12.08.2007 – Kodus on hea olla

Ajaveeb

12.08.2007 – Kodus on hea olla

Viimased 2 päeva olen ma häbematult nautinud kodus olemist. Ütlesin ära kutsest külastada Hauka laata, Suverulli vaatamas ei käinud… Mitte et ma ohjeldamatult laiselnud oleks, ei, mul on olnud mitmeid projekte. 

Image Kõige olulisem oli projekt "Esik". Selle raames sai sujuvalt üks kapp ja kolm nagi üle värvitud, mitmed konksud seina keeratud ning asju ühes kohast teise tõstetud, kuid projekti kõige uhkem asi on alles poolvalmis – tahvel-kell. Ääred on veel puudu ja siis pole muud kui üles riputada. Kellamehhanism on pärit Oomipoes ja seierid ühe MK-auhinnakimbust:) Tahvlivärv on poest…

Projekt "Vannitoakapp" on arengujärgus ning vett ja vilet olen ma sellega näinud. Praeguseks on töövõtted enam-vähem käpas, läheb libedamalt. Loodetavasti saab nädala jooksul valmis…

Projekt "Õunakuivatus" on samuti alles poolik, selgus, et koorimata õuna rõngad kuivavad tõepoolest kauem, eriti otsatükid. Taas kord koht, kus elu õpetab. Eveli avastab maailma.

Siis on veel mitmeid miniprojekte olnud, nagu näiteks kapisisude kokkupanek ja ajakirjade sorteerimine ja… kärbeste hävitamine. Juba eelmisel suvel remondi ajal siginesid tuppa pisi-pisikesed kärbsed, kelle lemmikkohaks oli valge peno. Sügisel surid need kärbsed loomulikult ära. Nüüd on aga tagasi, kuid et peno enam ei ole, siis uus meeliskoht on valge lagi. Neid ikka mustab seal. Pool tuba on puitlaega ning seal võib kärbseid ükshaaval kokku lugeda. Aimu ka ei ole, kust nad tulla võiks, sest veini/äädikakärbsed need arvatavasti ei ole, sest peibutuseks pandud õunamoos neid absoluutselt ei huvita. Kahe päevaga kaks kärbest. Meie oleme valinud hävitusmeetodiks tolmuimeja.

Pisut trennijuttu ka – neljapäeval sai laager läbi. Kolmapäeval oli jooksu pealt kiirustreening, kaks korda (meestel kolm) nelja tiiruga mass umbes 400m ringilt. Kõik oli väga hästi, ainult joosta ei jõudnud ja pihta ei saanud;) Aga pole ka naljaasi 186 pulsiga tiiru tulla. Esimene kord hiilgasin, lasin 5 trahvi ja olin kindel võitja. Teine kord lasin 2+3+4 ja arvake ära, mis veel. Ei, siiski mitte 5, vaid 1. Teine koht, Kats pikalt ees, Sirts kohe minu järgi. Priit esines võrdlemisi paremini, eriti laskmise koha pealt, kuni viimases jooksus oskas 1+0+4+5 lasta… Selline lühikese maa pealt võistlus on kõige raskem laskeharjutus üldse. Esiteks tullakse tiiru kõrge pulsiga, sest hoogu on naljakas 400m peal maha lasta,  eriti kui teised kipuvad eest ära jooksma. Teiseks on laskmine massile kohaselt kiire-kiire-kiire ning kuna trahviring on lühike (<10sek) siis pole mõtet passida. Kolmandaks ei ole praeguseks ajaks selliseid harjutusi eriti tehtud. Igal juhul selgus, et kõigil on maa ja ilm arenguruumi.

Praegu treeningu mõttes vahenädal, mitte just puhkus, aga pisut rahulikum ikka. Laupäeval siis Otepääl EMV rullidelt, mis lausa nõuab pikemat analüüsi. Kunagi lähitulevikus kirjutan.

Mis näosse puutub, siis huule peal on arm, st kange ja kõva on katki olnud kohast, ninaalune ja lõug on hetkel lihtsalt punased. Kas sinna ka midagi jäädavat jääb, ei oska veel öelda. Paar nädalat on kindlasti üht-teist näha.