen selles suhtes naturaalne koba.
Kurask, tippsportlase elu, 25-aastaselt poolvigane valmis.
Teine halb uudis on see, et meie variant Oberhofi-reisiks suuremat autot saada kukkus ära. Nii et jällegi oleme avatud kõiksugu pakkumistele suure, soodsa ja moodsa auto suhtes. Vahetuseks pakume Corollat;)
Headest uudistest võiks vaid mainida, et lasketestis jäigi minu tulemus löömatuks ning Priit hõivas Kauri järel kolmanda positsiooni.
Muidu lähevad treeningud samuti päris hästi.
12-13. september tulge kõik Otepääle võistlusi vaatama, kes just Käärikul orienteerumise pikka rada ei jookse.