14 ESTONIA 2+3 0+4 +7:47.7

Ajaveeb

14 ESTONIA 2+3 0+4 +7:47.7

Nüüd siis näitasin endale, et ka lamades on võimalik nulli lasta;) Tegelikult tegi naiskond hea võistluse. Kolm esimest vahetust olid ulmelised – lamades kõik nulliga ja püsti kamba peale 3 varu, millest enamus jääb minu õlgadele. Selleks ajaks olime kõige paremini lasknud naiskond. Janal kahjuks nii hästi enam ei läinud, aga pole viga.

Tegelikult lõppes minu võistlusiha ära juba individuaaliga. Segateates oli veel väheke auru, mida välja lasta, aga täna ei olnud erilist tahtmist sinna rajale minna. Ilm oli ka vastikult külm ja tuul eriliselt kõle. Aga minna tuleb ja võistkonnakaaslaste suhtes ei oleks aus tirri ka lasta. Etteruttavalt – sigaraske oli.

Kats alustas ilusti – ainult üks varu, kuigi seal läks pisut aega, ja vahetusse kümnendana. Minek! Hiinlane oli küll ainult natuke ees, aga see suslik pani ajama ning ma olin sunnitud kogu raja üksinda selle tuulega võistlema. Külm tõmbas kõik lihased ka nii kangeks, et kõik kohad olid valusad.

Lamadestiiru saabudes oli seal kõva tuul. Võitlesin kõvasti, nagu narrimiseks lasid kõik eessõitjad nulliga ka veel. Aga ära võitlesin, endalegi üllatuseks (ja emale sünnipäevakingiks – nagu paluti) kõik märgid kukkusid ja jätkuvalt kümnendal kohal. Pole paha!

Teine ring keskendusin enda sõidule. Taas olin täiesti üks tuult murdmas. Ma ei tea nüüd, kas sellest või lihtsalt jäingi aeglaseks, aga mingi nipiga suutsin sellel ringi kaotada 35 sekundit. Hää küll, see oli Neuner ka, aga mis nipiga? Rajal õnneks seda ei teadnud ja ikka üritasin.

Püstitiir. Näha oli, et naistel on raskusi, päris paljud kõikusid seal. Kolm lasku sain hästi ära teha, siis tuli tuul ja viimased lasud olid juba sellised, et hea, et üldse märgist mööda ei läinud. Kõrval hakkas kanadalanna laskma, temal ka ainult plärtsus. Varupadrunitega võitlesin ka kõvasti, tuul vingus. Kanada tüdruk lasi salvest sama kiiresti kui mina varupadruneid, samuti lehvis tuules. Aga alla need märgid tulid. Silmanurgast nägin, et päris paljud keerutasid seal trahviringil.

Viimane ring oli puhas kannatus. Kõik lihased valutasid, seest kõrvetas. Lohutasin ennast sellega, et kaks kilomeetrit ei ole lõputu ja võitlesin edasi. Vahetusse saabusin seitsmendana! Sellist asja pole enne juhtunud…

Sirli tegi veel uskumatuma asja, lasi 0+0 ja põhimõtteliselt hoidis kohta, olime kaheksandad, seitsmes koht 1 sekund ees. Nüüd oleks vaja olnud, et starti oleks läinud vähemalt Sirli tasemega tüdruk, soovitavalt veel parem. Aga… Jana jaoks on MM ikkagi natuke liiga kõrge tasemega võistlus, aga ega meil poleks kedagi paremat võtta ka, üks tüdruk on, aga tema laskmine on väga kaootiline. Tegelikult tegi Jana isegi hästi, ainult lamades olid väiksed tehnilis-asendilis probleemid.

Minu võistlus oli ääretult raske. Sõita oli raske, lasta oli raske. Sõidus kaotasin müstiliselt palju, aga tõesõna pidin kõik ringi ainult üksi tuult murdma – ja see võib siin päris palju tähendada. Või vähemalt nii ma ennast lohutan. Igal juhul on mul hea meel, et see MM lõpuks läbi sai ja varsti koju saan.

Homme hoiame meestele pöialt, Priit arusaadavalt võistkonnas ei ole.

4 thoughts on 14 ESTONIA 2+3 0+4 +7:47.7

  1. miks seda priitu arusaadavalt võistkonnas pole? kas kehvade tulemuste pärast või on seal veel mingid põhjused?

Comments are closed.