16.08.2007 – Eesti Meistrivõistlused ukse ees

Ajaveeb

16.08.2007 – Eesti Meistrivõistlused ukse ees

Laupäeval, 18.augustil 13:00 sprint rullidelt (10:30 noored jooksult), pühapäeval , 19. augustil 11:00 mass jooksult. Juhend. Seekordsed suvised Eesti Meistrivõistlused on mitut puhku erilised: esiteks avatakse sellega uus tiir; teiseks on see nagu suvise MM eel-pool-test-katsevõistlus ja kolmandaks on sisemine konkurents väga terav. 

Pühapäevast meie Priiduga osa ei võta, läheme hoopis XDreamile, aga seeeest ongi hoopis suurem tähelepanu rullivõistlusel. Rullide pealt ei võistelda Eestis just sageli, peamiselt selle pärast, et tiir+rullirada on ainult Otepääl ja võistluse korraldamiseks oli vana tiir suhteliselt sobimatu, trahviringegi polnud kuskil teha. Viimased aastad on ikka midagi leiutatud. Sellel aastal on nagu päris – ehtne tiir, trahviringid, raske rull, relv seljas. Siin on väga mitmeid olulisi asju, mida tähele panna.

Kõigepealt kiiver. Ilma kiivrita starti ei saa, see on loomulik. Aga tavalise rattakiivriga on püssiga üsna tülikas sõita, sest kiiver on kukla pealt üsna suur. Isegi talvel tuleb laskumistel  poolviltu püssi alt  välja piiluda, kuid suure kiivriga ei saa üldse ettepoole kummardada, ilma et toru kolksti! vastu kiivrit ei käiks. Võrdlemisi ebameeldiv. Aga kellelt siis veel õppust võtta, kui mitte olümpiavõitjatelt ja maailmameistritelt – kõrvalpildil demonstreerivad meile Vincent Defrasne ja Raphael Poiree prantsuse kiivrimoodi. Laenasime meiegi sellised kiivrid ning seega on laupäeval stardis prk. Munapead. Mis teha, kõik võidu nimel… Sõita on nii tõepoolest mugav, täna sai proovitud.

Munakiivirga kaasneb kohe ka uus mure – kuhu panna prillid laskmise ajaks. Üks variant on toppida sangad läbi kiivri aukude, nii et oled nagu sarvedega ritsikas, aga siis võivad need püssi selgapanemisel ette jääda. Variant on näiteks ka selja peale värvli vahele toppida. Või tuleb mingi kaadervärk leiutada. Vaatame.

Muidugi ei saa üle ega ümber rullidest. Käivad nii- ja naasugused kõlakad, aga vist sõidetakse samade rullidega nagu Suverullil. Ühesõnaga raske rull. Ühest küljest on hea, sest kerge (st kiire) rulliga ei saaks tiirus pidama – testitud, kuid samas on ju raske sõita. Eriti veel püssiga. Mina ennustan, et tüdrukud-naised ei sõida oluliselt kiiremini kui talvel, nii et tuleb pikk ja raske sõit.

Kepiotsad võiks ka kindluse mõttes ära teritada, muidu on üsna nadi sõita. Riietus läbi mõelda. Taktika. See on enamvähem paigas. Suured laskumised on enne tiiru tulekut ja umbes 1 km pärast tiiru, enne neid võib ja tuleb lahmida, muidu sõita vähemalt esimesed kaks ringi sellise mõnusalt rahuliku tempoka rütmiga. Rahmeldada pole suurt mõtet.

Üldjuhul ma sisevõistlusteks nii põhjalikult ei valmistu, lihtsalt lähen teen ära, kuid seekord on olukord terav. Täiesti võimalik on jääda medalilt välja! Kui jooksu peal on üldiselt Taku kindlalt nõrgem (vrdl Jaak Mae jooks), siis rullis minu silma järgi on üsna ühesuguse tasemega nelik: Sirts, Taku, Kats ja mina. Noored veel lisaks, täna trennis liikusid ka päris hästi. Mina ei saa küll öelda, et ma kellesti kindlalt parem oleks, trennis on pigem vastupidine tunne. Laskmine on ka nii ja naa, trennis naljalt viimasel ajal üle ühe ei lase, aga jooksubrigitka 2+3+4+1 näitas midagi muud. Teised on ka kõik samasugused. Mõnes mõttes on psühholoogiline eelis minul, sest kõik peavad mind tugevamaks ja paremaks laskjaks ning seni ma põhiliselt tänu sellele võidangi, kuid samas olen just mina see, kellele kõik tahavad "ära panna". Üldine jänes ees püüdmiseks.  Mina pean ainult teistel eest ära põgenema.. Õnneks on meil noorte poistega sama distants, ma püüan siis neid;)

Priidu on seni ennast näidanud stabiilse kolmanda numbrina, kui ka meestel on üht-teist paika panna. Lisaks jagatakse suveMMi stardikohti, neljale kohale on 6 pretendenti + juuniorid veel omavahel. Tallinna poisid kindlasti üritavad Elvat troonilt tõugata.

Täna käisime veel Otepää vanas tiirus laskmas, rullidega kiirendamas ja kiivreid proovimas. Tiirus oli umbes 35-40 inimest, kõik timmivad vormi;) Igal juhul oli minek üsna raske ja jätkuvalt annab järsematel liigutustel tunda alaselg-tagumik-sabakont, mille ma kaks nädalat tagasi jalka ajal valusaks kukkusin. Aga pole hullu, ei olegi vaja rahmida, see võib rullide peal halvasti lõppeda. Ning on ka hullemate asjadega võisteldud ja pealegi läheb iga päevaga paremaks, nii et loodetavasti ma ei saa laupäeval arugi, eriti kui adrenaliin ka oma panuse annab.

Et näeme siis laupäeval Otepääl?

Seniks aga vaadake, kuidas sõitma peab – ikka nii, et müriseb kohe;)

{moseasymedia media=http://www.youtube.com/v/t0zh0_Cy1MI}

One thought on 16.08.2007 – Eesti Meistrivõistlused ukse ees

  1. Medalitest suu puhas
    Seekord siis niimoodi. Priit ja Eveli mõlemad 2+2, Priit neljas, Eveli viies (eestlastest kolmas). Võitjad vastavalt Roland (2+0) ja Kadri (0+1). Pikem lugu kas täna õhtul või homme õhtul või esmaspäeval…

Comments are closed.