11.07.2009 – Tuulelipud

Ajaveeb

11.07.2009 – Tuulelipud

Täna on neljas laagripäev Otepääl, esimene “kergem päev” – treeningtunde on minul näiteks planeeritud ainult 2:15 + laskmine. Eelmised päevad on olnud päris rasked. Minul on suurem osa lihaseid (eba)meeldivalt valusad. Laskmisega olema ka kõvasti mahvi saanud, üle 500 padruni on juba ära kõmmutatud.
Ja kahjuks tuleb tunnistada, et kõvasti on märgist ka mööda kõmmutatud:( Tegelikult aga ei midagi hullu, praegu on üleminek kiiremale ja koormuse pealt laskmisele ning alguses tulebki see raskelt. Ning oma osa nendes mööda laskmistes on olnud ka nendel tormituultel, mis siin Otepääl vahepeal puhusid. Üks eriti hull päev, kui meil oli rulli kompleks, lasin 14 tiiru peale 26 trahvi;) Koondise parim oli Sirli 19 trahviga. Omapärane. Lohutas see, et vaatasid kõrvalt poolakaid, need lasid samamoodi mööda – püsti 2 lasta oli juba hea tulemus. Lipud lehvisid, sportlased lehvisid.
Täna seevastu tuult polnud ning meil oli erialane lasketest. Seekord juba ajapiiranguga – 40 sekundit viis lasku. Tõele au andes on see ajapiirang seal rohkem moe pärast, mina naljalt üle 35 sekundi ei lase. Hoopis suurema mõjuga on see, et kõik lasevad korraga käskluse peale. Väike võistlusmoment on kohe juures ning päris raske on enda rütmi jääda, mitte teistega rapsima hakata. Tulemus – lamades laskmine KO-HU-TAV. 5 trahvi ning hädised 142 punkti. Trahvid kõik kusjuures kauged-kauged, hunnik gabariite, keskele trehvas päris vähe laske. Arvestades, et seni oli mul halvim tulemus 177, on tagasiminek märgatav. Loodetavasti ajutine ning lihtsalt kiiruse-koormuse pealt olen paar lolli viga külge otsinud. Nendest saame üle. Püsti aga osaliselt kompenseerisin vead. Esimese 4 seeriaga lasin ühe napi trahvi ja veel 4 kehvemat lasku. Viimase nelja seeriaga lasin ühe pisut kehvema lasu, ülejäänud väga head. Tasuks 185 punkti ja uus isiklik. Kokku siiski hädine 327. Aga ma ise ei põe, nagu öeldud ongi praegu üleminekuaeg ning eksimusi juhtub.
 
Üleüldse on siin tiir päris ülerahvastatud ning paar trenni oleme isegi vanasse tiiru taandunud: hunnik venelasi, läti naised, soome noored, poola koondis, eesti koondised ja klubid… Hommikust õhtuni paugud käivad ja tiirumehel on käed tööd täis. 
Meie jätkame aga treenimist. Füüsiliselt annab ka tunda, et üldettevalmistus on läbi saanud ning tõsine treenimine alanud. Pole siiani veel päeva olnud, kus mingi lihas poleks kange või valus olnud. Arvestades, et täna on jälle jõutrenn, et näe lähitulevikus ka sellist päeva ette;) Jõutreeningud on maru petlikud: enamus aega jalutad ringi, venitad ning ajad juttu, vahepeal tõstad mõned korrad kangi ka – ja järgmisel päeval ei saa istuda ega astuda. 
 
Priit vaikselt taastub oma silmaopist. Uhkustab oma päikeseprillidiga ja viilib muidu. 
 
Lõpetuseks aga hiline aplaus õepojale Kennyle, kes oli teatemeeskonna kooseisus neljandat aastat järjest Euroopa Noorte MV orienteerumises medalil. Seekord siis M18 klassi pronksmedal! Praegu on ta juba Itaalias Juunioride MMil peamiselt kogemusi kogumas.