12.11.2011 – Turistina Olosel

Ajaveeb

12.11.2011 – Turistina Olosel

Päevad läksid kiirelt ja minu Olose “laager” ongi läbi, juba koduteel (kuigi Vantaa lennujaama on piisavalt tihe peatuskoht, et võiks ka seda “koduks” pidada). Selle aasta Olos oli mitmest kandist teistsugune kui tavaliselt. Kõigepealt ei olnud muidugi lund, aga peamiselt oli erinevus siiski minu tegevuses.

Lühidalt võiks asja kokku võtta nii – see oli minu 9 kord Olosel ning esimene kord, kui ma kohaliku mäe otsa ronisin. Ja kohe kolm korda!

Esimene kord oli udu.

Udu. Mägi on ka kuskil

Teine kord oli lihtsalt hämar (kell 3 päeval!).

Vaade Muoniole

Kolmas kord vedasin Priidu ka kaasa ja oli juba enam-vähem;) Mäe otsas on siin tuulegeneraatorid, aga üldiselt on tegu ausa Lapi kõnnumaaga. Tunturi, noh. See asi all on muuseas suusarada.

Priit ronib Eveli ja suusarada Eveli ja tuulikud ? Seal on päike Priit ja tuulik Eveli kõnnumaal

Suusatamas sai siiski ka käidud – üsna paljugi, arvestades seda, et lund tegelikult ei olnud. Isegi võistluse tegin kaasa – omas tempos võis isegi tiksuda, kiiremini väga ei tahtnud. Laskmine oli ka täpselt selline, nagu ta minu treeninguid arvestades olema peaks. Videotel siis minu teine ring ja Priidu viimane ring – liigub ju küll!
Muu meelelahutuse eest tuli enamasti ise hoolitseda: vihmasadu ei sega släkil käimist ja päikese puudumine ei sega… üldse midagi.

Eveli teeb tähekest


Samas ühe pealelõuna lõbustasid mind (või mina neid, kuidas nüüd võtta) dopingukontrollid. Kuna olen seisukohal “mine tea, järsku ikka tahaks talvel võistelda”, olen ausalt IBU testinimekirjas aktiivsportlasena sees. Ja nii mulle külla tuldigi, kusjuures 20 minutit enne koputust vaatasin just ADAMSist (Anti-Doping Administration & Management System) oma viimaseid teste ja mõlgutasin mõtteid, et igal aastal on umbes praegusel ajal külas käidud… Eks ta ole. Igal juhul andsin kolme tunni jooksul lausa 3 proovi, enne kui sobiva kontsentratsiooni välja, khm, pigistasin.

Teel lennujaama tegime kohustuslikud pildid põhjapõtradega – neil on võrreldes tavalise novembriga praegu elu nagu lill.

Teeületus Päike Oli midagi?

Aga nüüd – koju!

One thought on 12.11.2011 – Turistina Olosel

Comments are closed.