13.11.2009 – Leirikisat

Ajaveeb

13.11.2009 – Leirikisat

Eile hommikul tegime selle talve esimese biathlonivõistluse. Uudises võiks nüüd öelda, et tegu oli rahvusvaheliste võistlustega, sest lisaks meile oli nii meestest kui naistest stardis ka üks soomlane. Formaat oli teate esimene vahetus, aga ilma varupadrunitega;) Ehk meestel 3×2,5km, naistel 3x2km ühisstardist.
 

Treeningvõistlus 12.11.2009Tulemusi võib näha kõrvalt. Kommentaariks niipalju, et Kats ei võistelnud, vaid tegi temposõitu, Priit N. on v.v selle pärast, et tema võistles päev varem (tema, Indrek ja Roland stardivad pühapäeval murdmaa 15km vabas). Meestes jõudis tegelikult esimesena finishisse ainus põhjanaaber, aga kuna ta oli tiiru liikumisskeemi pisut omapäraselt tõlgendanud, lisati tema ajale 25 sekundit. Ilm oli suhteliselt küll, mis tähendab, et suuskade vahed võisid olla suhteliselt suured, olenevalt sellest, kes millise suusa valis, sest mingit testi või libedamaks määrimist ei toimunud.
Enda võistlus ei läinud just kehvasti;) Nulli on alati hea lasta, olgugi või treeningvõistlusel. Üldiselt oli kõik kontrolli all – esimesse tiiru saabusin juba väikse vahega ja siis tasapisi kasvatasin seda kogu aeg. Sirli pakkus pisut konkurentsi ka, teisel ringil ma veel kuulsin teda taga. Üritasin sõita kiiresti ja ka viimasel ringil pingutada ning vähemalt laktaadi järgi see ka õnnestus – 10,6. Aga üldiselt on 6km täpselt selline distants, et hakkab parajasti raskeks minema, kui finishijoon juba vastu tuleb. 
Priidul oli mõningaid probleeme püsti laskmisega ja sinna kadus ka motivatsioon. “Õiged” võistlused on teisipäeval-kolmapäeval, sprint ja jälitus. Saksalased on ka kohale jõudnud ning treenivad usinalt, loodetavasti panevad ka jala joonele, siis saab tõeliselt tugevas konkurentsis sõiduvõimu ja laskenärvi proovida.
Homme on meil selle laagri teine ja viimane puhkepäev. Võibolla läheme kaeme murdmaavõistlust ka – täna läks ju eestlastel suhteliselt hästi. 
Täna nägin esimest korda siin oldud kahe nädala jooksul päikest. Selleks oli vaja ainult selget ilma, kella 12 ajal veel treenida ning õiges rajaosas olla. 
Elo võistlus Portugalis peaks hakkama lõpusirgele jõudma;)