10.11.2009 – Külmad ilmad

Ajaveeb

10.11.2009 – Külmad ilmad

Just ükspäev arutasime, et esimese lume laagrit ei ole võimalik nii mööda saata, et vahepeal pisut kõvem külm ei oleks. Seekord jõudis külm siis täna kohale. Ei midagi üle mõistuse, -10 – -15, aga alguses on ikka harjumatu ja nõuab pisut mõtlemist, mida selga panna.
 
Lihtsalt suusatamisel poleks küsimust ka mitte, terve trenn oleks hea soe olla. Laskesuusatajal on aga see mure, et ennast väga paksult sisse pakkides ei ole võimalik lasta. Käed peavad alates õlgadest olema iga ilmaga enam-vähem sama paksud. Ning kõige hullem on muidugi sõrmedega – labakuga ei saa üldse lasta ja ka paksu kindaga ei tunneta enam relva väga hästi. Samas hakkavad sõrmed just seda külma relva näperdades kõige rohkem külmetama. Aga eks selleks puhuks on ka oma nipid, levinum neist on vast labakute “ära viskamine” vahetult enne tiiru.
Meil oli täna kõigest treening, olgugi küll et kiiremat sorti ja suurt häda ei olnud. Varbad kippusid pisut külmetama ja pikalt ei tohtinud kuskile seisma jääda. Aga vat rootslastel (ja ühtlasi mõnedel soomlastel ja lätlastel ja ühel eestlasel) oli täna treeningvõistlus. See võis küll ebameeldiv olla, eelmisel aastal oli meil isegi pisut külmema ilmaga ja ei olnud üldse tore. Trahve lasti igal juhul kõvasti, kui mõned üksikud välja jätta. Esikolmik naistest: Olofsson (1+1), Nilsson (0+3), Mäkäräinen (1+2); meestest: Puurunen (0+0), Bergman (0+0), Jonsson (0+1). Eelmise aasta maailma karika üldvõitja Helena Jonsson lasi näiteks 1+3, Sofia Domej 4+2 ja Mattias Nilsson 4+3, kui suurtest trahvidest rääkida. Eestlastest oli ainsana võistlustules Karel, kes lasi 2+0, suusad absoluutselt ei libisenud, aga põhimõtteliselt sai tubli treeningu järgmise nädala võistlusteks.
Enda vormi kohta ei oska suurt midagi öelda. On paremaid ja halvemaid päevi. Laskmisega sama seis, vahel trehvab, vahel mitte. Üldiselt väga ei kurda, rahulikult lastes tuleb nulle päris palju. Kiirenduse pealt on millegipärast puhas ühe vorm. Täna näiteks ei lasknud kordagi üle ühe trahvi. Nulle oleks võinud küll rohkem tulla. Üks teine päev jälle tuli päris palju nulle, aga mingil põhjusel trehvasid sinna sisse ka üks kolm ja neli… Ütleme siis nii, et ootame kannatamatult võistlusi.
Veel külmaga seoses – Asko testis täna relvi ja võistluspadruneid. Tulemus: -11 veel relva ega padrunit möödalaskudes süüdistada ei saa.