14.04.2011 – Viimased võistlused

Ajaveeb

14.04.2011 – Viimased võistlused

Homme algab hooajale punkti panek. Eesti aja järgi 3 öösel on naiste start, meestel kell 5. Ülehomme jälitus ja esmaspäeva õhtul jõuame koju tagasi. Vahepeal on meelelahutusprogramm.
Siiasõit läks enam-vähem. Esimese hooga jäeti meie relvad ja Priidu kott (seal olid padrunid) küll Helsingisse, aga õnneks tuleb sealt Münchenisse päris palju lende, nii et enne oma teise maailma otsa minekut saime siiski asjad kätte. Aga mul pole elu sees nii palju asju kuskile maha jäetud, kui nüüd viimase pooleteise kuuga. Kas nad vihjavad mu alalõuale või midagi? Edasine reis kulges sellise lennukompaniiga nagu “Gazprom Avia”. Ei ole võimalik, aga on. Pardal – sportlased. Lend oli loomulikult pikk, aga ruumi oli ja süüa anti. Novosibirskis tegime vahemaandumise ka ja ümmarguselt 12 tunniga olimegi kohal.
Üldiselt – järjekordne kultuurišokk. Linn (Petropavlovsk-Kamtšatski) on nukker. Paneelmajad, hiigelaugud asvaldis, pori ja üldine hallus. Ilm ei aita ka üldmuljele oluliselt kaasa – vaheldumisi sajab lund, lörtsi ja vihma, eile hommikul oli täielik liikluskaos, sest ööga tuli 20cm mingit loppa maha. Aga ma võin juba öelda, et päris talvel, kui loppa pole ja suveperioodil on siin ikkagi väga ilus. Juba praegu vihjab sellele suusarajaäärne mets ja kui ajuti natuke vähem udune on, paistavad mäed ka. 
Võistlused tulevad ilmselt kõrgetasemelised, kuigi väga paljud ei tulnud siia just otseselt võistlemise pärast;) Staadion ja rajad on igal juhul viimase peal, kui see ilm selline lontrus poleks. Täna oli täisansambel – lörts + tuul. Pihta lasta ei olnud eriti võimalik, aga nii oli kõigil. Sõita polnud isegi kõige hullem, aga peamiselt näeb seda siiski homme.
Mis veel põnevat? Ajavahega kohaneme tavapärases rütmis – esimesel ööl ei maganud Priit, teisel ööl ei maganud mina. Täna loodetavasti magame mõlemad. Mina käisin täna teiste tüdrukutega merelõvisid vaatamas – ja mitte loomaaias, vaid vabas looduses. Uhke värk. Üldiselt suhtlevad siin kõik vabalt, määrdetiimid on moodustunud reeglina mitmerahvuselised ja teenindatakse ka erinevaid rahvuseid. Pealelaskmine toimib samamoodi – ega me Priiduga ainsad pole, kellel ühtegi asjapulka kaasas pole, aga hakkama saame kõik. Ahjaa, paljudel autodel on rool paremal. 
Pühapäeval pidi siin ka murdmaamaraton olema, aga meil on selleks ajaks planeeritud ekskursioon ja muu meelelahutus. Kui tihti me ikka siiakanti juhtume, tuleb ikka viimast võtta.